Jelgavnieces punduršpicam uzbrūk kaimiņu haskijs! Aizdomās turētā suņa saimnieks notikušajam netic

Jelgavnieces Ievas draugs devies pastaigā pa iecienīto maršrutu kopā ar saviem suņiem – četrgadīgo suņu meiteni Odriju un tikai trīs mēnešus veco punduršpica kucēnu. Nenojauzdams neko sliktu, spēlējies ar vienu no suņiem, kad pēkšņi izdzirdējis mazā kucēna smilkstus. Pagriežot galvu, pavēries nepatīkams skats – mazajam kucēnam uzbrucis haskija šķirnes suns.

Atpakaļ uz rakstu

32 komentāri

 • Kucēnu vajadzēja sargāt pašai

  Kucēnu vajadzēja sargāt pašai

  Ja maza šķirnes suņa saimniece veda uz ielas nepieradušu pie ielas jaunu kucēnu bez siksniņas, un nepārliecinājās visu laiku par kucēna drošību un atstāja pat uz brīdi bez uzmanības,tikai un vienīgi pati vainīga ! Jautājums vispār vēl par to, vai šai sievietei ar tik nenopietnu attieksmi pret tik dārgu šķirnes suņu kucēnu var vispār uzticēt šādu dzīvnieku, jo ielas pilnas ar svešiem krančiem un jebkurš var uzkrist!Tikai un vienīgi pati vainīga!
 • Haskiju saimniece

  Haskiju saimniece

  Haskiji nav agresīvi,diemžēl,80%saimnieku neko nezin par šo šķirni.Viens no netikumiem,nomedīt visu,kas mazāks par pašu.Gudrs saimnieks savu haskiju nelaidīs brīvsolī,uzliks augstu sētu ar betona pamatiem un nodarbinās.Garlaikots suns izraks,pārlēks un aizies dzīvē ,gribi to vai nē.Ko var gribēt no cilvēka,kurš skrējējsuni-darba suni tur pie ķēdes????Un vispār,ja visu suņu saimnieki savus draugus vestu pie pavadām,tad šādas problēmas nebūtu.Haskiju agresija = saimnieku stulbums,ne suņu.
 • Linda M.
  +11 +11 0

  Linda M.

  Haskiji ir neparedzami suņi, kuri ļoti labprāt ķersta mazākas radībiņas - vai tas būtu kucēns, kaķis vai bērns. Mammai ir haskija kucīte, pusgadu veca, kura aizrautīgi dzenā kaķus un rotaļājoties mēdz uzlēkt arī maniem bērniem. Līdz ar to ļoti aktīvi viņu mācu, cik nu sanāk laika. Skādi nav vēl nodarījusi, bet negrasos riskēt. Var jau būt, ka tai apvidū ir vēl citi haskiji... Jebkurā gadījumā kucēna saimniekiem bija jābūt daudz piesardzīgākiem, un haskija īpašniekam jāapzinās, ka viņa suns ir HASKIJS!!! Brivdomātājs, mēdz iet brīvsolī, agresīvs pret mazākajiem, daudz jānodarbina, stingri jāapmāca un jānodrošina, lai neiet brīvsolī!!! Visi suņi ir burvīgas un mīlamas, cienāmas radībiņas, bet mēs, cilvēki - bieži vien nē...
 • Kinologs

  Kinologs

  Ne špics, ne haskijs nav vainīgi, tā ir daba, ne visi suni savā starpā sadzīvo. Vainīgi ir suņu īpašnieki, savi suni it jāpieskata, jābūt kontrolei, jāved pavada. Man mājās ir gan Vācu aitu suns gan mazais kucēns špics un viss ir kārtībā. Ja ir vēlme laist suni brīvībā bez pavadas, var aizbraukt uz mežu vai kādu pļavu, kur nav citu dzīvnieku.
  • Jaaa

   Jaaa

   Nu vācu aitas suni nesalidzinasi ar paklausibu un labsirdību ar haskiju. Jo vilki ir uzticīgi līdz kaulam un gudri arī. Kaimiņam ir haskijs, kad tik kautko nomedīt saplosīt. Bet viss atkarīgs no saimnieka.
 • Madara

  Madara

  Vispār jau haskija saimniekam un šīs puses aizstāvjiem vajadzētu zināt, ka viena no sugas īpatnībām ir nokost mazakus sugas brāļus. Visiem suņiem jābūt pavadā, sētā - vienalga, bet pieskatītiem. Špica vietā varēja būt arī bērns. Ikdienā daudz staigāju ar mazuli ratos un saskaros ar tieši haskiju lielo interesi par bērnu, līšanu ratos, citas sugas vienkārši neinteresē mans zīdainis. Īsāk sakot, pirms iegādājieties haskiju, izvērtējiet vai jūs spēsiet šo suni pietiekami pieskatīt, kā ari staidzināt 10km dienā.
 • Dīvaini

  Dīvaini

  Ja abi mazie suņi bija pie siksniņas un 3m atālumā (atļautais siksns garums un obligātās prasības par siksnu) tad kā saimnieks neredzēja lielo suni nākam un nepaspēja paņemt mazo tuvāk pie sevis?
  • Linda

   Linda

   Ja divainis izlasitu rakstu,tad neka divaina vinam neliktos.Tur viss ir izskaidrots!
   Un tas ka haskijs viens pats bez pavadas un saimnieka klimst apkart un uzbruk kucenam divaini neliekas?
   Bet tiem kas priecajas par maza sunisa nelaimi....jusu sunim ari var uzbrukt kads lielaks suns un tad jus citu dziesmu dziedasiet....
   • Tavs Vārds

    Tavs Vārds

    Ja Linda noskatītos sizetu, tad būtu dzirdējusi, ka kucēns bija bez pavadas!
   • Linda

    Linda

    Pec likuma kuceni nav obligati javed pavada! Ta ir katra personiga izvele.
   • Tavs Vārds

    Tavs Vārds

    Interesanti kurā likuma pantā un punktā tādi izņēmumi ir minēti? Saskaņā ar MK Nr. 266 noteikumiem, 12. punkta suņi pilsētos un ciemos ir jāved pavadā!
   • Linda

    Linda

    Tai panta nekas par kuceniem nav pieminets! Bet vispar par agresiva suna palaisanu brivsoli draud pat kriminatatbildiba.....
    Bet mazo sunu ipasniekiem ieteiktu nesat lidzi piparu gazi,vai akmeni kabata. Sis ir jau entais gadijums sogad kad tiesi haskiju skirnes suni ir galejusi mazos sunus,vaveres un kakus.Jums ari pasiem ir jabut gataviem atvairit uzbrukumu ta lai maz neliktos!
   • Tavs Vārds
  • Krista

   Krista

   Nez kāpēc visi aizmirst ka lielajiem suņiem ir jābūt uzpurņiem
 • Linda

  Linda

  Maza suna saimniece ir agresiva butne,tad pec martinas domam pati agresiva saimniece sakoda savu suni? Kada vinai vajadziba apmelot to maitasputnu? Martina laikam pati ir ta slepkavnieka saimniece vai kada draugala....
  • Tavs Vārds
  • Marta
   +21 +21 0

   Marta

   Es neesmu nevienam draugaļa. Esmu liela suņa īpašniece (ne haskija). Bijusi darīšana ar mazu suņu saimniecēm. Vairākums ir agresīvas un uzbrūkošas.
 • Marta

  Marta

  Viena pagale nedeg. Mazais vaukšķis bija bez pavadas, varbūt kaut ko "pateica" lielajam sunim. Nesaku, ka ir labi sakost mazākus suņus, bet nav pierādījumu, ka konkrētais kaimiņu suns vainīgs. Ir "bembisti"un nu jau man sāk šķist, ka ir arī "špicistis". Jo šis nav pirmais gadījums, ka maza suņa saimniece ir agresīva būtne.
 • Linda

  Linda

  Ja...ta jau ir visu agresivo sunu saimnieku pozicija,ja nav video vai vairaku liecinieku liecibas,tad mans monstrs nav vainigs....vins pat musai nevar nodarit pari....
  Mazajam vel ir laimejies.....dzivs un atveselosies.
  Bet ar to rikluraveju gan vajadzetu meginat tikt gala.....cik vins jau ir kakus un citus sunus saplesis,un cik vel saplesiis....
  • Edmunds
   +18 +18 0

   Edmunds

   Linda , jeb pareizāk Ieva .Jūs viegli atpazīt salīdzinot jūsu ziņas ar īsziņām ko es saņēmu no sakostā suņa saimnieces pēc incidenta . No sākuma es tiku maldināts ka incidents noticis manas mājas priekšā un tādā gadījumā teorētiski pieļāvu iespēju ka jūsu grūsnā kucīte varētu izprovocēt suni savā teritorijā .Vēlāk uzzinot ka incidents nav noticis pie mājām bet krietnu gabalu tãlãk pļavā tad pazūd pat teorētiskas iespējas ka mans suns ir pie vainas. Starp citu mans suns nevienu citu suni vai kaķi nav ne saplēsis ne nokodis . Un sūdzības no kaimiņiem ir izdomājums jo visi kaimiņi ir no bērnības un dzīvo draudzīgi . Vēlot veiksmi legālajā sunīšu biznesā haskija saimnieks. P.s. Nez kāpēc tiek pasniegts ka cietis ir kucēns nevis grūsna kucīte.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!