“Izžuvusi”, beigta govs, cita – guļ piesieta un novārgusi pie apgāzta spaiņa! Ziņo par neaptveramu dzīvnieku spīdzināšanu Kuldīgas pusē

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

42 komentāri
“Izžuvusi”, beigta govs, cita – guļ piesieta un novārgusi pie apgāzta spaiņa! Ziņo par neaptveramu dzīvnieku spīdzināšanu Kuldīgas pusē

Bez barības un ūdens novārtā pamesti, novārdzināti lopi guļ zemē, nespējot pakustēties. Viena govs zemē guļ beigta, pāri palikuši vien kauli un āda, cita – novārgusi guļ piesieta pie bluķa, nespējot piecelties un padzerties, jo blakus noliktais spainis ir apgāzies. Par lopu mocīšanu Kuldīgas novada Rumbas pagastā ziņo “Bez Tabu” skatītājs.

Lopu mocīšanu pagājušajā nedēļas nogalē pamanījis kāds zemnieks. Ar “Bez Tabu” sazinās viņa uzticības persona.

Ziņotājs par lopu spīdzināšanu

Tur sprāgst lopi! Brīžiem pa divām, trim govīm izgāž aiz fermas. Tad atbrauc smagā mašīna, savāc un kaut kur aizved! Viņus tur neviens nekontrolē? Tur cilvēki stāsta, ka bijuši gadījumi, kad govis neēd pat nedēļu, divas. Ir bijis tā, ka lopam nosviež salmus, sakot: ”Ja gribēs rīt, ēdīs visu!” Runājot par pēdējo gadījumu, ir bilde, kur redzams, ka lops piesiets pie baļķa ar izgāztu spaini. Kur loģika?! Tāds karstums, ēnas nav! Govs ir nolikta miera stājā, piesienot pie baļķa! Nosviests spainis. Ne viņa paiet, ne vispār pakustēties varēja.

Foto: Aculiecinieka foto

Ziņotājs stāsta, ka fermai nepiederoša persona, kura pamanījusi nomocīto dzīvnieku, pati atnesusi vairākus spaiņus, lai padzirdītu govi, kura bija tiktāl novārgusi, ka vairs nav spējusi piecelties. ”Viņš dzirdīja no saujas, jo govs pati līdz spainim nevarēja piecelties. Tur daudzas tādas govis. Pat anatomiju nav jāmācās, lai spētu saskatīt un saskaitīt kaulus!” piebilst ziņotājs.

Ziņotājs par lopu spīdzināšanu

Otru beigto govi strādnieki ielādēja iekšā traktorā un aizveda prom aiz fermas, kur izgāza. Stāsta, ka jau gadiem tur notiek briesmas. Piemēram, kā var ziemā govs piesalt pie grīdas? Strādnieki ar laužņiem kala.

Ja Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konfiscētu lopus, cits saimnieks būtu ar mieru tos uzņemt savā saimniecībā, stāsta noraizējies “Bez Tabu” skatītājs.

PVD informē, ka informāciju no aculieciniekiem saņēmuši un sākuši pārbaudi.