“Adoptēju no viņas kaķi, bet mani fanātiski vajā!” Vīrietis sagājis ragos ar dzīvnieku glābēju

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

58 komentāri

Vīrietis adoptē kaķi no sievietes, kura ilgstoši glābj likteņa varā pamestus ķepaiņus. Pēc kaķa uzņemšanas savās mājās viņš, kā pats stāsta, piedzīvo terorizēšanu un vajāšanu. Kaķu glābēja uzstājīgi cenšoties panākt, ka tiek ielaista vīrieša īpašumā, vēloties pārliecināties, vai ar dzīvnieku viss kārtībā. Savukārt sieviete, kura uzticēja ķepaini jaunajam saimniekam, stāsta, ka esot pamatotas bažas, vai vīrietis spēj pienācīgi parūpēties par kaķi. Ir neziņā par dzīvnieka veselības stāvokli.

Pirms gada Sandijs un draudzene uzgāja sludinājumu par sniegbaltu kaķi, ko interneta vidē ievietoja rīdziniece Marta, kura jau ilgstoši glābj likteņa varā pamestus ķepaiņus, kurus vai nu adoptē pati, vai pēc izārstēšanas un socializēšanas atdod citiem gādīgiem cilvēkiem. Pāris ieradies kaķu glābējas dzīvoklī Rīgā.

”Viņa [kaķu glābēja] teica, ka ilgstoši nespēj atrast mājas, bet viņš pats ielēca mums klēpī, tāpēc uzreiz izlēmām, ka ņemsim mājās viņu,” stāsta Sandijs.

Sandijs uzrādījis kaķu turētājai savu dokumentu, noformēts kaķa adoptācijas līgums. Savstarpēja atruna nosaka, ka Marta ik pa laikam sekos līdzi kaķa dzīves gaitām. Tomēr interese esot pārlieku pārspīlēta, pat, kā pats to nosauc, fanātiska. Sieviete par katrām varītēm cenšoties apskatīt kaķi klātienē.

”Ar viņai sūtījām bildes, video. Pēc kāda laika sākās terorizēšana ar zvaniem. Man pat vairs smiekli par to nenāk. Cilvēks sāka izsekot, ”stalkot” sociālajos tīklos, rakstīja maniem draugiem un paziņām, cilvēkiem ar uzvārdu, kāds ir man. Mēs viņai skaidri pateicām, ka nelaidīsim viņu privātīpašumā. Tā ir mana māja. Viņa man izteica draudus, ka kaķis tiks atsavināts. Es arī neuzskatu, ka kaķi var vazāt kaut kur ārā. Tas, galu galā, nav nekāds suns.”

Sandijs stāsta, ka sieviete piesaistījusi arī dzīvnieku aizstāvju, glābēju biedrības pārstāvjus, centušies panākt kaķa apskati.

”Kas tie tādi ir? Viņi pat nestādījās priekšā, kādu biedrību pārstāv! Viņiem ir nodoti mani dati! Ar kādām tiesībām? Adoptējot kaķi, pat nebija domas, ka kāds varētu šādi terorizēt. Izdarot labu, tagad redzu, kādas ir sekas. Es pat biju spiests mainīt telefona numuru, protams, nobloķēju šo personu [kaķu glābēju]. Tas ir pilnīgākais fanātisms!” sašutis ir Sandijs.

Sandijs atminas, ka, kad pirms gada ieradies dzīvoklī apskatīt kaķi, sievietes miteklī bijuši ap 20 kaķu. Vīrietis stāsta, ka dzīvoklī esot bijuši antisanitāri apstākļi. Kaķu glābējas Martas kaimiņi teic, ka pat nav nojautuši, ka kaimiņienei ir tik daudz kaķu, jo dzīves kvalitāti notiekošais Martas dzīvokli neietekmējot. Arī “Bez Tabu” komanda koplietošanas gaitenī nejūt nereti sastopamo smaku.

Normatīvajos aktos noteikts, ka vienam kaķim miteklī nepieciešama piecu kvadrātmetru liela teritorija, tāpat ķepainim jābūt nodrošināts pilnvērtīgs uzturs un brīvi pieejams dzeramais ūdens.

Dzīvnieku glābēja Marta uzņem “Bez Tabu” komandu savā dzīvoklī, kur no Sandija piesauktajiem antisanitārajiem apstākļiem ne miņas. Pašlaik miteklī ir 17 kaķi, tomēr četriem no tiem – pusotru mēnesi veci kaķēniem – jau tiekot meklētas mājas. Šo četrotni Marta esot izglābusi no atkritumu konteinera, iesprostotus maisā.

”Ar draugu glābjam kaķus jau četrus gadus. Tie nav 10 kaķi, to ir simtiem! Vienmēr ar visiem cilvēkiem, kuri ir paņēmuši kaķus no mums, turpmāk ir ļoti labs kontakts. Šāda pieredze, kā ar Sandiju, nav bijusi,” teic Marta.

Lai gan līgumā nebija atrunāts, ka Sandijam jāatrāda kaķis klātienē, sieviete uzskata, ka par viņam uzticēto kaķi uztraucas pamatoti.

”Viņi ar draudzeni izšķīrās, kaķis palika pie viņa [Sandija]. Pirmajā laikā, kad abi dzīvoja kopā, man nebija ne jājautā bildes, ne jāzvana, jo tās sūtīja viņa draudzene. Viņam gan bija suns, par ko es jau sākumā bažījos, jo kaķis bija sarežģīts, viņš nedraudzējās ar citiem dzīvniekiem. Pēc viņu šķiršanās man bija burtiski jāpieprasa tās bildes, jo tās viņš nesūtīja, bija visādas atrunas. Dažreiz tomēr viņš atsūtīja bildes, bet man nebija pārliecības, vai tās ir uzņemtas nupat vai kaut kad iepriekš.”

Tāpat Marta atminas gadījumu, kad reiz viņam piezvanījis Sandijs un lūdzis, vai kaķu glābēja nevar pieņemt ķepaini atpakaļ pie sevis, jo esot izšķīries no draudzenes. Marta piekritusi, vienojusies ar vīrieti, ka nākamajā dienā sazvanīsies, lai vienotos, kā ķepaini nogādāt atpakaļ mājās, tomēr zvanu tā arī neesot sagaidījusi. Kad zvanījusi pati, atbildējis svešs cilvēks. ”Tā it kā bija viņa jaunā meitene, it kā esot pārvākušies. Viņa teica, ka Sandija tad nebija blakus, bet ar kaķi viss esot kārtībā. Bet atkal nesūtīja bildes. Bet kā var būt viss kārtībā, ja pirms trim dienām teica, ka kaķi nav kur likt?” neziņā ir Marta.

Tāpat Martai liek uztraukties Sandija bijušās draudzenes teiktais par vīrieša dzīvesveidu. Sandijs gan apgalvo, ka kaķis ir mīlēts, dzīvo labos apstākļos. Dzīvnieku draudzene Marta saka, ka viņas mērķis nav atņemt Sandijam dzīvnieku, vien pārliecināties, vai ar viņu viss ir kārtībā.

Pēc “Bez Tabu” viesošanās pie Martas žurnālists atkārtoti sazinās ar Sandiju, lūdzot atsūtīt video, kurā, nosaucot šodienas, 24. oktobra, datumu, iemūžināt kaķi, ko Sandijs izdara bez minstināšanās. Kaķis izskatās sveiks un vesels.

Foto

TOP komentāri

 • Edīte Cine
  +19 +14 -5

  Edīte Cine

  Vispār visos adopcijas līgumos ir atrunāts,ka jànodrošina dzīvnieka apskate jaunajā dzīvesvietā,ja tam kas atdod dzīvnieku rodas bažas par dzīvnieka veselību uz drošību.(ņemot no patversmes tieši tas pats.pat adrese jādod ,kurā vietā dzīvnieks dzīvos)
  Esmu adoptējusi kaķus 2 reizes.gan no kaķu tantes ,gan patversmes.un nesaprotu problēmu ,kapec nevar parādīt dzīvnieku,ja jau viss ir kārtībā.
  Pat šajā gadījumā,ja par to vienojas mutiski.
  Vienojās taču,kapec tad tagad nelaiž.
  Es arī uztrauktos,ja būtu atdevusi dzīvnieku kādam citam....
 • Ligita Klints
  +13 +12 -1

  Ligita Klints

  Marta Ringa redzēju raidījumu un bez '5 kapeikām' redzams, ka kādai kompleksainai būtnei gribas visu ap sevi max kontrolēt. Meitene malacīte, ka glābj kaķīšūs, bet robežas tak jājūt - konkrētajā gadījumā kāds apdraudējums un pierādījumi? tas, ka kaķu selfijs nav nosūtīts?!
 • Jana
  +15 +11 -4

  Jana

  Neviens neapstrīd, ka meitene dara labu darbu glābjot ķaķus, bet man arī likās dīvaini, kapec viņa runā par sveša cilvēka attiecību statusu, par bijušajām un pavēl noteiktos laikos sūtīt bildes... ļoti informēta... diezgan dīvaini :D, iespejams tieši tapec sizeta ir parādīti abu pušu viedokļi... lai skatītājs pats vērtē kurš te ir nenormālais :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl