“Es piedāvāju zirgu izpirkt, jo man vienkārši bija žēl dzīvnieka!” Latgalē uzdarbojas krāpnieks, kurš pārdod traumētus zirgus

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

4 komentāri

Rīdziniece Aleksandra populārā sludinājumu vietnē noskatīja baltu zirgu. Ilgi nedomājot, viņa sēdās mašīnā un devās uz Daugavpili, Kalkūnas pagastu, lai dzīvnieku apskatītu klātienē.

Sieviete palūdza sludinājuma autoram atsūtīt video, kur redzams zirgs. Saņemtajā video nekas neliecināja, ka dzīvniekam varētu būt kādas veselības problēmas.

Aleksandra
vēlas brīdināt citus

Zirgs nav sevišķi apmācīts, maza auguma, piecus gadus vecs. Sākumā domāju, ka trīs tūkstoši ir adekvāta cena par zirgu, kurš neko neprot un nevar.

Aleksandra jau vairāk nekā desmit gadu nodarbojas ar jāšanu, tāpēc zina, kā apieties ar zirgiem. Ierodoties Latgalē, sievieti pārsteidzis, kādos apstākļos zirgi tiek turēti.

Aleksandra
dalās notikušajā

Stallī zirgiem bija atvēlēta maza vieta, stāvēja piesieti. Piegājām pie noskatītā rikšotāja, taču viņš ļoti baidījās, trīcēja. Iedevām gardumus, lai dzīvnieks nomierinās, taču, kad atnāca saimnieks, atkal zirgs sāka raustīties. Varēja redzēt, ka viņam ir psiholoģiska trauma. Saimnieks izveda zirgu ārpus staļļa, un mēs ieraudzījām, ka viņš ir traumēts! Piedāvāju, ka varu zirgu izpirkt par tūkstoti, taču saimnieks atbildēja, ka, ja neviens nepirks, tad tāpat vedīs uz kautuvi.

Sieviete pamanīja, ka baltajam skaistulim uz pakaļkājas ir neapstrādātas rētas, zirgs apskates laikā arī nedaudz klibojis. Tāpat Aleksandra novēroja, ka dzīvnieka plecs ir traumēts. Par redzēto viņa teica saimniekam, kurš neapmierināts atcirta, ka dzīvniekam viss esot kārtībā.

Aleksandra par atgadījumu Latgalē dalījās vietnē “Facebook”, kur saņēma neskaitāmus līdzīgus pieredzes stāstus. Izdevies noskaidrot, ka pārdevējs zirgus uz Latviju ved no kaimiņvalsts Lietuvas.

Aleksandra
vēlējās iegādāties zirgu

Viņš Daugavpils apkārtnē ir ļoti pazīstams. Es neesmu vienīgā, kura bija pamanījusi, ka dzīvniekiem ir veselības problēmas. Citi stāstīja, ka Voldemārs “iesmērējot” zirgus ar viltotiem dokumentiem, arī dzīvnieku vecums neatbilstot patiesībai, kā ir norādīts papīros. Cilvēki rakstīja, ka it kā viņš esot labs cilvēks, kurš izglābj zirgus no kautuves, taču patiesībā, ja viņš tos nepārdod, tad ved atpakaļ.

“Bez Tabu” komandai neizdodas saimnieku Voldemāru satikt klātienē, viņš telefona sarunā paziņo, ka nejūtas labi. Tomēr bez brīdinājuma izlemjam doties uz stalli, kur mūs sagaida viens no strādniekiem. No vīrieša noprotam, ka zirgi tiek aprūpēti.

Saimnieks izrāda stalli, kur dzīvniekiem ir nodrošināts dzeramais ūdens, arī ēdienu viņš pats pienes dzīvniekiem klāt.

Voldemārs Arlauskas
zirgu saimnieks

Es zinu, ka jūs ieradāties manā saimniecībā, jums zvanīja mani konkurenti, kuriem skauž. Jums tā katrs var sūdzēties, es arī varu izlaist divas nedēļas un jums piezvanīt, lai jūs pie viņiem aizbraucat. Jūs vienkārši tin ap pirkstu kā tādus bērnus.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) skaidro, ka jau ilgstoši konkrētā saimniecība ir viņu uzraudzībā, kā arī ir piemēroti vairāki naudas sodi. Šogad ir veiktas trīs ārpuskārtas pārbaudes, desmit dienu laikā dosies vēlreiz apraudzīt situāciju, ja saimnieks nesadarbosies, uzsāks administratīvo lietu. Būtiskus labturības pārkāpumus PVD nav atklājis, taču ir piemēroti sodi par nelegālu dzīvnieku pārvešanu no Lietuvas.

4 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā