“Kāpēc nevaru ar mazu sunīti iepirkties?” Tirdzniecības centri skaidro savu nostāju par iepirkšanos kopā ar dzīvnieku

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

59 komentāri

Maza klēpju suņa saimniece Elīna raidījumam “Bez Tabu” ziņo par, viņasprāt, aplamu politiku veikalos – lai arī dzīvnieks atradies saimnieces rokās, apsargs paziņojis, ka ar suņiem ieeja veikalā liegta.

Elīna
vēlējusies iepirkties ar suni

Biju nolēmusi iegādāties jaunu gultu “IKEA” veikalā. Devos kopā ar klēpju sunīti, kuru nesu rokās. Pie mums pienāca apsargs un pateica, ka ar suņiem veikalā iet nevar, uz durvīm esot zīme, ka ar dzīvniekiem iepirkties aizliegts. Vai tiešām tas ir pareizi?

Veicot eksperimentu un mēģinot iekļūt vairākos veikalos kopā ar suni, “Bez Tabu” pārliecinās, ka uzņēmumu nostājas atšķiras. Mēbeļu preču veikalā “IKEA” iekļūt ar suni neizdodas – tirdzniecības vietas apsargs paskaidro, ka ar dzīvniekiem veikalā ieeja liegta. Savukārt veikalos “Maxima” un “Rimi” iepirkties ar suni izdodas.

Renata Dante
IKEA sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs

Mēs atvainojamies par neērtībām, kas klientei radušās mūsu veikala apmeklējuma laikā. “IKEA” ir ne tikai veikals, bet arī restorāns, tāpēc, lai varētu izpildīt visas higiēnas, drošības un kvalitātes prasības, mēs diemžēl nevaram veikalā ielaist mājdzīvniekus. Vēlreiz atvainojamies par sagādātajām neērtībām. Lai parūpētos gan par veikala apmeklētāju, gan pašu mājdzīvnieku drošību un ērtībām, mēs aicinām klientus tomēr atstāt savus mājdzīvniekus mājās, jo pie veikala nav speciāli dzīvniekiem paredzētas un aprīkotas vietas.

Veikala “Maxima” komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule skaidro, ka mazos jeb klēpja suņus veikalā drīkstot ienest, bet tikai turot rokās, jo higiēnas iemeslu dēļ tos nedrīkst turēt ratos vai vest pavadā.

Liene Dupate-Ugule
“Maxima” pārstāve

Tomēr reizēm ir situācijas, kad mazie suņi tiek likti iepirkuma ratiņos, iespēju robežās apsargs aicina saimniekus mazos suņus ņemt rokās, jo iepirkuma ratiņi nav paredzēti suņu pārvadāšanai, bet gan produktiem. Veikalā ir arī atrodama informācija, kur aicinām pircējus ar maziem suņiem ņemt tos rokās, tāpēc vēlreiz vēlos aicināt mūsu pircējos sekot šai informācijai un, cienot citus, mazos klēpju suņus ņemt rokās.

Savukārt veikala “Rimi” sabiedrisko attiecību vadītāja Regīna Ikala norāda, ka veikalos atrašanās ar dzīvniekiem ir aizliegta, taču ir izņēmumi.

Regīna Ikala
“Rimi” pārstāve

Vienīgie izņēmumi ir gadījumos, kad veikalu apmeklē pircēji, kuriem veselības problēmu dēļ ir speciāli trenēts suns – pavadonis, kā arī tad, ja pircējam līdzi ir neliela izmēra dzīvnieks, un tas tiek turēts rokās, azotē vai tam piemērotā somā. Pircējiem, kuri uz pārtikas veikalu dodas ar dzīvnieku, jāievēro, ka dzīvniekus veikalā noteikti nedrīkst ievietot un pārvadāt iepirkumu ratos vai grozos.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Tatjana Marčenkova norāda, ka pārtikas uzņēmumiem ir izstrādāti produktu aprites nosacījumi, kas jāievēro – viens no tiem, ka pārtikas ražošanas un aprites procesā, dzīvnieku klātbūtne ir kategoriski aizliegta. Tomēr pienākumi ir arī dzīvnieku īpašniekiem – nodrošināt, lai mājas mīlulis netraucē citiem, piemēram, veikala pircējiem.

“Slēgtās telpās, atsevišķām personām, var būt alerģiskas reakcijas no dzīvnieka. Ne visiem dzīvnieki patīk, tāpēc dzīvnieku turētājiem vajadzētu labi pārdomāt, kāpēc viņš dzīvnieku ved uz veikalu, un vai tas ir nepieciešams.”

 

59 komentāri