Atpūtnieki no Maskavas sūdzas par lapsu invāziju kūrortpilsētā. Jūrmalas dome viņus “atšuj”.

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

Ik pa laikam sociālajos portālos un mediju ziņu lentēs parādās informācija par meža dzīvnieku klātesamību pilsētās. Biežākajos gadījumos, dzīvnieki ilgi neuzturas vienā vietā un pēc laika meklē citas pagaidu mājas. Tomēr kāda ģimene Jūrmalā ir pārliecināta, ka lapsas viņu sētā ir iedzīvojušās uz palikšanu.

Kuzņicovu ģimene dzīvo Maskavā. Vasaras mēneši labprāt tiek pavadīti pie dabas krūts, tāpēc jau vairākus gadus par brīvdienu galamērķi ģimene izvēlas Jūrmalu. Šogad brīvdienas pārvērtušās bailēs, jo lapsu ģimene iemitinājusies blakus mājas pagalmā.

Blakus esošā māja ir pamesta. Apaugusi ar garu zāli un jau vairākus gadus neapdzīvota. Stikli mājai ir izsisti un iekļūt tajā ir ļoti viegli. Iespējams, tas ir galvenais iemesls tam, kāpēc lapsas jau vairākas nedēļas tur labprāt uzturas.

Starp abām dzīvojamajām mājām ir žogs. Izkļūt tam cauri ir viegli, tāpēc ģimene ir satraukusies par savām jaunākajām atvasēm. Vasaras mēneši, kuri tiek pavadīti Jūrmalā, bērniem ļoti patīk. Vecāki vienmēr brīvi laiduši bērnus sētā izdauzīties, tomēr šobrīd viss ir mainījies…

Māmiņa Jūlija ir nobijusies. Bērni bieži savā starpā mielojas ar našķiem pagalmā. Situācija, kad lapsas bērniem uzbrūk, vēloties atņemt ēdienu, māmiņai šķiet pavisam reāla. Vecāki ar bērniem ir pārrunājuši taktiku, kādā rīkoties, ja neesot vecākiem blakus, uzrodas lapsu ģimene. Tomēr ne vienmēr bērni rīkosies tieši tā, kā to paredzējuši viņu vecāki.

“Es baidos vakarā iziet ārā. Negribu satikt lapsu ar putnu mutē!”

Jūlija vairākkārtīgi ir mēģinājusi problēmu risināt – ziņojusi Pašvaldības policijai, PVD, kā arī centusies sazināties ar Rīgas Domi. Tomēr kā pati saka – vienmēr ir atšūta.

PVD pārstāvis Mārtiņš Seržants uzskata, ka satraukumam neesot pamata. Viņš ir pārliecināts, ka zvērus neviens nekur speciāli nepārvedīs! Šis esot gadījums, kad dzīvnieks dzīvo dabīgā vidē un nevienam netraucē, tāpēc nekas neliecina par to, ka zvēri varētu kaitēt cilvēkiem.

Ģimene ļoti nevēlas, lai dzīvniekus nogalina. Viņi uzskata, ka savvaļas dzīvnieku īstā vieta ir mežs, nevis pilsētas, kurā dzīvo cilvēki. Par labāko lapsu pajumti ģimene sauc zooloģisko dārzu vai mežu, kurš atrodas tālu no apdzīvotām vietām.

Jāpiebilst, ka pēdējo mēnešu laikā lapsas manītas arī galvaspilsētas rajonos. Visbiežāk – Jaunciemā, Mežaparkā, Pļaviniekos un Skanstes ielas apkaimē.

Foto

TOP komentāri

 • Inese Jansone
  +4 +4 0

  Inese Jansone

  Dzīvniekiem arī nepatīk cilvēku invāzija dabā un piemēslotie meżi!!!
 • mo
 • Aleks Rojs
  +3 +3 0

  Aleks Rojs

  Ja krievam nepatik Latvijas lapsiņas,tad lai brauc uz savu matušku pie saviem lāčiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl