Bez Tabu izdodas pārtraukt agresīva suņa uzbrukumu sēriju Dundagā!

Pievienot komentāru
Bez Tabu izdodas pārtraukt agresīva suņa uzbrukumu sēriju Dundagā!
Foto: Ekrānuzņēmums

Četru gadu laikā sakosti deviņi cilvēki – par šādu statistiku ”jāpateicas” agresīvam sunim un viņa saimniekiem Dundagā. Cietuši gan bērni, gan pieaugušie, tāpēc, lai suņa agresivitāte neturpinātos, 2015. gada vasarā Kurzemes mazpilsētas iedzīvotāji izmisumā sauca pēc Bez Tabu palīdzības, kas izrādījās pareizs lēmums.

Bez Tabu toreiz

Suns viņam, manam dēlam, uzklupa no mugurpuses. Nogāza viņu gar zemi un sāka plēst. Ar ķepu seju saskrāpēja, jaku saplēsa,” par dēla piedzīvotajām šausmām stāsta Dundagas iedzīvotāja Vera. Viņa neskopojas arī stāstīt par citu bērnu piedzīvoto. ”Mazajam Kristapam arī bija sakosts pie acs. Bija pie ārsta, kurš teica, ka nedaudz trūka, lai acs būtu ārā!

2015. gada vasarā, kad tikāmies ar upuriem, viņi informēja, ka vairākkārt vērsušies Valsts policijā, lūdzot likumsargiem pieņemt stingrus mērus, tomēr ikreiz kodumi atzīti par maznozīmīgiem, līdz ar to kriminālprocesi izbeigti.

Foto

Par suņa bīstamību pretējās domās gan jau tolaik bija Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), kur dzīvnieks tika atzīts par bīstamu.

Toreizējais Dundagas novada domes izpilddirektors Visvaldis Radelis uzsvēra, ka suns esot neaudzināts, un saimnieks esot vairākkārt administratīvi sodīts, tomēr acīmredzot šāda veida sankcijas nav gana laba motivācija savaldīt ķepaini.

“Kamēr līdz slimnīcai kāds nav ticis, tikmēr nekas nenotiks!” par savu un bērnu drošību bažījas Dundagas iedzīvotāja Vera.

Video

Bez Tabu tagad

2016. gada jūlijā, gadu pēc tam, kad Bez Tabu pirmoreiz viesojās Dundagā, vietējie iedzīvotāji informē, ka agresīvais dzīvnieks nav vairs redzēts pilsētā. Pēc Bez Tabu viesošanās saimnieks dzīvniekam bijis spiests atrast jaunas mājas. PVD pārstāvji šim procesam sekojuši līdzi un jau vairākkārt kopā ar kinologiem apsekojuši arī suņa jauno dzīvesvietu. Jaunā saimnieka gādībā ķepaiņa uzvedība pārvērtusies līdz nepazīšanai.

”Šis dzīvnieks vairs neizrāda agresijas pazīmes, neuztver cilvēku kā medījumu vai uzbrukšanas objektu. Viņš ir draudzīgs, nāk klāt gan pie kinologiem, gan PVD inspektoriem. Ļāva glaudīt sevi, neizrādīja agresiju pret citiem dzīvniekiem, drīzāk vēlējās spēlēties. Tiešām ir jāpriecājas par to, ka bija šī iespēja sunim tikt pie cita saimnieka, kas spēja tikt galā ar viņu,” gandarījumu pauž PVD pārstāve Meldra Ivbule.

Foto

Vaicāta, vai iepriekšējam suņa saimniekam, nav iespējams liegt turpmāk turēt suni, PVD pārstāve atbild noliedzoši, jo šādu liegumu drīkst noteikt tikai gadījumā, ja notikusi cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku, kas iepriekšējā saimnieka uzvedībā netika novērota.

Video