“Es viņu visur ņemu līdzi, skatāmies arī kopā TV!” Mūziķis Jānis Krīvēns iepazīstina ar savu mājas mīluli, pekiniešu puiku Pūču

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Jaunākie pētījumi liecina, ka mājdzīvnieki izrāda arvien lielāku interesi par notiekošo televīzijas ekrānā, sastādot kompāniju saimniekam, kas nolēmis noskatīties kādu filmu. Veterinārārste skaidro, kāpēc dzīvnieku interese kļuvusi izteiktāka. Savukārt grupas “Singapūras satīns” mūziķis, podkāstu veidotājs un TV3 šova “Balss maksā” detektīvs Jānis Krīvēns iepazīstina ar savu mājas mīluli, suņu puiku Pūču (Pooch).

Jānis Krīvēns par suņa saimnieku kļuvis pirms diviem gadiem, kad vienā no dzīvnieku patversmes apmeklēšanas reizēm pamanījis pekiniešu puiku. Sajūta, ka tieši viņš būs īstais, parādījusies uzreiz, tāpēc nolēmis Pūču adoptēt un kļūt par tā saimnieku. Jānis pret savu mājas mīluli izturas ļoti atbildīgi. Protams, ikdiena esot mainījušies, jo šobrīd jādomā ne tikai par sevi, bet arī suni, tāpēc pieradinājis Pūču doties līdzi uz pasākumiem, intervijām vai citām darīšanām. Ja Jānim jādodas prom uz ilgāku laiku, vienmēr atrodot uzticamu draugu, kam dzīvnieku uzticēt.

Arī atpūtas brīžos pie televizora novērojis, ka Pūčs labprāt iekārtojas blakus uz dīvāna, sastādot kompāniju. Īpašu interesi izrādot, ja ekrānā parādās kāds dzīvnieks.

Jānis Krīvēns
mūziķis, suņa saimnieks

Kāpēc lai tas nebūtu “okey”, ja dzīvnieks skatītos TV? Suņi mācās no mums! Viņi redz, ka mēs skatāmies TV, tāpēc domā, ka tur ir kaut kas interesants!

Dzīvnieku daktere Līga Kovaļčuka stāsta, ka mājdzīvnieku interese par notiekošo televīzijas ekrānā ir tikai likumsakarīga – ierīcēm kļūstot jaudīgākām, arvien augstāka kļūst arī to izšķirtspēja, kas piesaista mājas mīluļus. Veiktie pētījumi atklājuši dzīvnieku redzes pasauli – sākotnēji zinātnieki apgalvojuši, ka mūsu četrkājainie draugi redz tikai melnbaltas krāsas, tomēr pagājis laiks, un šis uzskats apgāzts.

Līga Kovaļčuka
LLU Veterinārās klīnikas veterinārārste

Mēs dzīvniekus varētu tā mīļi nosaukt par nedaudz daltoniķiem – viņiem ir problēmas arī sarkano krāsu, pamatā viņi redz zilos, dzeltenos un pelēkos toņus.

Dzīvnieks neanalizē filmas saturu, un raudulīga drāma nespēs sabojāt mājdzīvnieka noskaņojumu, tomēr skaļa televīzijas skatīšanās gan var izraisīt diskomfortu. Augstās frekvences dzīvnieks uztver daudz vairāk nekā cilvēks, tāpēc var reaģēt uz lielu troksni.