Asaras un pārmetumi! Bezsaimnieku kaķu dēļ sanaidojušies Limbažu iedzīvotāji

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

12 komentāri

2018. gada ziemā pie raidījuma “Bez Tabu” vērsās Limbažu iedzīvotāja, kura nebija mierā ar bezsaimnieku kaķiem, kuriem citi kaimiņi ļauj uzturēties mājas pagrabā. Šogad esam saņēmuši atkārtotu signālu no Sporta ielas iemītnieces, kura apgalvo, ka kaķi viņai pielipinājuši kādu slimību, turpinot uzturēties pagrabā.

“Man niez galva, miglojas gar acīm un deguns ir sabojāts,” kaites uzskaita Helga, kura pagalmā mītošos kaķus sauc par slimiem. “Bez Tabu” viesošanās laikā Limbažos novērojam, ka kaķi kuplā skaitā uzturas mājas pagalmā pie īpaši izveidotas kaķu mājas. Satiekam arī Ievu, kura ir galvenā kaķu saimniece – viņa dzīvniekus baro.

Tiklīdz abas mājas iemītnieces satiekas vaigu vaigā, sākas strīds – vārds pret vārdu, kam seko asaras un pārmetumi. Helga stāsta, ka Ieva kaķus laiž pagrabā, taču Ieva kategoriski noliedz, ka to darītu. Helga nespējot ziemas krājumus turēt pagrabā, jo uzskata, ka kaķi ir slimi un var sabojāt pārtikas produktus, kas tur atrodas.

Ieejot pagrabā, nav jūtama nekāda smaka, telpas ir tīras un tajās neatrodam nevienu minkaini. Tomēr Helga paliek pie sava, stāstot, ka pārējie mājas iedzīvotāji noteikti paspējuši telpas sakopt. Namu apsaimniekotājs Sandejs Pukšto stāsta, ka pārvaldnieks organizējis sapulci, lai lemtu par kaķu likteni Limbažos, Sporta ielā. Uz sarunu ieradušies 99% iedzīvotāju – vienīgā, kas neesot atnākusi, lai paustu savu viedokli ir Helga.

Mājas iemītnieki nolēmuši, ka ļaus kaķiem uzturēties pagrabā gada aukstajos mēnešos, pārējā laikā, tie dzīvo mājas pagalmā. Lai noskaidrotu informāciju par pagalmā mītošo kaķu veselības stāvokli, raidījums “Bez Tabu” sazinājās ar Valmieras veterinārklīniku. Mazo dzīvnieku ārste Laura Hincenberga apstiprina, ka kaķiem veiktas veselības pārbaudes.

Laura Hincenberga
veterinārārste

Pirms visi bezsaimnieku kaķi nonāk kaķu mājā, viņi tiek vesti pie vetārsta – dzīvnieks tiek kastrēts, sterilizēts, attārpots, atblusots. Visi kaķi, kas tur uz vietas uzturas, nonāk pie vetārsta. Kaķu veselības problēmas ir saistītas ar viņa [dzīvnieka] imunitāti, nevis kaķis var ietekmēt kāda cita cilvēka saslimšanu. Tās ir tīrākās muļķības! Tad jau cilvēkam, kurš kaķi ķer un nes pie vetārsta, sen jau būtu šīs slimības.