Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

40 komentāri

Tas bija pirms 12 gadiem, kad Aivars un Daina uz ielas atrod mazu kucēnu, kuru paņem aizgādībā. Tajā laikā vīrietis vēl var staigāt un viss ir labi. Bet dzīve mainās, kungam nākas iesēsties ratiņkrēslā, bet pieaugušais suns turpina dzīvot pie viņiem. Bet nekas nav mūžīgs.

Pirms pāris dienām abu cilvēku mīlulis aiziet viņsaulē. Pašiem nav iespēju dzīvnieku apglabāt, transporta nav, vīrietis ar ratiņkrēslu no ceturtā stāva lejā netiek, sievietei lielo suni pašai iznest nav spēka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sāk zvanīt instancēm un interesēties, vai kāds var palīdzēt. Te jāpiebilst, ka vīrietim ir trūcīgās personas statuss, viņš pārtiek no invaliditātes pensijas 100 eiro, sieviete ir maznodrošinātā.

Daina
Suņa īpašniece

Kam tikai es nezvanīju. Glābējiem, policijai, veterinārajai klīnikai, dzīvnieku kapsētai. Visi atteica.

Prasīju arī sociālajam dienestam, tie atbildēja, ka tā nav viņu kompetence.

Es arī piedāvāju, ka samaksāšu tos 60 eiro, bet tad, kad man būs pabalsta nauda. Gan jau kaut kā iztiksim, bet tam neviens nepiekrita.

Rīgas pilsētā vairākām veterinārajām klīnikām valsts ir piešķīrusi kvotas, kas nozīmē, ka maznodrošinātām un trūcīgajām personām ir iespēja uz šīm klīnikām aizvest savu mājdzīvnieku un saņemt bezmaksas sterilizāciju vai eitanāziju. Bet dzīvnieks turp jānogādā paša spēkiem.

Bez Tabu sarunā ar Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāvi Lanu Puntusi noskaidro, ka visas kvotas jau teju beigušās. Šo pakalpojumu sniedz vēl tikai vienā klīnikā. Bet kā to dzīvnieku dabūt uz ambulanci?

”Paņemot dzīvnieku, ir jārēķinās ar papildu resursiem gan laika, gan finanšu jomā dzīvnieka aprūpē. Ar dzīvnieku jāiet staigāt, jābūt siksniņai, viņš ir jābaro, viņš ir veterināri jāaprūpē, un visas šīs prasības ir jānodrošina dzīvnieka īpašniekam.”

Suņa līķis tiešām jau sācis smakot. Filmēšanas grupa zvana gan uz Beinerta klīniku, kurai ir līgums ar Rīgas pašvaldību, otrais – citiem medību laukiem.

Veterinārās klīnikas darbiniece: Jā, mēs varam aizbraukt, bet tas ir maksas pakalpojums. 30 eiro ir izbraukšana, papildu maksa ir par kremāciju. Bezmaksas nebūs arī tur, jo tas ir saimnieku suns. Tikai klaiņojošajiem suņiem tas ir bez maksas.

Dzīvnieku kapsētas pārstāvis: Tā kundze man vakar zvanīja. Es viņai visu izstāstīju. Viņa teica, ka ir pensionāre, bet mēs ar labdarību nenodarbojamies. Mēs esam privāts kantoris. Mums neviens neatmaksās, ja mēs to suni par velti paņemsim.

Vai tiešām nav neviena, kurš varētu palīdzēt, un cilvēkiem nāksies pārkāpt likumu dzīvnieku vai nu pa kluso kaut kur aprokot, vai atstājot ielas malā? Izeja tomēr ir. Ja galvaspilsētas iedzīvotājam ir maznodrošinātā vai trūcīgā statuss, mirušā dzīvnieka aizvešanu apmaksā Rīgas domes Sociālais departaments. Pēc Bez Tabu zvana departamenta darbinieki bijuši pie cilvēkiem, suns aizvests.

TOP komentāri

 • Ilze Ilzīte

  Ilze Ilzīte

  Liels fui visām šīm iestādēm.. 👎👎👎 ''Mēs ar labdarību nenodarbojamies''! - tur kādam gabals nokritīs vai bankrots iestāsies, ja izlīdzēs veciem, slimiem un trūcīgiem cilvēkiem ar suņa savākšanu bez maksas? Vai tiešām mūsdienās cilvēkiem sirds vairs nav īstajā vietā?? Vienkārši pretīgi.. 😠
 • Liga Kesele
 • Māris Kamerāds
  +22 +19 -3

  Māris Kamerāds

  Da šinī valstī galvenais lai juridiski viss izskatās skaisti un vienmēr var uzspēlēt " futbolu".
  Tiešām pretigi apzināties kāda ir sistēma, kur domā tikai par savām algām un labumu. Lai pēctam nebrīnās, ka nemaksās nodokļus un ignorēs likumus, jo mums nav uz ko paļauties.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl