“Nošāva mūsu kaķi! Sekcijā atrada trīs lodes!” Rīgā uzdarbojas dzīvnieku nīdējs; iedzīvotāji tur aizdomās kaimiņu

4 komentāri
“Nošāva mūsu kaķi! Sekcijā atrada trīs lodes!” Rīgā uzdarbojas dzīvnieku nīdējs; iedzīvotāji tur aizdomās kaimiņu

Airu ielas iedzīvotāji Vecmīlgrāvī ir pamatīgi nobijušies. Piemājas zālienos un pagalmos atrasti vairāki beigti putni. Pazuduši arī mīļie mājdzīvnieki – kaķi. Iedzīvotāji notikušajā vaino vienu no saviem kaimiņiem.

“Mēs sēdējām ar mammu dārzā un dzirdējām skaņu – it kā kaut kas šauj. Un tad pagalmā iekrita putns – strazds,” atceras Airu ielas iedzīvotāja Kristīne.

Ģimene, kura ļoti rūpējas par saviem mājdzīvniekiem, pēc sarunas ar speciālistiem nolemj uzņemties rūpes par putnu līdz brīdim, kad viņu palaidīs brīvībā. Šim strazdam dzīve turpināsies, taču citiem čivinātājiem nepaveicas. Kaimiņi fiksē beigtus putnus pie žogiem un dārzos. Vienlaikus pazūd arī vairāki apkārtējo māju kaķi. Iedzīvotāji uzskata, ka abām nelaimēm ir viens iemesls – kaimiņš.

Oļegs
nošautā runča Pušoka saimnieks

Mēs te ievācāmies pirms trim gadiem. Iepriekšējie kaimiņi no tā zemesgabala, kuri īpašumu jau pārdeva, uzreiz mūs brīdināja, ka te mēdz pazust kaķi, jo viņiem trīs kaķi pazuda. Es pat ar savu pirmo kaķi konkrēti pienācu pie viņa un palūdzu, es viņam saku: ”Redzi, balts kaķis, viņu sajaukt nav iespējams. Nešauj!” Nu, kaķis pazuda. Kā saka – nav līķa, nav nozieguma. Bet te, burtiski pagājušajā nedēļā, pie žoga atradām mūsu kaķi jau ar šautām brūcēm.

Veicot divus gadus vecā kaķa rentgenu un sekciju, atrastas pat trīs lodes. Divas no tām Pušoka ķermenī iešautas labu laiku pirms liktenīgā raidījuma. Visi lietiskie pierādījumi jau nodoti policijai. Uzzinot par notikušo traģēdiju, netālu dzīvojošā Ivona atcerējās citu gadījumu. “Paldies Dievam, ka mums ir persiešu kaķis, viņš ir ar biezu vilnu, tāpēc viņš vispār palika dzīvs. Viņš principā pats atlīda. Mēs nevarējām saprast, kas notiek. Tā kā vienu kāju viņš velk, bet viņš bija nenormāli nobijies. Veterinārārsts mums pie mugurkaula lodīti atrada.”

Apkaimē pazuduši vairāk nekā desmit kaķu. Viņu vidū arī Kristīnes viens no daudzajiem mīluļiem. Kristīne tagad ir aktīvi iesaistījusies, lai savā apkaimē nepieļautu šādu vardarbību pret dzīvniekiem. “Sākumā mēs domājām, ka vainīga lapsa, bet tagad, kad jau kaimiņi stāsta savas versijas, mēs pieļaujam, ka varēja mūsu kaimiņš nošaut arī.”

Kaimiņi stāsta, ka šāvienus šovasar varējis dzirdēt teju katru dienu. Savukārt kopš iesnieguma uzrakstīšanas un vēršanās pie policijas šaušana mitējusies.

Tikmēr aizdomas vēl vairāk pastiprina aculiecinieka Eduarda redzētais un arī nofilmētais moments, kurā kaimiņš savā pagalmā tur rokās ierocim līdzīgu priekšmetu un pavērš to pret debesīm.

Eduards
aculiecinieks

Es zinu par šo gadījumu, kā tas notika. Zinu, ka kaimiņam ir pneimatiskais ierocis, pats no bēniņiem redzēju. Mani bēniņi. No turienes bija labi redzams, kā viņš šauj pa putniem. Un tas bija ļoti bieži. Beigtie putni krita gan mūsu dārzā. Nesen pie mūsu žoga vienu putnu nogalināja. Tā kā es redzēju savām acīm, kā viņš šauj. Un tās skaņas – pneimatiskā ieroča šāvieni – to varēja dzirdēt ļoti bieži.

Aizdomīgais kaimiņš esot noslēgts cilvēks. Kaimiņi saka, ka pat sētu ieskauj augsts dzīvžogs, lai tik neviens neredzētu, kas tur notiek. Arī no sarunām ar vietējiem kaimiņš izvairoties. Bez Tabu nolemj ielūkoties lauvas rīklē un dodas tuvāk minētajam kaimiņam. Sastapt izdodas tikai mājas īrnieku, taču Oļegs paceļ telefona klausuli.

“Es neesmu šāvis pa kaķiem un putniem. Es šobrīd neesmu mājās, esmu citā pilsētā – Siguldā. [..] Te policija bija atbraukusi, visu viņiem paskaidroju. Dievs zina, kurš te ko šāva. Bet es aizbraucu darīšanās uz Siguldu,” atklāj kaimiņu aizdomās turētais kaimiņš.

Oļegs, kurš ir arī mednieks, izstāsta, ka jau sen nodevis savu medību bisi. Citu ieroču Oļega mājās neesot. Pats viņš Airu ielā parādoties reti, un arī vainu notiekošajos likumpārkāpumos noliedz.

“Nu, paukšķina te reizēm kaut kas. Bet kurš gan tam pievērš uzmanību – te salūts, te vēl kaut kas,” turpina Oļegs.

Kristīne atklāj, ka ļoti vēlētos panākt, ka Oļegam tiek atņemti visi ieroči, lai piespriež arī sodu un atņem teritorijā it kā pie ķēdes turētos trīs suņus, kuri esot paņemti no patversmes.

Policija turpina izmeklēšanu, bet kaķu saimnieki turpina meklēt savus pazudušos mājdzīvniekus un raizējas par šaudīšanos Airu ielā.