Izbeidz kriminālprocesu, kurā vainoja vīrieti suņa sišanā līdz nāvei Rēzeknes novadā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

29 komentāri

Rubrikā “Toreiz un tagad” raidījums “Bez Tabu” atgādina par satraucošu tematu, par ko vēstīja pagājušā gada jūlijā, kad Rēzeknes novada Rikavas ciemā dzīvojošie vainoja vietējo iedzīvotāju cietsirdībā pret savu suni, pēc kuras dzīvnieks nomira. Šogad, viesojoties Rēzeknes pusē atkārtoti, noskaidrojies, ka Valsts policija pēc raidījuma iesaistīšanās ierosināja kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, bet vēlāk to izbeidza.

Pagājušā gada jūlijā “Bez Tabu” stāstīja par suni, kurš aizklīda no mājām Rikavā un iegāja vietējā veikalā, kur, kā stāstīja pārdevēja, nevienu netraucēdams, atgūlās uz tirgotavas grīdas, sastādot kompāniju darbiniecei. Vairāki iedzīvotāji stāstīja, ka redzējuši saimnieka agresiju pret dzīvnieku. Sākotnēji viņš esot ieradies veikalā savākt suni. Tur dzīvnieku, pēc aculiecinieku sacītā, esot sitis un žņaudzis, stiepjot pavadu. Agresija esot turpinājusies vedot suni mājās, ko arī esot redzējuši iedzīvotāji, ar kuriem “Bez Tabu” tolaik runāja. Tajā pašā dienā suns nomira. Lai gan iedzīvotāji pauda sašutumu par suņa saimnieka rīcību, tie paši vietējie, kuri teica, ka agresiju redzējuši savām acīm, neziņoja par to Valsts policijai (VP). Vairāk par “Bez Tabu” stāstīto pagājušogad uzzini šeit.

Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās VP ierosināja kriminālprocesu, bet vēlāk to izbeidza. Kā atklāja VP Rēzeknes iecirkņa pārstāvis Jānis Strucinskis, iedzīvotāju stāstītais kameras priekšā atšķīrās no liecinātā procesa ietvaros. Liecību nesakritību dēļ, pamatojoties arī uz nelaiķa dzīvnieka saimnieka paskaidrojumiem, tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu.

Jānis Strucinskis
VP Rēzeknes iecirkņa pārstāvis

Sižetā personu viedoklis un liecības atšķīrās no tā, kas tika sniegts procesa ietvaros. Procesa ietvaros liecinot, viņi uzņemas atbildību ar savu parakstu, bet televīzijā var izteikties par to, par ko nebūs atbildības. Sniedzot liecības, viņi, protams, apdomāja sacīto. Tika nopratināta arī iespējamā vainīgā persona, kurai bija personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss. Viņš sniedza loģiskas un pamatotas liecības. Tāpēc arī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa izbeigšanu.

Taujāts, kādi bija dzīvnieka nāves pēc tās dienas notikumiem iemesli, VP pārstāvis Strucinskis norādīja, ka izmeklēšanā noskaidrots, ka saimnieks patiesi iesitis sunim, bet nopietnai vardarbībai pret dzīvnieku nav gūti pierādījumi. Policijā uzskata, ka kucīte nomirusi, jo bijusi veca un vārga.

Jānis Strucinskis
VP Rēzeknes iecirkņa pārstāvis

“Viņš pa ceļam uz mājām iesita ar kāju, bet tāpēc, ka saimniekam tika iekosts. Saimnieks pats uzrādīja koduma pēdas. Lai atbrīvotos no liela suņa kodiena, viņš iesita vienu reizi ar kāju. Suns bija vecs, bija jau 12 gadu, nesen dzemdējusi kucēnus. Bija novārdzis.”

“Bez Tabu” vēlējās atkārtoti uzrunāt Rikavas iedzīvotājus, kuri pagājušogad žurnālistiem stāstīja par redzēto agresiju pret suni, tomēr viņus ciemā neizdevās sastapt. Raidījuma komanda atkārtoti devās uz veikalu, kur, kā ziņoja vietējie iedzīvotāji, sākās vīrieša agresija pret dzīvnieku. Lai gan veikalā neizdevās sastapt pārdevēju, kura pērn teica žurnālistiem, ka savām acīm redzējusi suņa sišanu un ka par redzēto bija šokēta, tomēr viņas kolēģe teica, ka visu to pašu, ko pastāstīja raidījumam, otra pārdevēja esot liecinājusi arī likumsargiem.

“Bez Tabu” arī šovasar izdevās satikt nelaiķa suņa saimnieku, kurš jau atkal garās sarunās neielaidās, vien norādīja, ka nav brutāli sitis suni. Viņš arī teica, ka iedzīvotāji, stāstot par notikušo, melojuši.

Pagājušogad vīru nosodīja arī viņa sieva, bet šovasar sarunā ar “Bez Tabu” vairs nebija tik nosodoša. Viņa norādīja, ka pārsteigusies ar vīra vainošanu suņa nosišanā. Todien, kad suns aizmuka no mājām, viņa nebija mājās, par notikušo uzzinājusi no iedzīvotājiem un izdarījusi pārsteidzīgus secinājumus, pēdējā sarunā ar “Bez Tabu” stāstīja vīrieša sieva.

Nelaiķa suņa saimniece

Es nosodu viņu, ka suni iedunkāja, bet, no otras puses, suns viņam rokā iekoda.

Sieviete uzskata, ka notikušais varējis vēl vairāk novārdzināt jau tā vārgo suni, bet nosišanu nesaskata.

Nelaiķa suņa saimniece

Viņa bija veca, dzemdējusi kucēnus, barot nevarēja. Sanāca tā, ka todien aizmuka un iekūlās ķezā.

29 komentāri