“Kaķis izdzisa uz mūsu rokām!” Mājdzīvnieka iemidzināšanā saimnieks vaino veterinārārstu

9 komentāri
“Kaķis izdzisa uz mūsu rokām!” Mājdzīvnieka iemidzināšanā saimnieks vaino veterinārārstu

Ikvienam apzinīgam un sevi cienošam cilvēkam mājdzīvnieks vienmēr būs ģimenes loceklis. Turēt rokās savu mīluli un raudzīties, kā izdziest viņa dzīvība, ir patiešām smagi.

Kauguros 12 gadus loloto un par ģimenes locekli kļuvušo runci Vastiku vienā dienā piespiedu kārtā aizsūta uz citiem medību laukiem. Mājdzīvnieka saimnieks Mārtiņš Tiltnieks uzskata, ka iemesls eitanāzijai ir iepriekš pieļauta veterinārārsta nolaidība.

Vastiku pie ārsta ved svētdienā – uz daktera Beinerta diennakts veterināro klīniku Rīgā. Tur Mārtiņš uzzina, ka kaķim nepieciešama operācija – uz vēdera izveidojušos augoni uzreiz jāgriež nost.

Pēc dažām stundām kaķi atdod saimniekam. Nākamajā dienā viss esot bijis vēl labi, taču tad kļuvis tikai sliktāk. Un tad Mārtiņš vērsās pēc palīdzības pie veterinārārstiem Jūrmalā.

“Viņš bija jau ļoti slims, tas dzīvnieks, ar to, ka viņš pēc operācijas neatlaba. Bet viņam, jā, bija ļoti smagas un hroniskas vainas,” atklāja “Mazo brāļu hospitālis” Jūrmalas nodaļas veterinārārste Liene Sniedziņa.

Ar Jūrmalā strādājošo veterinārārstu palīdzību Mārtiņš paņem Vastika asins paraugu un nogādā laboratorijā. Pēc dažām stundām e-pasta vēstulē redzams rezultāts – kaķim noārdījusies sirds un nieres. Iespējams, tas noticis nozīmētā antibiotiku kursa dēļ.

Mārtiņš tagad nožēlo, ka uzticējās Beinerta klīnikas veterinārārstam un piekrita operācijai, kas paveikta bez analīžu un rentgena veikšanas.

Lai skaidrotu kaķa Vastika dzīves pēdējo dienu skarbos notikumus, “Bez Tabu” dodas uz Beinerta diennakts klīniku Ģertrūdes ielā. Operācijas veicēju sastapt neizdodas – mirkli pirms mūsu ierašanās viņš nodeva savu maiņu un aizbrauca. Tomēr klīnikā veiktās manipulācijas izklāstīja kolēģis.

“Ir bijis jaunveidojums, piena dziedzera veidojums, ko dakteris arī ir izoperējis. [..] Analīzes ir papildu izdevumi, 50 eiro klāt. Ja saimnieks uzstāj, mēs to nevienam neliedzam. [..] Ja redzam, ka dzīvnieks ir apātisks, viņš vizuāli izskatās ļoti slikti, tad iesakām vispirms to analīzi un tad operāciju,” stāsta Dr. Beinerta klīnikas veterinārārsts Lauris Muldiņš.

Vastika saimnieks veterinārārstam “Facebook” velta skarbus vārdus un cenšas noskaidrot atbildes. Tomēr speciālists veļ vainu uz pašu dzīvnieka īpašnieku. “Tādas lietas ir jāizrunā uzreiz un jāatrādās uzreiz, kad ir slikti. Nevis jāgaida mirklis, kad kādi ārsti sarunā visādas glupības un nezina paši, ko dara,” rakstīts atbildes vēstulē.

Ar šādu nostāju Vastika saimnieks Mārtiņš samierināties negrasās un vēršas ar iesniegumu Latvijas Veterinārārstu biedrības Ētikas komisijā. “Bez Tabu” noskaidro, ka zem Kristapa iesnieguma jau atrodas vairākas sūdzības par saņemtajiem pakalpojumiem Beinerta klīnikā.

Biedrība sola tuvāko divu nedēļu laikā izskatīt Mārtiņa iesniegumu pret vetārstu. Biedrības vadītāja Māra Viduža vēl norāda, ka šādos gadījumos speciālists var saņemt aizrādījumus, brīdinājumus. Viduža vēl uzsver, ka visbiežāk šādos gadījumos vainojama nevis medikamentu vai ārstēšanas metožu izvēle, bet gan komunikācija starp veterinārārstiem un dzīvnieka saimniekiem, kuri smagajos brīžos nereti ir emociju pārņemti.

Jāpiebilst, ka līdzīgos gadījumos, ja patiešām ir pārliecība, ka ģimenes mīlulis gājis bojā veterinārārsta nevīžības dēļ, tad ir nepieciešams veikt dzīvnieka sekciju. Tas var kalpot par neapgāžamu pierādījumu. To “Bez Tabu” apliecināja arī veterinārārstu biedrības vadītāja.

9 komentāri