”No mēsliem neviens vēl nav nomiris!” Pārliecināta novārtā pamestā ganāmpulka saimniece Inčukalnā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

10 komentāri

Bez Tabu saimniecībā sagaida neieinteresēts sargsuns un nu jau bijušais darbinieks Guntis, kurš vairs nespēj izturēt nevīžīgo attieksmi pret novārtā pamestajiem dzīvniekiem.

Vienā no kūtīm dzirdama dzīvnieka mocīšanās, un tikai tad mūsu acīm paveras bezpalīdzīga govs, kura ir iesprūdusi un saviem spēkiem vairs nevar piecelties.

Tas gan nav vienīgais lopiņš, kas saimniecībā spiests mitināties neapskaužamos apstākļos. Blakus kūtī teļi caurām dienām mīcās pa saviem izkārnījumiem, kuru līmenis drīzumā dzīvniekiem būs jau līdz ceļiem.

Arī trešajā dzīvnieku novietnē paveras briesmīgs skats. Vienīgais gaismas avots ir kameras lampa, to ieslēdzot, redzams, ka dzīvnieki tumsā mīcās pa saviem izkārnījumiem.

No kūts izlaistās vistas nekavējoties meklē ūdeni un dzer šķidrumu, kas attek no mēsliem pārpildītās govju novietnes. Saimniecībā nav iespējams atrast nevienu darbinieku vai arī īpašnieku. Bijušais darbinieks atklāti stāsta, ka saimniecībā triumfējis ”zaļais pūķis”, kura iespaidā turpat sadauzīts spēkrats, kā arī noslīcināts nupat iegādātais traktors. To esot izdarījis viens no strādniekiem.

Guntis
saimniecības bijušais darbinieks

Saimniece ir Straupē, saimnieks ir slimnīcā. Saimnieces draugs dabūja pa pieri un aizbēga. Teica, ka atpakaļ braukšot ar baru, ievedīšot kārtību.

Viņš tēlo saimnieku. Tādēļ arī mēs visi darbinieki aizgājām no darba.

Bijušais darbinieks stāsta, ka īpašniece alkoholu lieto jau no Jāņiem, līdz ar to saimniecībā notiekošais ir vienaldzīgs.

Mareks Samohvalovs
PVD Ziemeļpierīgas pārvaldes vadītājs

Šajā saimniecībā esam jau otro reizi. Arī pirms tam saņēmām signālu, ka dzīvnieki netiek kopti. Daļēji ziņa apstiprinājās. Tiek nodrošināts minimālais, tie tiek padzirdīti un pabaroti. Esam uzsākuši otro lietvedību.

Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmā administratīvā lieta noslēdzās ar 150 eiro lielu naudas sodu, kas iestādes ieskatā ir pietiekami audzinošs. Arī šoreiz iestādes darbinieki nesteidzas ar dzīvnieku konfiscēšanu, dodot saimniecības īpašniekiem laiku, lai dzīvnieku turēšanas nosacījumus uzlabotu.

Filmēšanas komandai negaidīti saimniecībā izdodas sastapt arī īpašnieci. Skaties video un uzzini, kādēļ viņa nepiekrīt, ka dzīvnieki tiek turēti sliktos apstākļos.