Iedzīvotājus satrauc gulbju barošana ar baltmaizi Ķengaraga promenādē

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Ķengaraga promenādi iedzīvotāji iecienījuši ne tikai pastaigu dēļ. Tur kuplā skaitā iespējams sastapt gulbju ģimenes, kuras cilvēki labprāt cienā ar baltmaizi. Tomēr aktualizējies jautājums, vai maize putnu veselībai nenodara kaitējumu?

Cilvēki masveidā nāk uz promenādi, lai barotu gulbjus ar baltmaizi! Esmu dzirdējis, ka tas putniem ir bīstami. Vai tiešām nevaram tos tikai apskatīt, bet nebarot?

Visvairāk cilvēku Ķengaraga promenādē uzturas nedēļas nogalēs. Attiecīgi brīvdienās arī putni tiek pie maizes, iespējams, pārāk lielā daudzumā. Satikto iedzīvotāju viedoklis ir atšķirīgs – citi ir kategoriski pret gulbju barošanu, uzskatot, ka putniem pašiem sev jāatrod barība, tomēr ir cilvēki, kuri domā, ka maize gulbju veselību neietekmē.

Ornitologs Dmitrijs Boiko norāda, ka putnu barošana ir aizliegta. Nenoliedz, ka ne tikai Ķengaraga promenādes gulbji, bet arī citu populāru pastaigu vietās mītošie putni tiek baroti, un paši gulbji pie tā ir pieraduši. Tieši pieradums un nebaidīšanās no cilvēka var būt bīstama. Jau šobrīd Ķengaraga promenādes putni ir ļoti droši. Tāpēc īpaši vecākiem jāpieskata savi bērni, lai putns cilvēkam neuzbruktu.

Vaicājot ornitologam, ko labāk sagādāt tiem cilvēkiem, kas tomēr ļoti vēlas putnus barot, Dmitrijs Boiko stāsta, ka zooveikalos var iegādāties dažādus graudu maisījumus, tomēr ir iespēja, ka putni nemaz tos neēdīs, jo pavisam vienkārši – pie baltmaizes ir pieraduši.

Rīgas Austrumu izpilddirekcijas pārstāve norāda, ka vairākkārt rīkotas ekskursijas iedzīvotājiem ar putnu pazinēju piedalīšanos, lai cilvēkus informētu par to, ko labāk darīt un ko nedarīt putnu klātbūtnē. Tāpat tiek domāts par informatīviem stendiem, kas varētu tikt uzstādīti promenādē.