Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

10 komentāri

Bez Tabu saimniecībā sagaida neieinteresēts sargsuns un nu jau bijušais darbinieks Guntis, kurš vairs nespēj izturēt nevīžīgo attieksmi pret novārtā pamestajiem dzīvniekiem.

Vienā no kūtīm dzirdama dzīvnieka mocīšanās, un tikai tad mūsu acīm paveras bezpalīdzīga govs, kura ir iesprūdusi un saviem spēkiem vairs nevar piecelties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas gan nav vienīgais lopiņš, kas saimniecībā spiests mitināties neapskaužamos apstākļos. Blakus kūtī teļi caurām dienām mīcās pa saviem izkārnījumiem, kuru līmenis drīzumā dzīvniekiem būs jau līdz ceļiem.

Arī trešajā dzīvnieku novietnē paveras briesmīgs skats. Vienīgais gaismas avots ir kameras lampa, to ieslēdzot, redzams, ka dzīvnieki tumsā mīcās pa saviem izkārnījumiem.

No kūts izlaistās vistas nekavējoties meklē ūdeni un dzer šķidrumu, kas attek no mēsliem pārpildītās govju novietnes. Saimniecībā nav iespējams atrast nevienu darbinieku vai arī īpašnieku. Bijušais darbinieks atklāti stāsta, ka saimniecībā triumfējis ”zaļais pūķis”, kura iespaidā turpat sadauzīts spēkrats, kā arī noslīcināts nupat iegādātais traktors. To esot izdarījis viens no strādniekiem.

Guntis
saimniecības bijušais darbinieks

Saimniece ir Straupē, saimnieks ir slimnīcā. Saimnieces draugs dabūja pa pieri un aizbēga. Teica, ka atpakaļ braukšot ar baru, ievedīšot kārtību.

Viņš tēlo saimnieku. Tādēļ arī mēs visi darbinieki aizgājām no darba.

Bijušais darbinieks stāsta, ka īpašniece alkoholu lieto jau no Jāņiem, līdz ar to saimniecībā notiekošais ir vienaldzīgs.

Mareks Samohvalovs
PVD Ziemeļpierīgas pārvaldes vadītājs

Šajā saimniecībā esam jau otro reizi. Arī pirms tam saņēmām signālu, ka dzīvnieki netiek kopti. Daļēji ziņa apstiprinājās. Tiek nodrošināts minimālais, tie tiek padzirdīti un pabaroti. Esam uzsākuši otro lietvedību.

Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmā administratīvā lieta noslēdzās ar 150 eiro lielu naudas sodu, kas iestādes ieskatā ir pietiekami audzinošs. Arī šoreiz iestādes darbinieki nesteidzas ar dzīvnieku konfiscēšanu, dodot saimniecības īpašniekiem laiku, lai dzīvnieku turēšanas nosacījumus uzlabotu.

Filmēšanas komandai negaidīti saimniecībā izdodas sastapt arī īpašnieci. Skaties video un uzzini, kādēļ viņa nepiekrīt, ka dzīvnieki tiek turēti sliktos apstākļos.

TOP komentāri

 • Andris Upminis
  +8 +7 -1

  Andris Upminis

  PVD ir pilnīgi nevajadzīga iestāde, vai tiešām Latvijā kādreiz būs kārtība, ierēdņu uzpūstais bars nav spējīgs neuzko, vienīgi algas saņemt no mūsu nodokļiem
 • Liene Helēna Puriņa
  +6 +6 0

  Liene Helēna Puriņa

  PVD atkal izceļas!😂 aizdomas DAĻĒJI apstiprinājās😂 Tā,lūk, dārgā tautieši! Galvenais pabarot un padzirdīt,viss pārējai vienalga!
 • Annija Surika
  0 0 0

  Annija Surika

  labi ka vismaz tiek baroti un dzirditi.un ja pvd nahuj jus esat vajadzigi.ludzu uztaisiet rakstu kur ir visi vinu darba pienakumi.a to kaut ka aizmirsies.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 2

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl