Cauršautas plaušas, lode acī… Liepājā septembrī sašauti vairāki mājas kaķi

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

17 komentāri

Namdaru iela Liepājā no pirmā acu uzmetiena šķiet visai miermīlīgs un kluss privātmāju rajons. Taču kopš septembra sākuma situācija ir krasi izmainījusies, jo pret mājdzīvniekiem te tiek lietoti ieroči.

Ināra

Viņš ir mājas kaķis, pārsvarā paliek istabā. Vienu dienu viņš nav un nav. Pēkšņi ieraugu pie verandas. Kaķis šausmīgi raud, ņaud, paiet nevar. Ienesu istabā, zvanīju veterinārārstam. Kaķi noskuva, un tad ieraudzīja to caurumu uz kājas.

Lai arī Ināras kaķis atkal ir saņēmis drosmi spert ķepas pāri slieksnim, saimniece uzsver, ka ģimenes mīlulis tagad baidās no katra svešinieka, no katra trokšņa.

Pēc nedēļas Inārai zvanījis kaimiņos dzīvojošais pašmāju aktieris Ēriks Vilsons, jautājot, vai pēdējā laikā kaķim nav noticis kas nelāgs. Atklājās, ka arī Ērika kaķis ir cietis ļaundara uzbrukumā.

Ēriks

Sēdēju dārzā, dzēru kafiju. Pēkšņi nāca pretī viena no mūsu kaķenītēm Mērija. Jutu, ka viņa ir cietusi. Viņai no actiņas tecēja ārā asinis. To, ka ir izņemta lode, man pateica tikai pēc operācijas. Gaisa šautenes lode, skrots.

Aktieri Vilsonu patiesi satrieca nežēlīgais uzbrukums un ieroča pavēršana pret ģimenes mīluli. Dienu pēc intervijas Mērija tika nogādāta klīnikā Rīgā acs izglābšanai. Cerības neesot lielas.

Vietējās veterinārās klīnikas personāls, kas glāba arī Ināras un Ērika kaķu dzīvības, neslēpj izbrīnu par pēkšņo uzbrukumu vilni. Diemžēl tas neesot pirmais gadījums vēja pilsētā. Pērn lode esot caururbusi kaķa apmatojumu, miesu un cauršāva arī plaušas. Kaķi gan izdevās glābt. Citam mājdzīvniekam savukārt trāpīts ausī.

Ērikam un kaimiņienei ienaidnieku it kā neesot. Ar kaimiņiem arī sadzīvojot itin labi. Tomēr abi ir pārliecināti, ka ļaundaris atrodas tepat līdzās, iespējams, pat Namdaru ielas galā esošajā daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš apstiprina, ka par notikušo ir ierosināts kriminālprocess un rit izmeklēšana. Šādu noziegumu atšķetināšanai būtiski ir liecinieki, jo pneimatiskie ieroči nekur netiekot uzskaitīti.

17 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi