Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Eva ir šķirnes suņu audzētāja un atklājusi shēmu, kā darbojas kāda sieviete vārdā Svetlana, kas andelējot kucēnus Ķengaragā un kura arī no Evas nopirkusi trīs mēnešus vecu bīgla kucēnu, it kā brālim, bet faktiski, kā noskaidrojās vēlāk, lai pārdotu dārgāk.

Tā Svetlana darot: no audzētājiem iegādājas lētāko šķirnes kucēnu, bet, gaidot pircēju, kas būs gatavs pirkt dārgāk, par to nerūpējoties. Neesot jau žēl, ja vien sieviete nenovārdzinātu kucēnus.

To pašu apliecina arī Žanna, kas no Daugavpils atbraukusi uz Rīgu, lai no Svetlanas nopirktu kucēnu. Kad sunīti ieraudzījusi, nopirkusi to aiz žēluma. Turklāt tas nebija tas pats kucēns, kura fotogrāfiju Svetlana bija ievietojusi sludinājumā. Ja ievietotu īstās bildes, audzētāji savus mīluļus varētu atpazīt.

“Gribējās, protams, lai suņu audzētāji vairāk nepārdod šai sievietei kucēnus. Jo tas, ko es paņēmu, bija vieni kauli, gurnu kauli, ribas. Viss. No suņa bija tikai ausis. Ārsti bija šokā. Viņai bija pilna buķete ar visām slimībām, cērmes, parazīti, rahīts sākuma stadijā. Ausu ērces tādā daudzumā, kādu nav pat klaiņojošiem kaķiem. Suņa psihe ir tik ļoti nestabila, ka viņa baidās no katra trokšņa.”

Tā kā kucēnam, ko nopirkusi Žanna, bijuši visi dokumenti, arī mikročips, radās aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā. Izdevies sazināties ar šķirnes kucēna audzētāju, kura sunīti pārdevusi Svetlanai. Sieviete bijusi šokā, uzzinot, kā viņas mīlulis izskatās pēc divarpus mēnešiem, kopš to pārdevusi.

Šķirnes kucēnu un kaķēnu Svetlanai esot daudz, bet gandrīz visus izaudzinājis cits audzētājs, no kura pirkusi sev, nesakot, ka nodarbojas savdabīgu biznesu.

Raidījums Bez Tabu kopā ar PVD pārstāvjiem tiekas ar kucēnu pārpircēju un veic kontrolpirkumu.
Kad andele jau gandrīz noslēgusies, pārdevēju un viņas pusaugu meitu, ko kundze iesaista savā biznesā, nepatīkami pārsteidz Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori.

Uzzinot, ka ieradušies PVD pārstāvji, sieviete atsakās uzrādīt dzīvesvietu un apstākļus, kādos tiek uzturēti dzīvnieki un aizbēg, atstājot mājdzīvniekus uz ielas.

Lai kucēni nav jānogādā patversmē, Valsts vecākais veterinārais inspektors Gundars Simanovičs lūdz iesaistīties pašvaldības policiju.

Pēc laika pēc kucēniem ierodas kāda sieviete, sakot, ka ir Svetlanas paziņa un sola nogādāt dzīvniekus uz Svetlanas dzīvokli, taču to apsekot, lai inspektori pārliecinātos, vai tiek ievēroti dzīvnieku labturības prasību noteikumi, kucēnu un kaķēnu tirgotāja neatļaujot.

PVD pārstāvis informē, ka kucēnus drīkst pārdot, ja tie nav jaunāki par astoņām nedēļām, bet kaķēnus, ja tie ir vismaz desmit nedēļas veci.

Šai gadījumā Svetlana pārdeva nevakcinētus kucēnus, kas jau ir pārkāpums. Tie arī nebija reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā.

Galu beigās šķirnes dzīvnieku pārpircēja sazinās ar inspektoru vēlreiz un sola atļaut savu dzīvokli apsekot, bet ne uzreiz, vien pēc dažām dienām.

Kad tas notiek, gandrīz visi noteikumu pārkāpumi jau ir novērsti, un suņu un kaķu tirgotāja piekritusi turpmāk sadarboties. Administratīvā lietvedība gan uzsākta tik un tā.

Foto

TOP komentāri

  • Nesaprotu.
    0 0 0

    Nesaprotu.

    Idioti tur strāda, ja domā, ka ar naudas sodu suni sāks vakt. Vai tiesam kaimini nevar suni paņemt un aizvest prom, bet taja aitu bars sūdzas un nedara neko. Dusmas!! Šamiem uzliks 300€ un dusmās vainos suni, talakais bus tikai jautājums, mazais izturēs vai ne.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl