Apšaude Pļavniekos: vārnu slepkava atzinies vēl divos noziegumos un izdarīto nenožēlo

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

7 komentāri

Prātam neaptverams noziegums! Tā sociālajos tīklos raksturo Pļavniekos sarīkoto apšaudi. Kāds vīrietis ielas malā novietoja automašīnu, atvēra logu un izvilka ieroci. Par ļaundara mērķi kļuva vārnas.

Notiekošo pamanīja kāds aculiecinieks un uzreiz ziņoja policijai. Tuvākā patruļa ieradās norādītajā vietā un pieķēra vīrieti nozieguma brīdī.

Vārnu slepkavību Pļavniekos izmeklē Ķengaraga iecirkņa policisti. “Bez Tabu” nolemj noskaidrot, kas likumsargiem ir zināms par šo gadījumu.

Inga Meikšāne
Valsts policijas Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece

Tika konstatēta tā vieta. Un viņi tiešām konstatēja, ka tur atrodas automašīnā vīrietis, kurš izkāpa ārā un kaut ko mēģināja ielikt bagāžas nodalījumā. Palūdzot atvērt to maisu, maiss tika atvērts, kurā atradās sašautās vārnas.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka analoģiski gadījumi ir bijuši pērnā gada, tas ir, 2019. gada decembrī. Persona atzinās arī tajos noziegumos. Pēc viņa vārdiem viņš ir nošāvis aptuveni 10 vārnu.

Vīrietis dzimis 1953. gadā.

Pļavnieku apkaimē sastaptie iedzīvotāji nosoda vīrieša paveikto. Kāda māmiņa pat uzskata, ka šāds cilvēks ir jāizolē no sabiedrības, piekrītot viedoklim – šodien šauj vārnas, rīt – jau cilvēkus.

Aizturētais atzina, ka vārnas apšāvis, jo tās piegružojot apkārtējo vidi un apķēzī novietotās automašīnas. Vai tiešām vārnas ir tik netīrīgas?!

Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko uzsver, ka vārnas, kraukļi, kovārņi, ir visgudrākie putni Latvijā.

Putnu eksperts arī norāda, ka vārnas nebūt nav netīrīgas. Atvērtā tipa atkritumu konteineros vārnas un citi putni meklē sev barību un, protams, izmētā pārtikas produktu iepakojumus. Ja tvertnes būtu noslēgtas, vārnu uzdevums tad arī būtu krietni sarežģītāks.

Lana Puntusa
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta pārstāve

Mēdz būt sūdzības ar kaijām. Dažreiz cilvēki sūdzas par to, ka klaigā pārāk skaļi. Vārnas un kaijas mēdz būt agresīvas brīdī, kad mazuļi ir izšķīlušies un mācās lidot vai staigā pa zemi, tad parasti vecāki viņus uzpasē.

Pašvaldībai šobrīd nav arī plāns ierobežot putnu populāciju.

Ornitologs apstiprina, ka vārnas atļauts medīt, tiesa gan, ārpus apdzīvotām vietām un tikai no jūnija vidus līdz aprīļa beigām. Vārnu slepkavība Pļavniekos paveikta apdzīvotā vietā, un vaininiekam draud visai lielas nepatikšanas.

Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
7 komentāri