1 komentārs
Kalngalē malumednieki ar lamatām ķer bebrus ciema vidū un apdraud vietējo drošību

Bez Tabu šonedēļ saņēma satraukuma pilnu vēsti no Kalngales ciema iedzīvotājas Alīnas, kura pavēstīja par visnotaļ nepatīkamu atgadījumu. Proti, ciemā starp dzīvojamajām mājām, Langas upes krastā, viņa atklājusi lamatās iekļuvušu bebru. Esot bijis acīmredzami, ka dzīvnieks lamatās iekļuvis jau pirms krietna laika un cietis sāpes. Turklāt lamatas, visticamāk, izlicis malumednieks, kas tā apdraudējis gan vietējos iedzīvotāju un viņu mājdzīvnieku drošību un veselību.  

”Pirmdien, dienas vidū pie manis ciemos atbrauca paziņas, un pavēstīja, ka pie upītes lamatās iekļuvis bebrs. Tas viss notika pašā ciematā, kur apkārt ir mājas, nevis kādā nomaļā meža masīvā. Zvanījām policijai, lai tā meklētu risinājumus, kā palīdzēt savainotajam dzīvniekam. Policija atbrauca, aizbrauca, tad atkal atbrauca un aizbrauca, mēs ar paziņām tikmēr palikām dežurēt pie bebra, jo slazda īpašnieks jau varēja atnākt un savākt gan dzīvnieku, gan arī lamatas,” nepatīkamo atgadījumu atceras aculieciniece Alīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bebru diemžēl neizglābj

”Kamēr policija prātoja, ko darīt ar bebru un kā tam palīdzēt (un tas notika vairākas stundas), dzīvnieks lamātas sāpēs mocījās un spārdījās,” atceras Alīna, atklājot, ka policijas sarunātais mednieks atbrauca tikai ap pusē sešiem vakarā.

Alīna, aculieciniece

Viņš jau īpaši vairs neskatījās, vai varētu bebru glābt. Paskatījās, kur bebram galva un viss.. nošāva to bebru.

Alīna arī atklāja, ka esot zvanījusi veterinārārstam, lai noskaidrotu, vai un kā savainotajam dzīvniekam var palīdzēt. ”Veterinārs, protams, norādīja, ka jāskatās, vai lamatās esošā kāja ir lauzta vai nav. Ja skarti būtu tikai audi, tad, pēc veterinārārsta norādēm, dzīvnieks būtu varējis dzīvot. Bet nu šoreiz nedz policija, nedz mednieks iespēju glābt dzīvnieku neapsvēra.”

Kalngales iedzīvotāja arī norādīja, ka ciema apkaimē bebri nav nekāds retums, taču vietējiem iedzīvotājiem tie netraucējot un nevarot būt runa, ka vietējie būtu kādam medniekam lūguši bebrus izķert.

Policijas rīcība

Bez tabu sazinājās ar Carnikavas novada Pašvaldības policiju, kas apstiprināja, ka Kalngalē tiešām fiksēts gadījums, kad lamatās iekļuvis bebrs. Pašvaldības policija Bez tabu atklāja, ka esot uzsākusi izmeklēšanu par notikušā faktu, taču aculieciniece Alīna Bez tabu atklāja, ka Pašvaldības policijas darbinieki viņai esot norādījuši, ka tā varot fiksēt vien faktu par notikušo.

Pēc Alīnas teiktā noprotams, ka viņu nepatīkami pārsteigusi Pašvaldības policistu lēnprātība risinot jautājumu ar lamatās iekļuvušo bebru, jo no fakta konstatācijas līdz risinājuma pagājušas vairākas stundas. Tikmēr dzīvnieks lamatās mocījies.

Lai vai kā, Carnikavas novada Pašvaldības policija sazinājās ar vietējiem medniekiem, kuriem tika uzticēts atrisināt jautājumu ar bebru.

Vai dzīvnieku bija iespējams glābt?

Bez tabu uzrunāja mednieku Aivi, kurš devās uz notikuma vietu un atrisinātu radušos situāciju. Viņš atklāja, ka izliktās lamatas esot bijušas paštaisītas, asiem zobiem, kādas Eiropas Savienības ietvaros jau sen ir aizliegts lietot, jo rada ciešanas dzīvniekiem.

Aivis, mednieks

Lamatas asie zobi bija pamatīgi caururbuši bebra kāja, tajā jau bija iemetusies gangrēna. Visa priekšējā kāja bija jau atmirusi, tāpēc var secināt, ka dzīvnieks lamatās bija pavadījis krietnu laiku.

Viņš arī atzina, ka lamatas izlicis malumednieks, jo ar tādām medīt dzīvniekus Eiropas Savienībā nav atļauts.

Runājot par iespēju glābt bebru, Aivis bija visnotaļ skeptisks: ”Iedomājaties, bebrs var pārkost piecus centimetrus resnu koku, un viņam, savainotam iet klāt! Mums ir bijis gadījums, ka cilvēkam bebrs cirksni pārkož pušu. Ja viņu atlaistu, viņš tāpat aizietu bojā. Es vakar to bebru nodīrāju nodīrāju, priekšējā kāja līdz plecam bija atmirusi, asinis sarecējušas…”

Kas varētu būt vainojams pie lamatu izlikšanas?

Jautāts, vai Carnikavas un Kalngales apkaimē bieži manīti malumednieki un kas būtu vainojams pie izliktajām lamatām, Aivis atklāja, ka viņaprāt, vainojams esot kāds no Kalngales iedzīvotājiem, kura māja atrodas ciemam cauri tekošās Langas upes krastā.

Vieta, kur tika noķerts bebrs

”Tajā upē dzīvo bebri, bet viņi rudenī nāk iekšā mājās. Medīt ciematā mēs nevaram, tas ir aizliegts, līdz ar to cīnīties ar šiem bebriem nevaram. Tāpēc, visticamāk, kādam vietējam, kuram tie bebri ir apnikuši, arī ir uzlicis lamatas.”

Mednieks gan arī bija ļoti kritisks par lamatu izlikšanu. ”Iedomājaties, tas ir ciemats, kur staigā cilvēki. Lamatas bija izliktas upes krastā, kur var būt makšķernieki, suņi, tur pat bērni varēja bradāt pa ūdeni. Varēja notikt daudz lielāka nelaime.”

Foto

TOP komentāri

  • OTTO
    0 0 0

    OTTO

    Gribu redzēt tos bērnus, kuri decembra vidū bradā pa dūņaino Langu...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl