“Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!” Līvānu novada vides sargi – pārkāpēju bieds

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

7 komentāri

Stāstu sērijā “Eiropas zaļais kurss” raidījums “Bez Tabu” viesojās Līvānu novadā, kur devās reidā kopā ar pašvaldības darbiniekiem, kuri darba pienākumu ietvaros, kā arī, būdami sabiedriskie vides inspektori, nepaguruši cīnās ar maluzvejniekiem novada ūdenstilpēs.

Līvānu novada vides draugus un sargus “Bez Tabu” komanda uzklausīja kārtējā reidā, braucot laivā pa Daugavu un Dubnas upi. Reidu laikā 2021. gadā līdz šim brīdim no Daugavas upes  izņemti 17 nelikumīgie zvejas rīki, bet vēl daudzi no citām novada ūdenstilpēm. Tā piemēram, Silava ezerā reida laikā nesen izņēma piecus nelikumīgus zvejas rīkus, informēja vides sargi.

Andris Kundziņš
Līvānu novada domes Darba un civilās aizsardzības speciālists

Ir zināmas maluzvejniekiem iecienītas vietas, kur liek tīklus. Mums ir izstrādāts maršruts. Došanās reidos ir kā darbs un hobijs. Kontrolējam zivju resursu ieguvi, jo īpaši Daugavā. Cilvēki pēdējos gados saka, ka zivju ir mazāk.

Līvānu novadā zināmi vairāki rūdīti maluzvejnieki, informēja Gunita Vaivode, Līvānu novada Nekustamo īpašumu un vides pārvaldības daļas vadītājas vietniece, kura arī dodas reidos.

Gunita Vaivode
Līvānu novada domes Nekustamo īpašumu un vides pārvaldības daļas vadītājas vietniece vides pārvaldības jomā

Darbojos ap lietām, kas skar vidi: atkritumu apsaimniekošana, dzīvnieki, dabas aizsardzība. Šie reidi ir diezgan interesanti. Esam rīkojuši reidus kopā ar policiju. Jāsaka, ka paldies Dievam, policisti bijuši klāt, jo dažkārt makšķernieki, zvejnieki ir diezgan agresīvi, negrib uzrādīt makšķerēšanas kartes un lomu. Nākas arī izvairīties no atvēzētiem airiem. Ir maluzvejnieki, kuriem viņu darbības ir kā hobijs. Saņem sodus, tiek atņemti nelikumīgie zvejas rīki, bet tāpat turpina veikt nelegālās darbības.

Piesaistot finansējumu, Līvānu novada pašvaldība atvieglojusi darbu maluzvejniecības un malu medniecības apkarošanā. Latvijas vides aizsardzības fonda projekta ietvaros Līvānu pilsētā izbūvētas divas laivu ielaišanas vietas Dubnas upē (Celtuves, Kurzemes ielu krustojumā un Preiļu ielas galā). Ielaišanas vietas atvieglo piekļuvi upei gan vides sargiem, gan iedzīvotājiem. Iepriekš, lai ielaistu ūdenī laivas, tika bojāts upes krasts.

Tāpat Lauku atbalsta dienesta (LAD) Zivju fonds palīdzējis vides sargiem ar aprīkojuma sagādi zivju resursu kontroles un aizsardzības pasākumu nodrošināšanai Līvānu novadā. Iegādāts drons ar termokameru, lai vieglāk un nemanāmāk izsekotu maluzvejniekus, tai skaitā diennakts tumšajā laikā. Šāda neuzkrītoša kontrole ļauj saskatīt pārkāpēju no attāluma. Parasti pārkāpējs, redzot tuvošanos, var aizmukt, tāpēc būtiski novērot nemanāmi un pieķert pārkāpēju “pie rokas”, kā citādi pierādīt kāda vainu, piemēram, tīklu izlikšanā ir ļoti sarežģīti, uzsvēra vides sargi. Iegādāta arī jaudīgāka laiva, divas meža kameras, eholote, kas ļauj saskatīt zvejas rīkus ūdenī, kvadracikls un cits aprīkojums.

Tāpat saarbībā ar LAD Zivju fondu notiek zivju resursu pavairošana Dubnas un Daugavas upes baseinos. Ielaisti vairāki tūkstoši līdaku mazuļu.

Gunita Vaivode
Līvānu novada domes Nekustamo īpašumu un vides pārvaldības daļas vadītājas vietniece vides pārvaldības jomā

Veicot kontroli, informējam iedzīvotājus par likumdošanas aktualitātēm, par to, kas jāievēro, lai makšķernieki būtu godprātīgi un pildītu likumā noteiktās prasības.

7 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!