“Es viņai pat arbūzu dodu!” Kaukāza izcelsmes kungs noraida apsūdzības par kazas nobadināšanu!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

“Aizbrauciet, lūdzu, paskatīties, vai kaziņai viss ir kārtībā. Ārā pie 30 grādiem, un dzīvnieciņš viens pats atkritumos. Nevar saprast, vai ūdens viņam ir, cilvēki netika manīti. Vai tiešām tā var būt, ka tā tur dzīvnieku?” Vēstules, kuru saņem “Bez Tabu”, ziņotājs ievērojis kazu kāda privātīpašuma teritorijā Rīgā.

“Bez Tabu” dodas uz ziņotāja norādīto pagalmu un novēro, ka tajā glabājas vairākas automašīnas, metāllūžņi, riepas un pat kuteris. Veca un izbalējusi izkārtne pie privātīpašuma liecina, ka vismaz agrāk tur bijis autoserviss. Pie vārtiem uzstādīts arī zvans, taču neviens uz to nereaģē.

Sākotnēji šķiet, ka pagalmā ir tikai suns, bet vēlāk “Bez Tabu” komanda pamana arī kazu, kas paslēpusies no saules zem laivas. Blakus esošās degvielas uzpildes stacijas darbinieki atklāj, ka kaza viesojusies arī benzīntanka teritorijā. Kad īpašniekam zvanīts, lai tas nāk pakaļ savam lopiņam, saimnieks atbildējis, ka “viņa, kur grib, tur staigā”.

Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors jau bijis pārbaudē, jo saņemta sūdzība par to, ka nepiedienīgos apstākļos, ļoti īsā ķēdē tiek turēts suns un teritorijā atrodas arī kaza. Pārbaudes laikā konstatēts, ka suns ir vakcinēts un reģistrēts.

Gundars Simanovičs

Gundars Simanovičs
PVD Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja vietnieks

Pārbaudes laikā saimnieks spēja uzrādīt, ka dzīvnieks tiek regulāri barots, nodrošināts ar ūdeni, un ūdens bija arī pārbaudes brīdī, pārbaudes laikā inspektors arī pārliecinājas par to, ka suņa ķēde ir pietiekami gara.

Kaza drīkst brīvi pārvietoties iežogotā teritorijā, arī celtniecības materiāli neapdraudot kazas dzīvību, bet tika konstatēts, ka kaza nav apzīmēta un reģistrēta Lauksaimniecības datu centrā. Īpašniekam izteikts brīdinājums un dots mēnesis laika, lai novērstu nepilnības.

Gundars Simanovičs

Gundars Simanovičs
PVD Rīgas pilsētas pārvaldes vadītāja vietnieks

Kaza ir apmēram 10 gadus veca, kazas miesas stāvoklis ir atbilstošs, kaza nav nobadināta, lai izteiktu kaut kādas pretenzijas par to, ka kaza nebūtu barota.

“Bez Tabu” izdodas satikt arī pašu saimnieku, kura vārds ir Valērijs, pēc tautības viņš ir osetīns, un jau labu laiku dzīvo Latvijā. Saimnieks neslēpj dusmas un sašutumu, jo kāds ziņojis par to, ka viņa dzīvniekiem neesot ko ēst.

Valērijs

Valērijs
KAZAS, SUŅA UN KAĶU SAIMNIEKS

Mana kaza ēd to, ko viņa dzīvē nekad nav ēdusi! Banāni, apelsīni, mandarīni, bumbieri! Es laukos piedzimu, ļoti mīlu dzīvniekus, nevis tādas prostitūtas, kas iet pa Čaka ielu uz divām kājām.

Jāpiebilst, ka Valērijs nezina, kas tieši sūdzējies. Uz jautājumu, vai sakārtos dokumentāciju, saimnieks atbild, ka šā gadījuma dēļ pametīšot Latviju. Kazu sauc par Melnīti, viņai ir sava virtuve un arī ziemas māja. Saimnieks noliedz, ka kaza būtu klaiņojusi apkārt, varbūt kādreiz izlaiž lopiņu ārā, jo ārpus teritorijas ir garāka zāle. Arī suns ir draudzīgs un, pat pie ķēdes esot, rotaļājas.

Valērijs

Valērijs
KAZAS, SUŅA UN KAĶU SAIMNIEKS

Es Latviju mīlu vairāk par latviešiem! Es nevienu brīdi nebraucu uz ārzemēm strādāt, bet es palieku šeit un strādāju. Un tā prostitūta sūdzas par mani, viņa tik daudziem cilvēkiem neļauj strādāt un sūdzas tikai par mani, un saka, ka mana kaza mirst badā. Es tūlīt savu kazu novākšu, jo šādi cilvēki neļauj dzīvot cilvēkiem. Saproti? Tie nav cilvēki. Tie, kas mani nosūdzēja, nekad nav ēduši tādu ēdienu!