“Ir patversmes, kurām būtu nepieciešama palīdzība vēl vairāk.” Dzīvnieku draugi aicina atbalstīt dzīvniekus patversmēs

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Vairāki simti suņu un kaķu mitinās Latvijas dzīvnieku patversmēs, ikdienā par viņiem gādā patversmes darbinieki un pašvaldības, taču četrkājaino draugu uzturēšanos pagaidu mājvietā būtiski var uzlabot arī cilvēku ziedojumi. Biedrības “Dzīvnieku SOS” pārstāve Valērija Vorobjova norāda uz vairākiem veidiem, kā palīdzēt dzīvniekiem patversmēs: ziedot naudu, aizvest nepieciešamās pārtikas un sadzīves preces vai iesaistīties kādā labdarības akcijā.

“Patversmēm parasti nepieciešama gan sausā, gan slapjā barība, kaķiem smiltis, suņiem vajadzīgi dvieļi, palagi, cilvēki paši var to sagādāt un aizvest uz kādu no patversmēm,” sarunā ar “Bez Tabu” norāda dzīvnieku aizsardzības biedrības “Dzīvnieku SOS” pārstāve Valērija Vorobjova. Taču ieteicams vispirms sazināties ar patversmi, jo varbūt kaut kas ir īpaši nepieciešams un aktuāls. Tāpat, iespējams, kaut kas it nemaz dzīvniekiem nenoderēs.

Protams, lielākā palīdzība jebkuram patversmē mītošajam dzīvniekam būtu viņa adoptēšana, taču tas ir nopietns solis, kam rūpīgi jāsagatavojas. “Bez Tabu” tiekas ar Diānu, kura šobrīd ir trīs suņu saimniece. Kucīte Dea pirms sešiem gadiem adoptēta no Slokas patversmes, Mia paņemta no ģimenes Tukumā, savukārt kucīte Luna pie Diānas dzīvo gadu. Spāņu greihaunds jeb galgo bijis Diānas sapņu šķirnes suns, taču arī Luna ir adoptēta.

Diāna suņu ienākšanai savā dzīvē nopietni gatavojusies, un gadu regulāri apmeklējusi dzīvnieku patversmi kā brīvprātīgā, lai saprastu, ko īsti nozīmē suns mājās un ģimenē. “Ir patversmes, kuras dzīvo labāk un kurām ir vairāk resursu, bet reģionos ir patversmes, kuras krietni atšķiras no tām, kas ir Rīgā, un es domāju, ka ir patversmes, kurām būtu nepieciešama palīdzība vēl vairāk gan finansiāli, gan materiāli,” norāda Diāna.

“Bez Tabu” uzrunā arī trīs nejauši izvēlētas dzīvnieku patversmes, lai noskaidrotu, kas tām šobrīd nepieciešams visvairāk. Piemēram, Jēkabpils dzīvnieku patversmei noderētu konservi, segas un spilveni, Saldus dzīvnieku patversme priecātos par sauso, slapjo barību un tīrīšanas līdzekļiem, savukārt Slokas dzīvnieku patversme gaida ciemos brīvprātīgos, kuri izvestu suņus pastaigās.

2 komentāri