Imantā vairākas nedēļas manīts vientuļš gailis

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

19 komentāri

Bioloģijas doktore Ieva regulāri dodas pastaigās garām pamestai jaunbūvei. Vientuļais gailis sievieti satraucis, jo novembrī strauji pazeminājusies gaisa temperatūra.

Gailis pamestās jaunbūves teritorijā bija redzams vairākas nedēļas pēc kārtas, Ieva sākusi interesēties par to, vai kāds par šo gaili rūpējas. Sieviete devusies uz blakus īpašumu, kur saņēma atbildi, ka ar mājputna īpašnieci sazināsies un informēs par gaiļa atrašanās vietu.

Visticamāk, ka mājputns teritorijā ieradies no blakus īpašuma. Bez Tabu pārliecinājās, ka teritorijā redzami vairāk nekā 20 mājputnu. Diemžēl ar to īpašnieci žurnālistiem neizdodas sazināties.

Ieva vairākkārt vērsusies arī Rīgas pašvaldības policijā, kā arī Pārtikas un veterinārajā dienestā, jo uzskata, ka šādā mājputna īpašnieka rīcība ir neatbilstoša.

Ieva
Norūpējusies par gaiļa veselību

Kļūst aizvien aukstāks, naktīs ir jau sals. Šim gailim nav nekādu iespēju nakšņot zem jumta, siltumā. Pamanīju, ka pēc aukstākas nakts tā kājas mainījušas krāsu, iespējams, ka tās ir arī uzpampušas.

Ieva vēlāk pamanījusi, ka gailis ar vienu aci, iespējams, ir akls. Kā arī ir aizdomas par vēl kādu saslimšanu.

Ieva
Norūpējusies par gaiļa veselību

Pašvaldības policijā apgalvo, ka šāda situācija ir normāla, ka dzīvnieks varot šādi dzīvot. Uzskatu, ka mājputnu saimniece nerīkojas tā, kā vajadzētu. Par savu īpašumu būtu jārūpējas pienācīgi. Šobrīd šis gailis ir nolemts nosalšanai.

Likumsargi padomu lūguši Pārtikas un veterinārā dienesta, kā arī Rīgas Zooloģiskā dārza darbiniekiem, kur saņēmuši atbildes, ka mājputns šādos apstākļos nav apdraudēts.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Policija noskaidrojusi gaiļa īpašnieci, aprunājušies ar viņu. Viņa zina, kur atrodas gailis. Blakus teritorijas īpašniekam neesot pretenziju, ka viņa īpašumā pastaigājas gailis. Zooloģiskā dārzā saņēmām apstiprinājumu, ka pašreizējos apstākļos gailis var atrasties ārā visu diennakti. Ņemot vērā, ka iedzīvotāja turpina izteikt bažas, mēs visu informāciju esam nodevuši Pārtikas un veterinārajam dienestam.

Latvijas nacionālā dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko norāda, ka gailim ir pietiekami biezs apsvalvojums, lai bezsniega apstākļos izdzīvotu. ”Ja neviens viņu nebarotu, nebūtu jumts virs galvas, būtu sniegs visapkārt, tad aizietu pats bojā. Vai visticamāk pa nakti viņu atrastu kāds sesks, cauna, lapsa. Līdz pavasarim neizvilktu, plēsēji viņu apdraudētu vairāk,” stāsta Boiko.

Ieva regulāri aprauga gaili un atnes tam arī cienastu.

Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka šobrīd gailis vairs neatrodas jaunbūves teritorijā. Tas nu ir nonācis vienā no patversmēm, kur tā veselības stāvokli apraudzīs arī vetārsts.
19 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

"Ļoti labi, ka viņam nav "TikTok"" Stilistes Indras Salcevičas ģimenē ir savi noteikumi

"Vai tad tiešām es to visu elpoju? Rīdzinieci satrauc neparasti lielais putekļu daudzums dzīvoklī

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā

"Zēni vēl aizvien gaida vēstules!" Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!