“Klejo apkārt un nebaidās no cilvēka.” Naukšēnu pusē teļu plosījis kašķains vilks, nevis šakālis

“Naukšēnos plēsoņa saplēš teļu; aizdomās tur šakāli,” šāds virsraksts janvāra beigās gozējās vairākos ziņu portālos. Raidījums “Bez Tabu” devās uz saimniecību Naukšēnu pagastā, kur noskaidrojās, ka mājlopam uzbrucis vilks, nevis šakālis, turklāt atgadījums raisījis bažas vietējo mednieku vidū.

Atpakaļ uz rakstu

1 komentārs

 • Louve loup

  Louve loup

  Pirmkārt nav ziņas, ka būtu uzbrukts mājlopiem. Tā ir dezinformācija! Tur ir bijis viens jau iepriekš nobeidzies teļš liellopu novietnē, kuru vilks bija ēdis, bet nav nekādu pierādījumu, nav pēdu, ka vilks būtu teļu nogalinājis! Otrs teļš, kuru mednieku savienība ielikusi savā mājas lapā bildē, ir piedzimis nedzīvs. Kašķainais vilcēns, kurš pats bijis slims un novārdzis, iekļuvis NOVIETNĒ, KAS BIJUSI VAĻĀ!!! un ir ēdis jau mirušu dzīvnieku. Vai pētniekiem no Bez Tabu nebija interese noskaidrot, kā tad tā var būt, ka blakus turpat nievietnē bija dzīvi dzīvnieki, bet vilks ēdis beigtu dzīvnieku?
  Zināms, ka tāda uzvedība parasti nav vilkam raksturīga. Bet tas, ka vilka kodumi nav šiem lopiņiem konstatēti, ir fakts.
  Jautāsiet, kā tad tas vilks tur varējis iekļūt tajā novietnē? Tur taču sižetā redzama tāda kārtīga novietne. Izrādās, šī lopu novietne ir liels šķūnis, kura durvis visu laiku stāvot vaļā. Novietnei apkārt arī neesot nekāda žoga.
  Naukšēni ir gandrīz Igaunijas pierobeža, kur vilki dzīvo, un, loģiski, viņiem ir kaut kur jādzīvo pie tā nenormāli lielā izcirsto mežu apmēra, kāds ir Latvijā. Normāls lopu īpašnieks apzinās atbildību par saviem lopiem, un to, kur viņš veic savu saimniecisko darbību. Jebkurš ar galvu domājošs saimnieks nodrošinās vismaz kaut kādu minimālu aizsardzību saviem mājlopiem. Vismaz turēs durvis ciet novietnei. Bet te, kas notiek?
  Kā zināms, uzbrukumi tajā pusē liellopiem parasti neesot, ja tādi gadoties saimnieku nolaidības dēļ, tad visbiežāk ciešot aitas.
  Skaidri redzams, ka šis puspatiesībās balstītais sižets ir pasūtījums no dzīvnieku izšāvēju entiziastu grupas, kura grib sacelt ažiotāžu, lai varētu pieprasīt papildus licences kārtējai vilku slaktēšanas akcijai Latvijā. Tipāža no galvenā dzīvnieku izšaušanas kantora plānošanas daļas, kas saucas Valsts meža dienests, ar trulo fizionomiju izmuldētais par to liecina. Galināšanas izpriecu baudītājiem Latvijā ir īpaša, pataloģiska vajadzība izšaut Eiropā aizsargājāmās sugas par katru cenu vislielākā skaitā no visām Eiropas valstīm! Nu jau sabiedriba par šiem varas darbiem un to veicējiem kļūst arvien vairāk informētāka un zinošāka.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!