Ar ultraskaņu pret ērcēm? Internetā tiek piedāvāti dažādi līdzekļi, kas atturot ērces no cilvēkiem

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

1 komentārs

“Bez Tabu” skatītāja internetā ievērojusi ultraskaņas ierīci, kas atbaida ērces, viņai šī reklāma šķitusi aizdomīga. “Šodien “uzgāju” ko interesantu portālā “Facebook.com”. Vai tik nav kārtējā krāpšana? Varbūt varat papētīt sīkāk un uzzināt no kāda eksperta, vai šāda ierīce vispār strādā,” jautā Sandra.

Pētot informāciju par ērču atbaidīšanas metodēm internetā, galvenokārt tiek piedāvātas jau “Bez Tabu” skatītājas norādītās ierīces. Aprakstā minēts, ka tās ražotas Itālijā, nesatur ķīmiskas vai aromātvielas, bet izstaro pulsējošus ultraskaņas impulsus, kas atturot ērces no cilvēka. Tāpat internetā atrodami aerosoli, kādus parasti lietojam, lai izvairītos no odiem.

Produktu klāsts aptiekās ir līdzīgs, un “Bez Tabu” tiek piedāvāta arī aproce insektu atvairīšanai. Citā aptiekā iespējams iegādāties arī vairāku veidu ultraskaņas ierīces, jāpiemin gan, ka tās ir salīdzinoši dārgas, maksā teju 30 eiro. “Tas no tādiem jaunākajiem, kas parādījies,” norāda aptiekāre.

Acīmredzot, ierīces tik tiešām ir jaunums, jo vairāki “Bez Tabu” uzrunātie eksperti un arī Latvijas Infektoloģijas centra vakcinācijas kabineta ārste par ultraskaņas metodi cīņā ar ērcēm neko daudz nezina. “Tās ir normālas ierīces, bet vai tās 100% palīdz, nedomāju,” norāda vakcinācijas kabineta ārste Irēna Anna Damberga.

Irēna Anna Damberga
Vakcinācijas kabineta ārste

Tie ir noteikti firmu veidojumi un reklāmas, es nesaku, ka tās lietas ir sliktas, kādam palīdz, bet ne visiem. Vienīgais, kas tiešām palīdz, ir vakcinācija. Nav jau nekādu zinātnisku pierādījumu, ka šādas ierīces un dažādi citi līdzekļi tiešām palīdzētu.

Ārste iesaka, dodoties pie dabas, izvēlēties atbilstošu apģērbu pēc iespējas gaišākā krāsā, lai būtu vieglāk ērci pamanīt. “Un pēc pastaigām ieteicams noģērbties, nomazgāties un izpurināt drēbes. Nevajadzētu purināt drēbes uz balkona, jo ir bijis gadījums, kad cilvēks izpurina uz balkona drēbes, ērce nokrīt uz zemāka stāva balkona un iekož cilvēkam,” stāsta Irēna Anna Damberga.

Šobrīd Latvijas Infektoloģijas centra speciālistiem esot darba pilnas rokas, īpaši pēc Lieldienu brīvdienām. Katru dienu uz pārbaudi tiek atnestas apmēram piecpadsmit ērču, salīdzinot ar citiem gadiem, to aktivitāte varētu būt augstāka, visticamāk, silto aprīļa laikapstākļu dēļ. Ārste iesaka pirms ērces izņemšanas uz tās uzpilināt spirtu saturošu šķidrumu un nedaudz pagaidīt.