Iedzīvotāji satraukti par ceļojošā cirka zirgu – tas tramīgi kustas! Eksperte ceļ gaismā patiesību par zvēra kustībām

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Aculiecinieks video materiālā iemūžina ceļojošā cirka teritorijā esošu zirgu – tas tramīgi kustas no vienas puses uz otru. Iedzīvotājs stāsta, ka zirgs šūpojoties visu dienu, tāpēc radušās aizdomas, ka dzīvnieka veselības stāvoklis pieklibo. 

Ierodoties pie ceļojošā cirka teritorijas, zem nojumes redzami vairāki kumeļi – viens no tiem nemitīgi kustina galvu – ir piesiets nelielā teritorijā. Pārējie kumeļi pēc skata ņiprāki – ēd sienu, staigājot pa teritoriju, cik pavada to ļauj.

Zirgu uzvedības speciāliste Daina Luksa skaidro, ka zirga nemitīgā šūpošanās ir stereotipiska uzvedība. Tas nozīmē, ka zirgam radīta vide, kas viņam nav piemērota. Tāpat pastāv varbūtība, ka uzvedība izveidojusies, jo netiek nodrošinātas dzīvnieka pamatvajadzības.

Ja šobrīd dzīvnieka veselības stāvoklis atbilstot normām, laika gaitā, ja uzvedībai netiek pievērsta uzmanība, tas var pasliktināties.

“Zirgs pakļauj sevi stresam, tāpēc var izveidoties kolikas jeb zarnu samešanās vai kuņģa čūla,” atklāj speciāliste.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Mairita Riekstiņa informē, ka atrakcijās ar dzīvnieku piedalīšanos nedrīkst būt savvaļas zvēri, taču lauksaimniecības un mājas istabas dzīvnieki drīkst piedalīties.

Ja rodas bažas par kāda dzīvnieka veselības stāvokli, par ārstēšanos jāatbild cirka piesaistītajam veterinārārstam. Ceļojošā cirka vadītājs laipni izrāda raidījumam Bez Tabu teritoriju un stāsta, ka kumeļa vārdā Deimons liktenis bijis uz jautājuma zīmes.

Dairis
ceļojošā cirka priekšnieks

“Mūsu zirgi nav paši jaunākie. Tie ir norakstīti zirgi, kuri “gāja uz gaļu”. Mēs, protams, negribējām, lai tie “iet uz gaļu”, tāpēc tos paņēmām un nopirkām ne pārāk dārgi.”

Būtu gatavs tos atdot labās rokās kādai lauksaimniecībai – saprot, ka ceļošana un dzīve uz riteņiem tiem var nodarīt kaitējumu, tomēr šobrīd tāda iespēja neesot atrasta. PVD pārstāve informē, ka pēc raidījuma “Bez Tabu” intereses dzīvnieka veselības stāvoklis pārbaudīts. Konstatēts, ka dzīvnieks ir klīniski vesels un tam briesmas nedraud.

Foto

TOP komentāri

 • Ērika Krimska
  +2 +2 0

  Ērika Krimska

  Tie lopiņi ir tā dresēti,ka nervu sistēma pilnīgi sagrauta :( vajag lai ir labā aplokā,samīļots un apčubināts,būtu labākais draugs kādai ģimenītei....kaut nu kāds atrastos!
 • Vilnis Priede
  0 0 0

  Vilnis Priede

  *le,kad pret cilvēkiem būs tāda attieksme ? Iedzīvotāji satraukti,Jānis no darba saguris un no priekšniecības palicis tramīgs ! Glābsim nabaga Jāni !!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl