Cēsīs novārgušā suņa liktenis ir skaidrs! Dzīvniekam atradušies jauni saimnieki

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

Vētru sociālajos tīklos sacēlis kādas Cēsu iedzīvotājas ieraksts vietnē “Facebook”. Viņa ziņo par kādu sunīti, kurš ikdienā atrodas zem klajas debess – ir izkāmējis, pārvietojas ar grūtībām. Iedzīvotāji par dzīvnieku ir uztraukušies un vēlas noskaidrot, kāds ir dzīvnieka veselības stāvoklis.

“Bez Tabu” uzrunā Cēsu iedzīvotāja Anita, kura regulāri dodas uz suņu laukumu, kas atrodas tieši blakus privātmājas sētai, kurā dzīvo novārgušais dzīvnieks. Anita ir neizpratnē, kāpēc suns regulāri uzturas tikai pagalmā, tāpat norāda, ka acīm redzami dzīvnieks ir pārāk smalkas miesas būves.

Viņa uzskata, ka ievietotais ieraksts sociālajā portālā mazliet ledu ir sakustinājis – suni apraudzīt ieradušies veterinārārsti, pilsētas dzīvnieku aizsardzības biedrība, arī Pārtikas un veterinārais dienests. Tomēr dzīvnieks vēl aizvien atrodas pagalmā, tāpēc nav skaidrs, kāpēc nav uzsākta dzīvnieka ārstēšana.

“Bez Tabu” izdodas satikt arī dzīvnieka saimnieku, kurš nenoliedz, ka suns ir slims.

suņa saimnieks

Protams, ka slims. Es nezinu, par ko ir jāuztraucas. Diabēts smagā formā. Mēneša laikā šāds izdila. Es nezinu, no kā. Vetārsts teica, lai suns nemocītos, vieglāk viņu ir iemidzināt. Visu laiku bija – sunītis kā sunītis. Skrēja, priecājās.

No saimnieka noskaidrojam, ka dzīvniekam ir 12 gadu. Suni sauc Frenda. Vienmēr bijusi aktīva un dzīvespriecīga, tomēr pēdējā laikā veselības stāvoklis strauji pasliktinājies. Saimnieks stāsta, ka dzīvnieks bijis pie ārsta – konstatēts diabēts. Veterinārārste Jana Kļaviņa dzīvnieku apskatījusi un nenoliedz, ka šobrīd veselības stāvoklis nav labs.

Jana Kļaviņa
veterinārārste

Suns ir atūdeņojies, tas ir saistīts ar apstiprināto diagnozi. Suns ir vājas miesas būves, pat ļoti vājā miesas stāvoklī.

Pirmie simptomi par cukura diabētu ir pārmērīga ūdens dzeršana, pastiprināta urinēšana, novājēšana – ja saimnieks laikus šīs lietas pamana, dzīvnieku var ātrāk izārstēt. Šobrīd jau glikozes līmenis asinīs ir ļoti augsts. Šobrīd saimniekam dots laiks, lai saprastu, kā situācijā rīkoties. Ir variants par ārstēšanu. Tas nozīmē, ka dzīvniekam regulāri būtu jāšpricē zāles. Ārste atklāj, ka tas neesot lēti. Tāpat ir cilvēki, kas izteikuši vēlmi dzīvnieku ņemt pie sevis un uzņemties ārstēšanu. Trešais variants ir dzīvnieka iemidzināšana. Par to, kāds būs dzīvnieka liktenis, ir jālemj saimniekam. Taču vetārste norāda, ka bez palīdzības Frendu atstāt nevar.

Nākamajā dienā pēc viesošanās Cēsīs,raidījums “Bez Tabu” uzrunāja Pārtikas un veterināro dienestu. Saimnieks ir pieņēmis lēmumu.

Mārcis Ulmanis
Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis

Suns ir atdots aprūpē citiem. Suns ir aizvests uz dzīvnieku patversmi “Ulubele”. Viņam vakar atbrauca pakaļ un aizveda uz “Ulubeli”. Mūsu [PVD] inspektors visā procesā bija klāt. Šobrīd suns no saimniekiem Cēsīs ir prom. Viņi [saimnieki] labprātīgi tam piekrita. Mēs [PVD] jaunajiem saimniekiem piekodinājām, ka uz viņiem, protams, paliek visa atbildība par suni – jānodrošina ārstēšana, kādu ir noteicis vetārsts.

9 komentāri