Nogalina dzīvniekus peļņas vārdā? Dzīvnieku draugi ziņo par šausmām Bauskas patversmē

28 komentāri
Nogalina dzīvniekus peļņas vārdā? Dzīvnieku draugi ziņo par šausmām Bauskas patversmē

Kalnciema iedzīvotāji vaino Bauskas dzīvnieku patversmes vadītāju apzinātā un pretlikumīgā kaķu nogalināšanā. To, ka no šīs patversmes dzīvnieki mēdz vairs neatgriezties, novērojuši arī citu patversmju vadītāji!

Dzīvnieku draugi Kalnciemā savās mājās uzņēmuši jau vairākus bezsaimnieku kaķus un turpina rūpēties par zem klajas debess palikušajiem. Tomēr Kalnciemā uzsākta kaķu izķeršana.

Dzīvniekus nogādā Bauskas patversmē SIA Bauskas veterinārais centrs, ar ko Jelgavas novada pašvaldība noslēgusi līgumu, bet ķepaiņi tur, iespējams, tiek pretlikumīgi nogalināti – uztraucas ķepaiņu aizstāvji.

Marika, nobažījusies par kaķu likteni

Kad uzzinājām, ka kaķi noķerti, piezvanījām uz Bauskas veterināro centru, interesējāmies, kur kaķi ir, kas ar viņiem notiks.

Viņš [patversmes saimnieks Jānis Bite] man atbildēja, es varu iet nodarboties ar savām lietām, man neesot nekādas darīšanas gar tiem kaķiem.

Un vispār viņš man teica: “Ej tu kakā*!”

Likums nosaka patversmēm aktīvi meklēt saimniekus notvertajiem dzīvniekiem. Ja 14 dienu laikā esošie vai jaunie saimnieki neuzrodas, likums ļauj veikt eitanāziju.

Bet nedz mājaslapas, nedz sociālo tīklu kontu šai patversmei nav, līdz ar to nav skaidrs, kā notiek saimnieku meklēšana.

Foto

Bez Tabu uzrunātie kaķu draugi apņemas adoptēt dzīvniekus, nodrošinot labus dzīves apstākļus, tomēr patversmes saimnieks sākotnēji neļauj apskatīt dzīvniekus, bet vēlāk izrādās – to viņam vairs nav.

Satraukušies dzīvnieku draugi uzskata – veikta eitanāzija, kaut likumā noteiktais divu nedēļu termiņš nav beidzies.

Jāatzīmē, ka Jelgavas novada pašvaldība apmaksā eitanāzijas pakalpojumu.

Dzīvnieku patversmes Mežavairogi vadītāja Danuta Priede teic, ka dzīvnieku glābēju aprindās šai patversmei nav labākā slava: “Visdrīzāk, viņam fiziski kaķu vairs nav. Tās pat nav aizdomas. Diemžēl izķertie dzīvnieki viņam pazūd regulāri!”

Video

TOP komentāri

 • N
  +17 +16 -1

  N

  tas nav nekāds jaunums.Visus gadus šis jauneklis ir piesedzies ar savu papiņu ,kas bija Bauskas PVD priekšnieks.Viņi visi pieraduši pie visatļautības.Tā tēvs nodarbojās ar patvaļu savā pstenī, tā viņa dēls.Nesodāmība dziļi iesēžas kaulos.Arī tagad viņš cer uz papucīša sakariem un bijušo ietekmi.
 • Pukainis
  +16 +13 -3

  Pukainis

  Mūsu organizācija mēģināja piedāvāt sadarbību un palīdzību atrast dzīvniekiem jaunus saimniekus.
  Diemžēl vīrietis atteicās rupjā formā, uzklausījās diezgan neadekvāts.
  Kā var šādus cilvēkus likt pie atbildības?
 • Kate
  +16 +13 -3

  Kate

  Ak dievs , tam virietim uz sejas bija rakstiits, ka ir nelietis un melis! Nekaunja, atnjemt taadam licenzi uz muuzu...:@ :@

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl