“Ir ļoti sāpīgi!” Pēc operācijas mirst Gulbenes iedzīvotāja suns! Saimniekam aizdomas par nepareizu ārstēšanu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

41 komentārs

Jaunais gads Gulbenes iedzīvotāja Jāņa ģimenē sācies ar zaudējumu – no dzīves aizgājis uzticamais sargs un draugs, vācu aitu šķirnes suns Fredis. Dzīvniekam bijuši astoņi gadi, bijis aktīvs un vesels. Tomēr kādu dienu saimnieks piefiksējis, ka dzīvniekam radušās veselības problēmas, tāpēc palīdzība meklēta pie vetārsta, kurš nolēmis, ka jāveic operācija. Diemžēl pēc operācijas Freda dzīve aprāvusies.

Jānis stāsta, ka problēma sunim radusies, nokārtojot dabiskās vajadzības – saimnieks pamanījis, ka urninēšanas laikā no dzīvnieka izdalās asinis. Gulbenes klīnikas daktere Elita Lesiņa nolēmusi, ka jāveic operācija. Solījusi, ka operācija būs vienkārša, un dzīvnieka veselības stāvoklis uzlabosies. Pienākusi diena, kad noteikta operācija. Suns aizvests pie ārsta, pēc daktera apmeklējuma,atvests mājās, taču bijis pavisam vārgs.

Veselības stāvoklis neuzlabojies arī vēlāk. Suns nevarējis pakustināt pakaļķepas un no rīta jau bija miris. Jānis uzskata, ka, iespējams, ārstēšanas laikā pieļautas kādas kļūdas, jo nekas neliecinājis, ka situācija ir kritiskā stāvoklī.

Jānis
suņa saimnieks

Tagad sanāk, ka es esmu vainīgs, ka aizvedu suni pie ārsta. Pats jau viņš nevarēja aiziet, ārsts jau nekad nebūs vainīgs. Pārdzīvojums ir ļoti liels!

“Bez Tabu” ieradās Gulbenes klīnikā, lai aprunātos ar ārsti. Jāpiebilst, ka pēc notikušā Jāņa sieva arī vērsās pie Elitas Lesiņas, lai aprunātos par notikušo, taču saruna bijusi īsa, un ārste īsti neko nepaskaidrojusi. Līdzīgs scenārijs notiek arī dienā, kad ierodas “Bez Tabu”. Ārste no komentāriem kameru priekšā atsakās.

“Bez Tabu” par notikušo informēja Latvijas Veterinārārstu biedrību. Ētikas komisijas vadītāja aicina Jāni rakstīt iesniegumu par notikušo, kuru ētikas komisija izvērtēs, lūdzot arī Lesiņas kundzei paskaidrojumu par notikušo situāciju.