Bovijs – pasaulē ātrākais ēdājs! Aktiera Paula Iklāva talantīgais suns ar vispasaules slavas potenciālu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Valmieras Drāmas teātra aktieris Pauls Iklāvs ir pārliecināts, ka neviens suns ātrēšanā nepārspēs viņa augumā nelielo četrkājaino mīluli Boviju. Esot pašizolācijā, aktieris laiku lieti netērē: Bovija talantu izrāda sociālajos tīklos, kur arī izaicina citus suņus uz sacensību.

Pusotru gadu vecais Bovijs ir toiterjera un, iespējams, Latvijas dzinējsuņa šķirnes jauktenis (nav īsti skaidrs, ar ko Bovija mamma – toiterjere – nodevās mīlas priekiem). 2019. gada nogalē suņukam uzticēja misiju kļūt par Ziemassvētku dāvanu aktiera Paula Iklāva draudzenes mammai, kura dzīvo Parīzē. Tomēr dažādu likumsakarīgu apstākļu dēļ Bovijs palika Rīgā. Bovijs gan bijis nasks ceļotājs: bijis kompanjons Itālijā, kurp saimniece devās studēt; bijis arī Francijā, kur vasarā sildījies Santropē saulē. Bovijs paguvis arī pagozēties Parīzes modes ielās. Pašlaik Bovijs dzīvo kopā ar četriem saimniekiem un diviem Vesthailendas terjeriem Teikā, Rīgā.

Viens no Bovija saimniekiem ir Valmieras Drāmas teātra aktieris Pauls Iklāvs. Covid-19 pandēmijas laikā pašizolējas mājās, kur laiku lieki netērē – administrē Bovija sociālo tīklu kontus, tajos plašākai sabiedrībai izrādot suņa ātrēšanas talantu.

Pauls Iklāvs
aktieris, Bovija saimnieks

Bovijs var apēst visu un milzīgā ātrumā. Sākumā domājām, ka tas pāries, bet ne – kļūstot vecākam, šī īpašība tikai pastiprinājusies. Sākām vērot citu suņu ēšanas paradumus, salīdzinājām un sapratām, ka šis Bovija talants ir fenomenāls. Jebkurš cilvēks, redzot Bovija tieksmi pēc ēdiena, redzot to, cik ātri viņš ar ēdienu tiek galā, ir sajūsmā. Nolēmām pasaulei parādīt šo unikālo suni! Šis suns noteikti ir pasaules ēdelīgākais un izsalkušākais suns!

Bovija sociālo tīklu kontos apskatāmi vairāki video, kuros redzams suņuka talants. Augumā nelielais ķepainis ar muguras smadzenēm jūt ēdienreizes tuvošanos, tāpēc jau priekšlaikus sāk nepacietībā “jukt prātā”. Vienā video iemūžināts, ka, kamēr viens saimnieks piepilda barības trauku, citam saimniekam Bovijs jāsatver, jo suņa tieksme pēc ēdiena ir nevaldāma. Atbrīvojot Boviju, suns traucas bļodas virzienā, pa ceļam mēdz ieskriet kādā objektā un, ticis pie trauka, spēj notiesāt porciju nieka 9(!) sekundēs.

Pauls Iklāvs aicina sekot līdzi Bovija talanta attīstībai, piesekojot rīmas “Instagram” profilam @hungry_dog_official (meklē šeit), “Facebook” kontam @verryhungrydog (meklē šeit).

Pauls Iklāvs
aktieris, Bovija saimnieks

Viņš ir super liels ēdājs, super ātri var apēst jebko. Es teiktu tā: viņš ir pasaulē ātrāk ēdošais suns! Un izsalkušākais. Es domāju, ka viņam viss ēdiens ir kaut kas īpašs, tāpēc viņš ir visēdājs. Neesam gan devuši sālīta laša fileju, bet, domāju, ja arī tāds gabaliņš trāpītos pa ceļam, notiesātu to ļoti ātri. Mēs sapratām, ka jāparāda suns uz Latvijas lielās skatuves. Esmu pārliecināts, ka pagaidām uz zemeslodes nav tāda suņa, kurš varētu apēst ātrāk par Boviju. Uzskatu, ka tas jums visiem ir jāredz!

Kad pulcēšanās būs atļauta, Boviju var aicināt uz ātrēšanas sacensībām klātienē, teic Pauls Iklāvs. Pagaidām ikviens – cilvēks vai cita dzīva radība – var iesaistīties sacensībā interneta vidē. Ātrēšanas sacensībā iesaistījās arī “Bez Tabu” žurnālista Roberta Blasa angļu buldogs Šermans (viņa “Instagram” profilu meklē šeit), tomēr, lai gan iepriekš uzskatīts par gana veiklu ēdāju, atzina Bovija pārākumu.