Asarainā ekskursija uz Siguldu: ģimeni no Rīgas pārsteidz autobusa šofera prasības pret suni

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

73 komentāri

Reksis ir kucēns, kurš 15. martā piedzima laukos. Taču šobrīd aste tiek luncināta galvaspilsētā. Saimniece Ilona vēl jūnija sākumā nolēma Reksim parādīt Siguldu. Taču piedzīvojums, jau sākot no iekāpšanas sabiedriskajā transportā, izvērtās par pārdzīvojumu.

Rekša saimniece Ilona stāsta, ka Rīgas autoostā sabiedriskā autobusa šoferis aizrādījis, ka sunim nav uzpurņa. Rīdziniece pārliecina vadītāju, ka galapunktā Siguldā to iegādāšoties, lai atpakaļceļā vairs nebūtu problēmu.

Ilona kopā ar vīru, bērnu un Reksi Siguldā to arī izdara. Pēc ekskursijas ģimene dodas uz autoostu, vēloties ar beidzamo reisu nokļūt galvaspilsētā. Tomēr rodas jauna problēma – ar uzpurni vairs nepietiekot, jo vajadzīga arī mājdzīvnieka pase. Ilona gan akcentē, ka Reksim nekādu dokumentu vēl neesot, jo suns šobrīd tiekot ārstēts pēc veterinārārsta norādījumiem. Kad viss būšot izdarīts, tad arī tikšot veikta vakcinācija un izsniegta pase.

Rīdziniece norāda, ka tobrīd ģimene bijuši vienīgie pasažieri. Pēc ilgām pārrunām un pat sazināšanos ar šoferi, kurš ceļotājus nogādāja Siguldā, rīdzinieki tomēr tika ielaisti autobusā un veiksmīgi nogādāti mājās. Rekša saimniece ir neizpratnē, vai tiešām taisnība ir autobusu šoferiem.

Latvijas Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone uzsver, ka ir Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka, ka sabiedriskajā transportā sunim jābūt ar uzpurni, īpašā būrī vai ar pavadu, turklāt jābūt līdzi arī mājdzīvnieka pasei. Un nekādu izņēmumu nedrīkstot būt.

Rīgas autoostā izveidots noteikumu stends, kur atrodam arī informāciju par dzīvnieku pārvadāšanu, taču tur nav ne pušplēsta vārdiņa par uzpurņa un pases nepieciešamību. Turpat autoostā “Bez Tabu “uzrunā kādu suņa saimnieci, kura atklāj, ka līdzi neesot nedz uzpurņa, nedz arī pases. Tomēr autobusa šoferis atmaigst un ļauj abiem doties uz sēdvietu.

Atgriežoties pie Rekša, Ilona skaidro, ka ieguvusi sunīti kā dāvinājumu, taču Pārtikas un veterinārais dienests akcentē, ka šajā situācijā abas puses jau rīkojušās nekorekti. Proti, iegūšanas brīdī suņa iepriekšējam saimniekam bija jānokārto visas formalitātes.

Kamēr nav nokārtotas visas prasītās formalitātes, ar suni pārvietoties vai ceļot sabiedriskajā transportā pat neesot vēlams.

73 komentāri