Imantā trotuāru uz staciju pēkšņi ”okupē” “Mini Zoo”

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Līdz šim uz un no Imantas dzelzceļa stacijas mikrorajona iedzīvotāji varēja doties pa pašvaldības noasfaltēto trotuāru, bet nu tas iekļauts “Mini Zoo” teritorijā, un, lai pa to pārvietotos, jāmaksā branga ieejas maksa.

Trotuārs atrodas uz pašvaldībai piederošas zemes. Šobrīd ap trotuāru ir apjozts žogs, un vietējie iedzīvotāji to vairs nevar izmantot. Īpašuma otrā pusē paveras savdabīgs skats, tur daudzdzīvokļu namu attīstītājs izbūvējis jaunu gājēju pāreju, ieracis atbilstošus apgaismes stabus, taču celiņš turpat blakus apraujas.

Imantas iedzīvotāja Gunta stāsta, ka šis ir ātrākais ceļš uz dzelzceļa staciju ”Imanta”. Šobrīd iedzīvotājiem jāmēro apkārtceļš vai arī jādodas pa iemītu taciņu, kas slapjos laikapstākļos nereti kļūst neizbrienama.

Gunta
Imantas iedzīvotāja

Kad cēla jaunos daudzdzīvokļu namus, tad sākās problēmas. Arī līdz tam šeit bija Mini Zoo, taču viņu teritorija bija līdz trotuāram. Kamēr cēla tās mājas, Mini Zoo izmantoja izdevību un paplašinājās, savā teritorijā iekļaujot arī trotuāru. Tie, kuri šeit ievācās, nezina, kā bija agrāk. Mēs zinām, kā šeit vajadzētu būt. Cik likumīgi viņi ir ieņēmuši trotuāru?

Parka teritorija tika samazināta, līdz ar to tika pieņemts lēmums paplašināt “Mini Zoo” teritoriju citā virzienā, iežogojot arī gājējiem nepieciešamo trotuāru.

Kristīne Brice
”Mini Zoo” pārstāve

Nē, nu, ir jau tās tantiņas, kuras negrib staigāt apkārt, nāk un sūdzas. Mēs mēģinām paskaidrot. Nav jau tā, ka viņas saprot. Viņām šķiet, ka mēs pašrocīgi esam uzbūvējuši žogu un negribam laist cauri, bet tā nav. Ja ir kādi jautājumi, viņas visu var noskaidrot pašvaldībā. Mēs to izdarījām pirms nepilniem diviem gadiem.

Rīgas domē atklāj, ka vietvara 2010. gadā ar uzņēmumu SIA ”Prizma” noslēgusi nomaksas pirkuma līgumu (ar termiņu līdz 2020. gada 30. septembrim).

Būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns norāda, ka tiks pārbaudīts, vai žoga izbūve ir saskaņota. ”Īpašumā notiek komercdarbība. Ja īpašnieks vai topošais īpašnieks nevēlas, lai celiņu izmantotu, viņam ir tiesības to liegt. Tik pat labi komersants varēja novietot pārvietojamos lielos puķu podus, tādā veidā arī norobežojot teritoriju un liedzot iespēju pārvietoties pa trotuāru,” raidījumam Bez Tabu stāsta būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

“Mini Zoo” pārstāve norāda, ka žoga izbūve pašvaldībā esot saskaņota.