12 komentāri

Neapšaubāmi, ka vieni no skatītākajiem videomateriāliem sociālajos tīklos ir tie, kuros redzami dzīvnieki. Kuram gan netīk palūkot, kā jautri iznesas, piemēram, kaķi. Gozējas, dara blēņas. Bet, kā tad ar tiem kaķiem, kurus neviens nemīļo, nefilmē un kuri savu ikdienu pavada zem klajas debess? Lūk, palīgā sauciens visiem līdzcilvēkiem.

Vairāki desmiti kaķu. Daļa mīlīgi un alkst cilvēku mīlestību, daļa, dzimuši savvaļā un nekad nav izbaudījuši, ko nozīmē siltas mājas. Situācija Rīgas pievārtē, Rumbulas lidlauka apkaimē, kur nejauši atklājas absurda situācija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pa šo nedēļu mēs trīs kaķiem jau esam atraduši jaunas mājas. Šeit varētu būt aptuveni
100–150 kaķu, kuri savvaļā dzīvo tā, kā māk. Teju katrā šķērsielā pretī skrien ap desmit kaķu.

Pagājušajās brīvdienās Rumbulas dārziņos sanākuši vairāki desmiti brīvprātīgo, katrs devis savu artavu. Ir zināms, ka daļu no kaķiem regulāri baro tie, kuriem te ir dārziņi, bet lielai daļai neviens nepievērš uzmanību. Nu atvesta pārtika, materiāli, lai varētu izgatavot mājiņas. Siltas, ar sienu iekšā. Bet tas, ka sagādātas mājiņas, nenodrošina to, ka pūkainie dzīvnieki ir drošībā.

Garāmgājēji, kuriem te ir dārziņi, zina teikt, ka pavasarī kaķu bija vairāk. Daudzus atrada nošautus, pēc čaulītēm bija noprotams, ka šauts no medību ieroča.

Kā dzīvnieki te nonākuši? Precīzi nav zināms, bet, visticamāk, ka nevienam nevajadzīgi atvesti un atstāti. Daļa kaķu aizvesti pie vetārsta, izārstēti un nu gaida tos, kuri gatavi viņus adoptēt, bet daudziem, visticamāk, ziemu nāksies pavadīt mazdārziņos.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāve Lana Puntusa skaidro, ka, ja ir novērota kaķu kolonija, iedzīvotājiem jāraksta iesniegums domes departamentam. Vietu piefiksē un iekļauj rindā uz sterilizāciju. Ziemas laikā tas darīts netiek.

Entuziasti turpinās apsekot Rumbulas mazdārziņus. Visvairāk šobrīd ir nepieciešams apzināt tos cilvēkus, kuri, kaut uz laiku, tiem kaķiem, kuri nebaidās no cilvēkiem, ir gatavi dot kaut pagaidu mājvietu, līdz tiek atrasti jauni saimnieki. Ikviens, kuram rūp peļu junkuru liktenis, visu informāciju var iegūt “Facebook” domubiedru grupā “Rumbulas kaķi”.

Foto

TOP komentāri

 • Elīna
 • žanis
  +7 +6 -1

  žanis

  njāāā ,ir ko padomāt par mazajiem draugiem ,tapec ziedojiet TUTTI naudu ,lai var pabarot vinus ,,,,,Ingvilda atkal ir savā vietā ,apbrinojama sieviete ,kura atrod laiku palidzet kaķīsiem ,pilnigi reāli,veiksmi tev
 • Kaķis
  +5 +4 -1

  Kaķis

  Būsim nu reāli - Ušakovam pie kājas tie kaķi. Divus no Līčiem paņēma PR vārdā, lai kaķeniekiem galvas sagrozītu.
  Kaķumīlis tādas situācijas risinātu, nevis slēptos aiz MVD, kuri savukārt purpina par kaut kādām birokrātiskām procedūrām un īsto laiku darbībām.
  Labi, ka atrodas entuziasti, kuri spēj izdarīt vairāk, kā pilsētas valdnieki. I sakārtot ziemotavas, i pabarot, i sterilizēt, i pēc operācijas paturēt laiku, kas, mīļā L.Puntusa, ir pilnīgi reāli iespējams, ja mazliet piedomā, nevis slēdzas tikai pie viena varianta - "nākamās dienas izlaišanas".

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl