“Ārprātīga smaka!” Vairāku kaķu saimnieks Jelgavā jau gadiem “smacē” kaimiņus

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

3 komentāri

Daudzdzīvokļu namā Jelgavā, Paula Lejiņa ielā, kāda ģimene jau vairākus mēnešus dzīvo neciešamos apstākļos. Jo īpaši vasarā, kad ārā valda arī tveice, dzīvokļu logus atvērt nav iespējams, jo uzreiz ieplūst spēcīga un asa smaka.

Anta
vēlas elpot svaigu gaisu

Īpaša smarža! Es kā savējam teicu, tur pat bērna urīns vai nezinu kas… Esmu kopusi vecu sievieti, aptuveni 90 gadus vecu. Nesmaržoja tik traki kā apakšējiem kaimiņiem diemžēl.

Neciešamā smaka jūtama visā nama kāpņutelpā. Un, kā norāda Anta, smakas galvenais izcelsmes avots ir no kāda dzīvokļa otrajā stāvā. Tuvojoties dzīvoklim, var just, ka smaka pastiprinās. Var iztēloties zem loga atstātu saulē uzkarsētu spaini ar urīnu. Lūk, aptuveni tāda varētu būt šī smaka, ja ne pat trakāka.

Anta arī noskaidrojusi neciešamā aromāta avotu. Tie ir kaimiņu dzīvokļa saimnieka mājdzīvnieki – kaķi.

Anta
vēlas elpot svaigu gaisu

Divi stabili. Pati esmu novērojusi, ka viens vai divi nomainās. To es simtprocentīgi varu pateikt. Bet mēs saprotam, ka tur ir vairāk nekā divi. Nepatīkamas tās smaržas, tiešām. Nav vārdu pat. Esam likuši sev un bērnam priekšā sejai visu ko. Nelīdz! Visam cauri iet.

Aleksandrai no dzīvokļa pirmajā stāvā jau esot apnicis cīnīties ar neciešamo smaku. Atklājas, ka problēma ilgst jau vairāk nekā 10 gadu.

Aleksandra
Aleksandra

Cik es te dzīvoju… 14 gadu, visu laiku. Agrāk bija trakāk. Agrāk viņiem bija, es nezinu, kādi deviņi [kaķi]. Tagad laikam kādi pieci.

Aleksandra arī atklāj, ka kaķu īpašnieks cilvēkos iziet tīrs un kārtīgs, taču duša un ziepes pat nelīdz. “It kā drēbes viņam tīras. Bikses, krekliņi tīri. Bet miesa tik traki pievilkusies, ka smird pa gabalu.”

Konkrētā mitekļa durvis neviens neatver. Taču sastapt izdodas kaķu saimnieka kaimiņu.

kaimiņš
saož tikai tīkamus aromātus

Jūs saistībā ar kaķu smaku? Nu, viss skaidrs! Tas stāsts ilgst jau 1000 gadu. Es jūtu tikai patīkamās smaržas.

Bez Tabu: Vai arī esiet jau pieradis?

Es vispār nejūtu sliktus aromātus. Es jūtu dārgu odekolonu, tīras sievietes ķermeņa smaržu. Lūk, to es jūtu.

Brīdī, kad grasāmies doties prom, otrā stāva dzīvoklī pamanām kādu vīrieti, kurš piekrīt ielaist “Bez Tabu” savā miteklī.

Uzreiz pēc durvju atvēršanas nāsīs iecērtas vēl asāks smārds. Dzīvoklī pamanām vismaz sešus kaķus. Atklājas, ka tikai viens runcis ir kastrēts. Citam runcim redzamas traumas. Miteklī dzīvo arī kaķene. Lai arī mājdzīvnieku saimniekam ir speciālas granulas dzīvnieku tualetei, kaķu kastītes gan stāv tukšas.

kaķu saimnieks

Mana vedekla, kā viņu sauca, apsolīja. Viņa Rīgā dzīvo. Teica, ka tik ātri nesanāks [paņemt kaķus]. Nu, bet – es gaidu, kad viņa piezvanīs. Teica, ka pāris paņems no manis. Par daudz man.

Svaiga gaisa dzīvoklī nav daudz. Un arī saruna ar kaķu saimnieku neieilgst, jo pēkšņi Antai kļūst slikti un viņa ģībst.
Sandra Reksce
Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste

Šī adrese tiks ņemta vērā. Un mēģināsim arī šodien vēlreiz aspekot šo te adresi. Līdz šim neviena sūdzība nav saņemta. Ir informācija, ka Pārtikas un veterinārais dienests 25. jūnijā ir saņēmis anonīmu iesniegumu. Un šajā gadījumā vēl nav sanācis atrast kopīgu laiku, lai brauktu kopā apskatīt šo adresi.

Policijas pārstāve vēl norāda, ka kaķi no dzīvokļa, visticamāk, būs jāizņem.

Zoopsihiatra Alberta Čipustanova komentārs par situāciju dzīvoklī Jelgavā