”Kaimiņš sašauj kaķi, bet viņu pat nenopratina!” Rīdzinieki vīlušies policijā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

43 komentāri

Jeļenas ģimene dzīvo Rīgā, Dārziņu mikrorajonā. Sieviete pirms septiņiem gadiem no patversmes paņēma kaķi Vasīliju, kurš ģimenē un apkārtnē labi iejuties. Kaķa saimnieks Ruslans darba dienas vakarā negaidīti kļuvis par cietsirdīgas izturēšanās aculiecinieku.

Brīdī, kad atskanējis šāviens, Ruslans dārzā laistījis puķes. Viņam turpat blakus atradušies divi kaķi, kuri lielā ātrumā aizbēguši prom.

Ruslans
redzējis šāvēju

Laistīju puķes, dzirdēju šāvienu. Spēru soli un ieraudzīju, varētu teikt, ka biju ugunslīnijā. Arī kaķi aizbēga. Vaicāju, ko viņš dara, bet tas ir tālu, viņš nesaprata. Aizskrēju līdz žogam, prasīju, kāpēc šauj, ka gandrīz man trāpījis, ka kaķi aizbēguši. Tur bija liela izmēra šaujamais, kā arī optiskais tēmēklis. Viņš joprojām tēmēja. Pēc tam viņš vienkārši aizgāja uz savu teritoriju.

Ruslans apgalvo, ka skaidri redzējis kaimiņu, kurš šāvis no aptuveni 30 metru attāluma. Tobrīd dārza mājiņā bijusi arī kaimiņiene, no kuras žoga šāviens raidīts.

Zinaīda
kaimiņiene

Sēdēju istabā, skatījos planšetdatoru un runāju pa telefonu. Dzirdēju skaņu, redzēju, ka kaimiņš iet prom. Domāju, ka atnāca paskatīties manu siltumnīcu. Parasti pienāk un skatās, bet tad atskrēja noraudājusies Jeļena. Prasīju, kas noticis, viņa vaicāja, vai nedzirdēju ļembastu?

Kaķis Vasīlijs no pagalma aizbēga, un tikai nākamajā dienā ģimene viņu atrada guļam pagalmā. Tobrīd bija skaidrs, ka nepieciešama vetārstu palīdzība. Ģimene kaķi nogādājusi klīnikā, kurā tika veikts rentgens. Attēlos skaidri var redzēt, ka kaķa organismā atrodas skrots.

Klīnikas ārsti apspriedušies un nolēmuši skroti no ķermeņa neizņemt, jo tas varētu kaķi traumēt, tomēr Vasīlijs stacionēts, lai varētu novērot viņa veselības stāvokli.

Jeļena
Kaķa saimniece

Mēs ar iesniegumu vērsāmies Valsts policijas Ķengaraga iecirknī, iesniedzām arī izrakstu no veterinārās klīnikas, kā arī rentgena uzņēmumus, kur var redzēt, ka kaķī ir skrots. Pēc mēneša sākām interesēties, atklājās, ka trīs dienas pēc iesnieguma uzrakstīšanas policija jau pieņēma lēmumu neuzsākt kriminālprocesu, bet mums par to nepaziņoja. Policija pat nenopratināja šāvēju, neaptaujāja lieciniekus. Pateica, ka nav nozieguma sastāva, kaķim viss labi.

Ķengaraga iecirkņa policisti nenopratināja ne iespējamo šāvēju, ne aculieciniekus. Kriminālpolicijas priekšnieks pēc “Bez Tabu” intereses iepazinies ar lietas materiāliem un uzskata, ka darbinieks rīkojies atbilstoši.

Vladimirs Klaikalts
Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieks

Sazinoties ar veterināro ārstu, tika konstatēts, ka kaķim konstatēti ādas skrāpējumi, iekšējie orgāni nav bojāti, dzīvībai un veselībai nekas nedraud. Ņemot vērā, ka Krimināllikuma 230. panta pazīmes (Cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku), tika pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu. Pats personīgi lasīju dežuranta ziņojumu, ko viņam teica veterinārārsts.

Veterinārārste Ilga Leikuma noliedz, ka kāds kolēģis būtu teicis, ka šāviens atstājis vien skrāpējumu. ”Ja jau skrots ir organismā, nezinu, vai to var saukt par skrāpējumu. Diez vai. Šaušana ir nepieļaujama uz mājdzīvniekiem, tas ir bīstami. Milimetrs uz vienu, otru pusi un būtu traumēts dzīvībai svarīgs orgāns,” raidījumam norāda vetārste.

Policijā šobrīd ierosināta administratīvā lietvedība par iespējamiem ieroču aprites likuma pārkāpumiem. “Bez Tabu” izdevās sazināties ar iespējamā šāvēja dēlu, kurš atsūtīja sekojošu atbildi: ”Ar tēvu sniedzām liecības valsts policijai. Mans tēvs nav šāvis uz kaķi. Lūgums neaiztikt un nevajāt manu tēvu.”

“Bez Tabu” turpinās sekot līdzi lietas attīstībai.
43 komentāri