Mazs ezītis izraisa skandālu visā Latvijā! Uzzini, ko viltnieks sastrādājis!

11 komentāri

Cilvēku mīlestība pret dzīvniekiem var izrādīties neprognozējama. Gribas paglaudīt, pabarot, iespējams, pat samīļot! Visbiežāk cilvēks nespēj prognozēt, kā šīs emociju izpausmes uztvers pats zvērs. Komisks, tomēr bīstams negadījums atgadījies kādai eža mīļotājai.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ziņoja par situāciju Ogrē. Sievietei labās rokas otrajā pirkstā iekodis ezis. Pats vaininieks aizbēdzis un atstājis vien pēdas – cietušās pirkstam uzlikts pārsējs, un viņai uzsākta vakcinācija pret trakumsērgu.

Pastāv stereotips, ka ežu galvenā aizsargbarjera pret uzbrukumiem vai citām bīstamām situācijām ir viņa adatas. Tomēr izrādās, ka ir gadījumi, kuros arī zobi tiek likti lietā. Kādās situācijās eži kož un cik stiprs spēj būt dzīvnieka kodiens?

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns akcentē, ka standarta gadījumos ezim zobi un mute ir paredzēta, lai viņš uzņemtu barību. Tomēr gadījumos, kad dzīvnieks saprot, ka draud briesmas, lai aizsargātos, viņš izmanto ne tikai adatas, bet arī zobus.

”Pirkstu ezis nokost nevar! Tomēr, ja cilvēkam ir maigāka āda, eža kodiens var izraisīt infekciju rašanos un asins tecēšanu!”

Ikdienā ezis pārtiek no kukaiņiem un grauzējiem. Tas nozīmē, ka uz dzīvnieka zobiem var palikt pārtikas atliekas. Ja ezis iekož, brūcē var nonākt šīs atliekas un pastāv lielāks risks, ka kodiens var izraisīt infekcijas.

Ezis netiek uzskatīts par vienu no ātrākajiem dzīvniekiem, kurš skries un lēks pakaļ uzbrucējam. Tomēr gadījumos, kad tiek pārkāptas dzīvnieku un cilvēku attiecību robežas un viņš jūt, ka tuvojas liels apdraudējums, tiek darīts viss, lai aizsargātos – arī kosts.

TOP komentāri

  • Velta Leskovica
    +5 +5 0

    Velta Leskovica

    Nevajag aiztikt dzīvnieciņus! Man patika Jura Šteinberga komentārs Bez Tabu! "Man negribas ticēt, ka ezis leca metra augstumā, lai iekostu pirkstā!" :)
  • Лера Цируле
  • Dzintars Zarins

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl