Jelgavas novada Zemgales ciemu terorizējot klaiņojoši suņi

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

6 komentāri

Baltā patiesība ir tāda, ka lauku teritorijās, jo sevišķi viensētās, kurās ir suņi, tie reti kad tiek turēti pie ķēdes. Ja nu vienīgi gadījumos, kad cilvēka draugs ir izrādījis pamatīgu agresivitāti, vai arī ja homo sapiens ir lēmis, ka sunim būs dzīvot piesietam. Ne visiem nāburgiem, kuru kaimiņš savu suni laiž staigāt, kur acis rāda, tas iet pie sirds.

“Labdien, Bez Tabu. Es bieži kopā ar bērnu dodos garās pastaigās pa ciemata Zemgale teritoriju un esmu nobažījusies par tajā pusē klaiņojošajiem trim suņiem. Tie ir agresīvi, bet saimnieki neliekas ne zinis.”

Šādas situācijas nereti gadās, tamdēļ Bez Tabu dodas klātienē lūkot, kas notiek ciematā. Vēstules autore stāsta, ka pērn viņai suņi esot uzbrukuši, policijā uzrakstīts iesniegums. Likumsargi ar suņu turētājiem veikuši pārrunas, pēc tām sētā uzbūvēts voljers. Kundzei licies, ka nu būs miers, bet nekā.

 

Līga
baidās no suņiem

Suņi tā arī turpina vazāties pa ciemu. Es tos kā ieraugu, tā pa rokai ņemu koku, ar kuru atgaiņāt suņus, ja nu tie atkal brūk virsū.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Mairita Riekstiņa skaidro, ka lauku viensētās nepiesietus suņus ir atļauts turēt. Saimniekam gan ir jānodrošina, lai tie netiek laukā no sētas. Ja tas nav izdarīts, to var uzskatīt par pārkāpumu. Kad Bez Tabu ierodas lauku viensētā redzam, ka divi pieminētie suņi ir labradoru jaukteņi.

Filmēšanas grupai tie pretī nāk, luncinot asti, un ir draudzīgi. Trešais suns arī ir jauktenis bez sugas, vecs, stīvs. Lai arī visi trīs neizrāda nekādu agresiju, to saimnieks ir pārkāpis turēšanas noteikumus.

 

Kristians
suņu saimnieks

Mēs jau esam plānojuši pagalmam likt apkārt žogu. Šobrīd skatāmies, kā ir ar finanšu līdzekļiem un kur visizdevīgāk var iegādāties materiālus. Uzliksim žogu, un viss būs atrisinājies.

Puisis apgalvo, ka viņa dzīvnieki nekad nevienu nav sakoduši, bet saprot, ka ir cilvēki, kuriem vienkārši nepatīk, ka suņi apkārt staigā savā vaļā.

”Tiem, kuri nav apmierināti ar šādu situāciju, vispirms vajadzētu doties pie dzīvnieku īpašniekiem un runāt ar viņiem. Izteikt savas bažas un mēģināt panākt kompromisu, lai visiem ir labi. Ja sarunām nav rezultāta, tad gan jāpiesaista policija.”

Šādu ieteikumu Bez Tabu dzird no Valsts policijas Jelgavas iecirkņa pārstāvja Raimonda Karlsona. Te piebilstams, ka raidījuma skatītāja ar viensētas īpašniekiem nav runājusi. Būtu jāatceras arī tas, ka katram sunim var būt atšķirīga nepatika pret kaut ko. Viena nepatīk sievietes, citam vīrieši, vēl kādam auto vai riteņbraucēji. Jebkurā gadījumā par savu mīluli atbild viņa saimnieks, kuram jānodrošina drošība.

Foto

TOP komentāri

 • Lauku ome
 • zinatajs
  0 0 0

  zinatajs

  Šī cietēja aizmirsa pieminēt faktu, ka pati staigā ar vilka sugas suni apkārt
 • Dzintra Skarda
  0 0 0

  Dzintra Skarda

  Garamgājējam nav jāzīlē vai suņi ir nikni vai nē un saimnieks nevar garantēt, ka suņi ir mierīgi, jo viņš nezin vai garāmejošais cilvēks neož pēc alkahola, pēc sava kaķa vai savas sieviešu dzimtes sunes, jebkura no šīm un līdzīgām lietām var izraisīt agresiju arī mūžīgi mierīgā sunī,jo to tikai suns pats zin, ko viņš savā galvā var izdomāt uztvert kā apdraudējumu vai “aicinājumu”. Tāpat garāmgājējam nav pienākums ejot kaut kādam pagalmam garām palēnināt tempu vai nokāpt no velo, jo viņš nezin kāda būs šo suņu reakcija, citiem cilvēkiem nav jācieš neērtības dēļ suņu saimnieka iegribām. Tāpat arī mierīgi suņi mēdz nodarīt ļaunumu, nav vajadzīga košana, lai nosmērētu drēbes vai līstu klāt ostīt, kas ir traucējoši.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl