”Mājās pārnāca tikai pieaugušie suņi.” Cīravas pagasta ļaudīm aizdomas, ka viņu pusē uzdarbojas šķirnes suņu zagļi

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

6 komentāri

Pirms pāris nedēļām no kādās Liepājas pusē esošā Cīravas pagasta saimniecības pēkšņi pazūd Latvijas dzinējsuņa kucēni. Apkaimes ļaudis domā, ka tie nozagti un ka to izdarījuši zagļi no kaimiņzemes, pirms tam mājas cītīgi novērojot.

Suņu īpašnieks Andis ar Latvijas dzinējsuņu turēšanu nodarbojas jau izsenis. Viņam ir divas šīs sugas kucītes, kurām šogad kopā piedzima desmit kucēni. Lielākā daļa jauno suņu atrod jaunas mājas, bet divus viņš bija iecerējis paturēt sev. Līdz šim suņi bez problēmām skraidījuši brīvā vaļā, nekādu problēmu nav bijis, līdz pirms aptuveni divām nedēļām no pastaigas pa apkaimi atgriežas tikai pieaugušie dzīvnieki. To saimnieks apstaigājis gan kaimiņus, gan krustu šķērsu izbridis apkaimes mežus, bet suņi kā akā iekrituši.

”Es tajā dienā netālajā mežā manīju svešu auto, bet sēņu laikā tādu te ir daudz. Te ļoti daudzi brauc sēņot. Līdz ar to es nepievērsu uzmanību ne numura zīmei, ne auto markai. Man ir pārliecība, ka abus kucēnus ir nozaguši un, visticamāk, ka tie aizvesti vai nu uz Lietuvu, vai Krieviju.”

Šādu pārliecību viņš guvis, runājot ar pazīstamu kinologu, kurš teicies, ka Leišmales burlaki nesmādē arī suņu zagšanu. Arī kāds no kaimiņiem zina teikt to pašu, jo ar dzirdējis nostāstus par ”viesmākslinieku” viesošanos Latvijā. Pats neko aizdomīgu nav redzējis, bet nu savu šķirnes medību suni vaktē divtik rūpīgi. Abi nozagtie Latvijas dzinējsuņa kucēni ir čipoti, kā to nosaka likums. Saimnieks pēc to pazušanas uzreiz ziņojis apkaimes vetārstam cerībā, ka datubāzē, kur ievada čipu numurus ,var izdarīt atzīmi, ka attiecīgais suns ir zagts.

Liene Ansone
Zemkopības ministrijas pārstāve

”Ja dzīvnieks ir pazudis, ieejot šajā datubāzē, dzīvnieka īpašnieks, autorizējoties, var pie sava dzīvnieka datiem var izdarīt atzīmi, ka dzīvnieks ir pazudis. Ir atsevišķa aile, kurā var aprakstīt pazušanas brīdi, vairāk informācijas. Ja ir aizdomas par zādzību, arī šo informāciju var norādīt. Informācija ir pieejama visām kontrolējošajām institūcijām, dienestiem.”

Viņa pastāsta, ka pašvaldības policija vai PVD, veicot kontroli, var nolasīt čipa numuru un, ievadot to datubāzē, redzēt visu informāciju, arī par to, ka dzīvnieks ir pazudis vai nozagts. Savukārt, ja dzīvnieks tiek no Latvijas izvests uz citām valstīm, tam jābūt līdzi dokumentiem par izcelsmes valsti, norādītiem čipa numuriem utt. Eiropas Savienības ietvaros pēc čipa numura ir iespējams atrast dzīvnieku, bet, ja tas aizvests uz ne Eiropā esošu valsti, tad gan bēdīgi. Lai arī saimnieka cerības atrast četrus mēnešus vecos Latvijas dzinējsuņa kucēnus ar katru dienu sarūk, viņš būs pateicīgs par katru informāciju, kura varētu palīdzēt atrast mīluļus.

Foto

TOP komentāri

  • Alīna Merca
    +7 +7 0

    Alīna Merca

    Ērika Krimska 1) mājās 2) iežogotā teritorijā pie mājas 3) voljērā - jebkurā gadījumā, drošā vietā, bez automašīnām un auto ceļiem, citiem svešiem suņiem un meža zvēriem.
  • Alīna Merca
  • Anita Nita

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl