“Bezspēcībā nomira kumeliņš, ko ļoti gaidījām!” Gaļas lopu ganāmpulks dzen izmisumā Rāznas zirgaudzētājus

Rēzeknes novada iedzīvotāji, kuri ilgstoši popularizē Latgali, satraukti, ka Rāznas nacionālā parka teritorijā lauksaimnieka ganāmpulks “nogalina” vietējo tūrismu un piesārņo nacionālā parka un visas Latgales lepnumu – Rāznas ezeru. Tāpat tiekot apdraudēta citu dzīvnieku dzīvība.

Atpakaļ uz rakstu

35 komentāri

 • Vilnis Priede

  Vilnis Priede

  Tak iznīciniet tās govis,lai nu nebojā skaisto ainu.......................................................................mums tak sviests tiek ievests vairumā no Lietuvas,kam mums tās govis ..............................kratoties zirga mugurā smadzenes pavisam sakratītas...........
 • Antons

  Antons

  Mafia! Viss šeit ir meli, mani reizi izdzini no ta kalna, jo skatijos saulrietu un pats smiklīgākais ir tas, ka mani apvainoja zirgu zādzība un tie paši svētie Stašuļi!
 • Vietējais

  Vietējais

  Pareizi viņa saka! nedrīks turēt tādu daudzumu govju tuvu ezeram! man draugs šogad pēc peldēšanās Rāzna nedēlu pats dirsa kā tās govis! bet kalni tiešām skaisti, lai meklē citas vietas savam kolhozam!
  • Liene.

   Liene.

   Tas nav saistīts ar govīm. Agrāk kolhozu laikos te turēja ap 500 govis un viss bija kārtībā. Vaina jāmeklē privātajos atpūtu namiņos, ar kuriem nosēts Rāznas ezera krasts.
 • Zemnieks

  Zemnieks

  Gribu iebilst Lienei! "Man liekas ka saimniekam labāk zināt kur govis ganīt un kur sienu pļaut." var attiekties tikai uz gudru saimnieku! es pats esmu ZEMNIEKS un man ir gaļas liellopi, un es ar pārliecību varu teikt ka, tā zāle, kas redzema video ir nepiemērota govju ganīšanai!
  • Aija

   Aija

   Turklāt ir jāpiebilst ka, no nelīdzenas virsmas govīm ir grūti piecelties! daudzas reizes biju ārzemēs un secināju, ka kalnos normālie saimnieki gana aitas nevis govis....
   • Liene.

    Liene.

    Nu vispār jau no seniem laikiem šajā pusē audzēja aitas. Vietas ir piemērotas - piekrītu. Bet mūsdienās katrs cilvēks meklē savu nišu ar ko nodarboties, bet ne par to iet runa. Esmu šokēta par to ka pie pašiem kārtības nav un izsauc televīziju uz kaimiņu pie kura viss ir kārtībā. Turklāt blakus saimnieko arī Stašuļu dēls ar savu ģimenīti un par viņiem slikta vārda pateikt nevar, viss sakārtots, pieskatīts.Malači.
  • Liene.

   Liene.

   Ja tu būtu gudrs saimnieks tad zinātu ka sienu jāpļauj tur kur var iebraukt ar traktoru un pārējo tehniku, bet kur nevar tur jāgana govis.Bet zāle ir visur vienāda.
   • Zemnieks

    Zemnieks

    govis ir jāgana tur, kur govīm ir piemēroti ganīšanās apstākļi! zāle gan nav vienāda, uzreiz ir redzams, ka tu neko nesajēdz lopkopībā, bet tikai bļjauj kā aptrakusi...
  • Liene.

   Liene.

   Paklau zemnieciņ. Piever savas žaunas. Ja pats esi stulbs un neko nejēdz no lopkopības tad vismaz paklusē un nerādi citiem savas stulbības pakāpi. Fui riebeklis.
 • Anonīms

  Anonīms

  Šausmas kaut kādas. Nabaga kumeļš. Kā var taisīt aploku, kuru pat cilvēks īsti neredz? Kur nu vēl dzīvnieki?
  • Liene.

   Liene.

   Pirms šausmināties atbrauc un paskaties, aploks ir ļoti lai saredzams. Bet kā tiek pieskatīti zirgi , tas ir cits jautājums.
 • Kaspars Kārkliņš
  • Liene.
   • Aivars

    Aivars

    Kāda tur var būt skaudība? zirgu audzētājiem arī ir savas gotinas, tikai ganās tās 2 km attāluma no Rāznas, līdzenumos.... Domājiet ko runājat!
   • Liene

    Liene

    Aivariņ,es ļoti labi zinu ko runāju. Es dzīvoju šeit un redzu visu šo nejēdzību ikdienā. Vai man arī jāizsauc "Bez tabu" lai parādītu zirgu izbradātos dārzus, izbojātos lauku ceļus, kā zirgi tiek peldināti upītē kura pēc tam ietek Rāznas ezerā, kā tie ganās tukšos aplokos kur nav ko ēst. Nemaz nerunājot par to, ka pa laukiem mētājas mirušu dzīvnieku atliekas, kas netiek novāktas.
  • Vilnis Priede

   Vilnis Priede

   tas vairāk zirgaudzētājiem atiecināms...................
 • Sandra Liparte

  Sandra Liparte

  Pilnigs stulbums tai metenei nav kaut kas ar galvu kartiba var padomat ka zirgim pa otru galu nekas ara nenak?
  • Kristina Stasule

   Kristina Stasule

   Jūs laikam no liela prāta mani mēginat aizvainot? kāpēc man nav ar galvu kārtībā? reportāžā es ne vārdu sliktu nepateicu par Ingusu, atškirībā no Jums gudriem. Mēs priecājamies par to, ka ir tādi cilvēki, kā Iņguss, kas saimnieko laukos, lopkopībā, bet nesaprotam kāpēc tas obligāti jādara tādā nepiemērotā lauksaimniecībai zemē? Jā, zirgi arī kakā, bet ir krasa atškirība starp to, kas birst zirgiem un to, kas tek govīm, un starp citu mēs zirgus kalnos neganām... Jūs es saprotu, Jūs dzīvojat tālu un tāpēc Latgales dabu Jums žēl nav!
   • Liene.

    Liene.

    Man liekas ka saimniekam labāk zināt kur govis ganīt un kur sienu pļaut.
   • ANNA

    ANNA

    Nedirs! Kā ta vēl neganījāt, vēl pagājušo gad bijāt ievilkuši aploku, kaimiņa nomas zemē! tieši tur kur rādījāt to kalnu, kā arī ar ko atšķiras tavs aploks? Vai arī kā var uzdrīkstēties bez atļaujas ganīt savus lopus cita zemē?
 • Aculieciniece

  Aculieciniece

  Man patiesi žēl Stašuļu ģimeni. Saimnieki ir ļoti jauki un var redzēt, ka viņi mīl savus dzīvniekus. Esmu vienreiz jājusi ar pašu Kristīni pa Latgales skaistajiem ceļiem un pakalniem. Viss bija tiešām labi līdz tieši tas viss govju bars sāka skriet uz mūsu pusi it kā tūlīt, tūlīt izskries no gana un mūs nobradās. Skats bija ļoti baismīgs. Kristīnes zirgs jau bija redzējis šīs govis, bet manējais zirgs stipri sabijās, ka sāka nežēlīgi ātri skriet no bailēm prom. Sākumā zirgs pat nedomāja apstāties un domāju, ka kritīšu un salauzīšu sev kaklu. Bet paldies Dievam zirgs bija sapratis, ka tās nespēj tikt viņam tuvumā, tāpēc apstājās un mēs abi nomierinājāmies. Un, kas būtu, ja viņas tiešām izlauztos un būtu brīvībā? Pilnīgi bail bija domāt par to.
  • Es.

   Es.

   Interesanti ar ko vainīgas govis? Lai Stašuļi izvēlas atbilstošus un tūristiem drošus ceļus. Latgale ir liela. Biznesu taisīt gribam un lielas naudas pelnīt, bet nedz par tūristu drošību nedz atbildību nedomājam.
  • Mda...

   Mda...

   ...un kà būt ar to , ka Stašuļu zirgi , kad viņi saplēš savas, saucamās virvītes ,un izposta citus dārzus, kur ir ielikts daudz darba, ka arī naudas? Zirgus neviens nevaino, bet gan saimniekus. Tiem nabaga zirgiem ēst nav ko.
 • Romans Timosenko

  Romans Timosenko

  Debīls raidījums ! Viena kaza teica , viens sēklotājs lec līdzi !
 • Ieva Rozite

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!