“Manā saimniecībā ir klusums!” Biškopis zaudējis pusi bišu saimju, iespējams, lauksaimniecībā izmantotās indes dēļ

Vairākās Latvijas bitenieku saimniecībās pavasaris atnācis ar skumju vēsti – gājušas bojā vairākas bišu saimes. Piemēram, biškopis Jānis Sietiņsons no vairāk nekā 240 bišu saimēm zaudējis 120 bišu saimes, kas ir prātam neaptverams skaits.

Atpakaļ uz rakstu

9 komentāri

 • Bitenieks

  Bitenieks

  Paša bitenieka vaina vien būs ,sirgst ar uzmanības trūkimu.
 • Viunis
 • Kiploks

  Kiploks

  Man dārzā arī klusums šogad,tikai kāda kamene lidinās. Ja nebūs bites,kas apputeksnēs ?! Nebūs ražas un nebūs ko ēst,bez bitēm būs problēma !
 • Miglotāja operātors

  Miglotāja operātors

  Lai tie bitenieki vispirms pierāda ka tās bites vispār ir bijušas,pirms viņas itkā "esot noindētas". Ka var būt ka pēc miglošanas kontrole neatrod nevienu beigtu biti ne uz lauka ne pie stropiem. tagad te žēlojās ka bites noindētas,un gan jau gaida vai mēģinās piedzīt kompensāciju par neesošam bitēm.
 • Patriote

  Patriote

  Man tiešām ir žēl visu šo bišu, bet pats saimnieks... Lai piedod, tomēr - varbūt beidzot viņš varētu beigt tik daudz ko sabojāt šeit - Amatas novadā...
 • Bite

  Bite

  Saimnieks nav nopircis ne pus ha zemes. Aizved bites mežmalā pie maniem laukiem un raud. Nopērc zemi, iesēj facēliju, bišu amoliņu un tad skaties ko daru es, savas zemes īpašnieks. Man turpat blakus tavām bitēm ir manas, dzīvo rāmu garu, protams apkoptas.
 • Ramona Dundure

  Ramona Dundure

  Sistēma tāda kā dabā izmirst jo arī naftas produkti tiek ievadīt okeāna un mirst putni un nobeidzās zivis. Tāpat arī bites tiek indetas. Kad cilvēki beidzot attapsies. Cilvēks ir visbriesmigakais rādījums kas nodara kaitējumu dabai.
 • Jānis

  Jānis

  Zemnieki ar PVD un kādas tur vēl dīgdieņu iestāžu , un arī valdības atbalstu turpina intensīvi iznīcināt visu dzīvo radību.
 • Kārlis

  Kārlis

  Kad beidzot šis cilvēks iemācīsies kopt bites. Gadu desmitiem ik gadu viņam iznīkst puse bišu saimju, kaut arī drava vietā, kur ne tuvu nav intensīva lauksaimniecība. Salīdzinot ar biškopjiem, kuri saimnieko blakus intensīvai lauksaimniecībai, kuriem bites ne tikai nemirst, bet intensīvi vairojas.
  JĀIZDARA BIŠKOPIM SAVAS LIETAS DRAVĀ, NEVIS SAVĀ NEIZDARĪBĀ UN NEPRASMĒ JĀVAINO LAUKSAIMNIEKI.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!