“Ganībās mētājas dzīvnieku līķi!” Riebiņu pagasta govju fermā novērojami antisanitāri apstākļi

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

22 komentāri

Iedzīvotāji ziņo par antisanitāriem apstākļiem Riebiņu pagasta govju fermā – dzīvniekiem siena ruļļus baro, nenoņemot plēvi, kuros tie ietīti, ganībās atrodas trūdoši govju līķi, kūtis ir netīrītas. Pārtikas un veterinārais dienests nenoliedz, ka fermas saimniece vairākkārt nonākusi inspektoru redzeslokā.

Ierodoties saimniecībā, raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas grupa pārliecinās par skatītāja sacīto – starp dzīvajiem dzīvniekiem atrodas govju līķi, apkārtne ir nesakopta un apkārt mētājas dažādi atkritumi. Raidījumu uzrunā darbinieks Jānis, kurš stāsta, ka saimniecībā strādā četrus gadus un problēmas ar tīrības pieklibošanu nesaredz.

“Visu savāksim! Darba daudz, saimniecība liela,” mierina Jānis. Vēlāk fermā ierodas tās saimniece Lūcija, kura nenoliedz, ka darba esot daudz. Nekārtība saimniecībā izveidojies pēdējo nedēļu laikā, tāpēc uzsākti darbi, lai situāciju novērstu.

Lūcija
fermas saimniece

Viss aizkavējās sējas laikā. Mēslus novāksim, izvedīsim uz lauka un aparsim.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Solvita Kravale atklāj, ka Lūcija saimnieko vairākās pagasta fermās. Konkrētā ferma Pārtikas un veterinārā dienesta redzeslokā nonākusi pirmo reizi, taču citās vairākkārt konstatēti pārkāpumi. Pārkāpumi saistīti ar labturības prasībām, kārtības un tīrības neievērošanu. Tāpat saimniecei uzlikts administratīvais sods un dzīvnieku pārvietošanas aizliegums.

PVD inspektori devušies apsekot arī konkrēto fermu, par kuru raidījums “Bez Tabu” saņēmis sūdzības. Inspektoriem pārbaudi nav izdevies veikt, jo saimniece neesot bijusi uz vietas. Tāpēc atstāts paziņojums par to, ka inspektori fermā ieradīsies atkārtoti.

Atkārtotā pārbaudē Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori secinājuši, ka situācija ir uzlabojusies – apkārtnes teritorija bijusi sakopta, atkritumi savākti, aploki iztīrīti un dzīvnieku līķi savākti.