Garkalnē nogalināto suņu īpašnieki vērsušies policijā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Garkalnes novadā īsā laikā nogalināti trīs suņi. Videonovērošanas kameru ierakstos redzams, ka pa novada teritoriju klīst divi haskiji.

Alīnas ģimenes īpašumā vēl notiek būvniecības darbi, tādēļ teritorija nav iežogota. 11 gadus vecais garspalvainais toiterjers Baksis bija pastaigā kopā ar auklīti un nolēma nedaudz ātrāk atgriezties savās mājās. Pie mājas durvīm viņu sagaidīja divi liela izmēra haskiji, kuri dažu sekunžu laikā pārtrauca toiterjera dzīvi. Slepkavība labi redzama videonovērošanu kameras ierakstā.

Haskiji Baksi aizstiepa aptuveni 60 metru attālumā no mājas un, iespējams, ar tā līķi turpinājuši izklaidēties.

Alīna
Bakša saimniece

Saņēmu zvanu no kaimiņienes, kura pateica, ka atrada manu suni. Prasīju, kādā stāvoklī ir Baksis? Viņa pateica, ka ir beigts. Viņam bija pārgrauzta rīkle, ievainojumi nebija savienojami ar dzīvību. Vairākās vietās bija redzamas asins peļķes, tie suņi droši vien viņu mētāja, spēlējas ar viņu. Baksis bija siekalās, putās.

Pēc brīža slepkavas atgriezušies pie Alīnas mājas, kur jau bija ieradusies auklīte ar bērnu. Par laimi, suņi cilvēkiem neuzbruka un tie devās prom. 10 dienas vēlāk suņi atkal devušies brīvsolī un aizklīda vairāk nekā divus kilometrus līdz Ingas mājai, kur nogalināja divus jorkus. Arī šoreiz suņu līķus atrada kaimiņi.

Ciemata videonovēršanu kameru ierakstos redzams, ka pa teritoriju skraidījuši divi suņi. Ģimenes jorki atradušies aiz žoga, kas no ārpuses bija nošķiests ar siekalām. Inga pieļauj, ka haskiji jorkus varētu būt izvilkuši pa žoga apakšu. Kaut pēc notikušā pagājusi vairāk nekā nedēļa, turpat pie žoga joprojām redzams asins traips. Suņu mirstīgās atliekas mājā ienesa vecākais dēls.

Inga
Jorku saimniece

Vecākais dēls šos nedzīvos ķermenīšus ienesa sētā, jo neviens cits pieaugušais nebija mājās. Līdz brīdim, kamēr tētis atbrauca no darba, dēls vispār nebija spējīgs par to runāt. Arī turpmākās divas dienas viņš šim jautājumam nebija gatavs pieskarties.

Suņu īpašnieces norāda, ka haskiji centušies uzbrukt arī citiem suņiem, taču cilvēku klātbūtne palīdzējusi novērst vēl kādu slepkavību.

Par notikušajām slepkavībām ģimenes vērsušās pie likumsargiem, tāpat ar haskiju īpašnieci tikušies arī Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki, kuri izvērtē iespēju noteikt administratīvo atbildību un iespējams pārbaudīt arī vai suņi nav bīstami apkārtējiem. Haskiju īpašniece kategoriski atsakās tikties ar “Bez Tabu” komandu, taču telefoniski nenoliedz, ka viņas suņi vairākkārt bija izmukuši no teritorijas. Šobrīd tie ir piesieti un vairs nevar pamest teritoriju. Tikmēr Garkalnes novada domē norāda, ka šā gada laikā patversmē nogādāti 17 suņi.

Sniedze Sproģe
Latvijas Pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos

Sunītis nav vainīgs, ja saimnieks izvēlas sev nepiemērotu šķirni. Haskiji nav klēpju sunīši un mīļdzīvnieki, to saimniekiem vajadzētu saprast. Visa atbildība jāuzņemas tikai un vienīgi izbēgušo suņu īpašniekiem.

Pašvaldību savienībā norāda, ka par klaiņojošu suņu izķeršanu atbildīga katra pašvaldība. Iedzīvotājiem nekavējoties jāinformē pašvaldības policija, ja pamana klaiņojošu suni. Pēc notikušām slepkavībām gan Alīna, gan Inga vērsusies policijā ar iesniegumu.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!