No cietsirdības līdz laimei! Daugavpilī pa logu izmestais Lidotājs bauda dzīvi pie mammas Oksanas

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Suņupuika Lidotājs, kurš savu vārdu ieguva ļoti sāpīgas pieredzes dēļ, kad pirms pusotra gada, būdams tikko dzimis kucēns, izmests no daudzstāvu nama loga, nu radis gādīgas mājas pie īstena dzīvnieku aizstāvja. Valsts policija turpina izmeklēšanu lietā par cietsirdību pret dzīvniekiem Daugavpilī.

Pirms pusotra gada ”Bez Tabu” stāstīja par nežēlību pret dzīvniekiem Daugavpilī, kur no liela augstuma pa logu melnā maisā tika izmesti divi kucēni. Vien laimīgas sagadīšanās dēļ dzīvnieka pīkstienus maisā saklausīja pretējās mājas iedzīvotāja, kurai izdevās izglābt vienu no kucēniem, otrs kritiena dēļ nositās. Tolaik bija aizdomas, ka persona, kura pastrādāja noziegumu, ir garīgi slima. Policija uzsāka izmeklēšanu. Vairāk lasi šeit.

Pēc kucēna izglābšanas viņš pagaidu mājas rada Daugavpils dzīvnieku patversmē, kuras vadītāja ir Olsana Bondare. Pēc pusotra gada suņupuika ir turpat blakus Oksanai, dzīvo viņas mājās Daugavpils pievārtē. Pērn gan suni savā dzīvoklī bija ar mieru uzņemt Diāna, kura izglāba kucēnu no melnā maisa, tomēr vēlāk viņa pārdomāja.

”Viņa pēc tam pat nezvanīja nevienu reizi. Es arī domāju, ka viņa paņems, bet nebija intereses. Man arī negribējās uzbāzties. Ja cilvēks gribētu, tad visu laiku interesētos, zvanītu,” stāsta Lidotāja saimniece Oksana.

Lidotājs nu dzīvo kopā ar Oksanas ģimeni, citiem suņiem, kaķiem un citiem dzīvniekiem. Sākotnēji domājusi, ka labākais saimnieks Lidotājam būs kāds cits, bet labāku kandidatūru par sevi neatrada.

Oksana Bondare
Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja, Lidotāja saimniece

Arī vīrs atļāva viņu uzņemt. Principā viņš ir pret manu zoodārzu mājās, bet bija saprotošs.

Lidotājam ir ļoti interesanta iezīme – mēli rotā melns plankums. Tā izrādījās zīmīga un izšķiroša sakritība, jo Oksanas uzticamajam nelaiķa sunim bijis identiska iezīme.

Oksana Bondare
Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja, Lidotāja saimniece

Iepriekšējam vācu aitu sunim arī bija tāda mēle. Viņš man bija ļoti gudrs, ganīja zirgus, visu laiku uzmanīja, lai neizlien no aploka. Lidotājs arī pārņēma šīs funkcijas. Viņš tagad arī ir traks ar zirgiem. Visu laiku meklē, ja izlien no aploka, rej. Tāda sagadīšanās. Viņš ir ļoti gudrs, tiešām gudrs suns. Tāpēc viņš palika pie mums.

Pēc kritiena kucēna vecumā Lidotājs uz mūžu guvis kājas traumu, kuras dēļ klibo, bet trauma viņam neliedz baudīt pilnvērtīgu dzīvi. Viens no labākajiem draugiem mājas pagalmā ir kaķis, kurš arī ir bēdu brālis – reiz Oksana minku atrada, izmestu atkritumu konteinerā.

Pērn ”Bez Tabu” arī stāstīja, ka personai, kura izsvieda kucēnus, ir vēl divi suņi – šo kucēnu māte un vēl viens kucēns no tā paša metiena. Pēc sižeta kucēnu izdevās izglābt no iespējamām briesmām. Arī viņu nogādāja dzīvnieku patversmē, kas jau parūpējusies par suņuku – atradusi gādīgus saimniekus.

Pēc notikušā pērn Valsts policija uzsāka kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Ksenija Belova
Valsts policijas pārstāve

Šajā lietā bija ieguldīts liels darbs, bija nozīmētas vairākas ekspertīzes, ir saņemti ekspertīžu slēdzieni, tika apzināti liecinieki. Pavisam nesen šī lieta tika nodota uzraugošajam prokuroram. Mēs pildām prokurora norādījumu, pašlaik izmeklēšana lietā vēl turpinās. Bija papildu norādījumi, ko vēl vajadzētu lietā izdarīt. Konkrētajā brīdī grūti pateikt precīzu termiņu, kad lieta nonāks tiesā.