Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

Īsi pēc pusnakts sociālajā portālā “Facebook” ievietots video, kas uzreiz sacēlis komentāru un sašutumu vētru. Tajā redzams, kā vīrieši, jautri pavadot laiku, vairākas reizes ar kāju iesper aunam, it kā atvairot uzbrukumu. Pēc tam lopiņš tiek dzirdīts, visticamāk, ar alu no divu litru plastmasas pudeles.

“Pretīgi! Nabaga dzīvnieks!” un “Idiotu bars! Tā vien gribētos tev pa purnu ar kāju iespert pāris reizes!” – tādi komentāri redzami zem ievietotā video, taču atrodas arī vīriešu aizstāvji, un tādi, kas pajoko par lopiņa paģirām.

Patversmes “Mežavairogi” vadītāja Danuta Priede videomateriālā saskata vairākas neatbilstības likumam. Pirmkārt, auna ausīs nav redzamas plastmasas krotālijas, tas nozīmē, ka dzīvnieks nav reģistrēts.

Auns neatradās norobežotā teritorijā – ganību platībā vai kūtī, un saprotams, ka šādos apstākļos dzīvnieks izjūt stresu un sevi aizstāv. Cilvēki aunu mērķtiecīgi provocēja.

Danuta Priede

Cilvēku rīcība bija truli neadekvāta, gudri cilvēki tā nerīkojas.

Arī alkoholu dzīvniekiem dot nevajadzētu, var rasties gremošanas traucējumi un dažādi citi nopietni veselības traucējumi. Regulāra dzīvnieku provocēšana tos padara nervozus un agresīvu. Danuta Priede aicina cilvēkus, kuri atpazīst video iespējamo uzņemšanas vietu – ielu, rajonu vai cilvēkus tajā -, ziņot patversmei “Mežavairogi”.

Vīrietis, kurš ievietojis video, norādījis, ka dzīvo Kuldīgā. Bez Tabu sazinājās ar Kuldīgas domi, pašvaldība video nodevusi policijai, jo uzskata, ka tajā redzama cietsirdīga izturēšanās pret dzīvniekiem.

Video aplūkojis arī Pārtikas un veterinārais dienests, teritoriālās pārvaldes inspekcija uzsākusi izmeklēšanu. PVD sola censties paši šos cilvēkus atrast vai arī lūgt palīdzību policijai. Par dzīvnieku labturības pārkāpumiem draud administratīvais sods, savukārt par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem – kriminālatbildība.

Dzīvnieka īpašnieks nedrīkst pieļaut, ka par viņam piederošo dzīvnieku ņirgājas, rada sāpes vai ciešanas. Tāpat jānodrošina dzīvnieka sugai un fizioloģijai atbilstoša pārtika un ūdens. Uz Bez Tabu centieniem sazināties, vīrietis, kurš ievietojis video, nereaģēja.

Foto

TOP komentāri

 • оля
  +1 +1 0

  оля

  Больные. Алкаши. Противно, что такие существуют..
 • nezinama
  0 0 0

  nezinama

  Ta ir dzivnieku mocisana un smiesanas pa dzivnieku.kauns tiem huliganiem.
 • santa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl