Ādažniek, nelegālajam dzīvnieku cirkam gatavs? Cirka izrāžu rīkotāji ”uzspļauj” Latvijas likumiem

Kopš šā gada jūlija vidus Latvijā spēkā stājies likums, par kura pieņemšanu Saeimā tika lauzts ne viens vien šķēps. Aizliegums cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Bet ir kāds šādu pasākumu rīkotājs, kuram ir vienalga.

Atpakaļ uz rakstu

27 komentāri

 • Linda Kuznov

  Linda Kuznov

  Nebūtu kropļu, kas velkas lūrēt to mēslu, nebūtu kropļu, kas uzstājas ar tiem dzīvniekiem.
 • Laura Valtere

  Laura Valtere

  Dzīvnieku dresūra nenozīmē, ka tie tiek sisti utml.. Nevajag galējības aiziet. Tad jau jāslēdz suņu skolas, Zoo, un arī filmas ar dzīvniekiem vairs neuzņems un vispār, suns pie siksniņas arī ir ierobežots.
  P.S. Agrāk bija populārs blusu cirks. Zināt,.neviens ar āmuru viņas nesita, bet trikus pildīja.
 • Monvids Kirilovs

  Monvids Kirilovs

  Un pareizi dara,cirks bez dzīvniekiem-nav cirks,Ja nu neskaita mūsu saeimu.
 • Ivars Petročenko
 • Arnis Vilemsons
 • Kaspars Kārkliņš

  Kaspars Kārkliņš

  Nu aiziet?,dzīvnieku "aizstāvji"! Sagādājat,komentāros,šovu. Es popkornu paķeršu.
 • Māra Mročko

  Māra Mročko

  Ļaujiet tak cilvēkiem papriecāties pa cirku.. :p piedodiet bet kāda jēga cirkam ja tur nav zvēriņi?? nu kāda??
  • Gatis Lūsis

   Gatis Lūsis

   A kāda jēga no cirka, ja tur nerāda kroplīšus ar iegūtiem un iedzimtiem defektiem? tas taču arī būtu rēcīgi. Un gan jau tad, kad cirkas no tā atteicās- arī līdzīgas māras nepamierinātas īdēja, ka cirkam beigas, jo nevarēs redzēt kuprīšus vai savā starpā kaujošus pundurīšus
  • Māra Mročko

   Māra Mročko

   Gati..kādi vel kroplīši? Kuru cilvēku sugu tu tā dēvē?
   Šei neiet runa pa ko tādu...
   Man vārds Cirks saistās ar dzivniekiem kuri rāda trikus.. Neatbalstu to ka dzivniekus sit un spīdzina..tā jau ir cita runa.. Nevar viena idiota dēļ visus cirkus vainot..
   P.S. Māra raksta ar lielo burtu ?
  • Sandra Strenga

   Sandra Strenga

   Tiesam - kada jega redzet cirku kuraa nemoka dziivniekus? Vini tacu pasi to grib, ka vinus sagusta, liek kraatinos dziivot visu muzu, tikt bakstiitiem, dreseetiem, mociitiem pret pasa gribu? Kada jega vai ne? Dzivnieciniem tacu sasumiigi tas viss patiik, vini negrib but briivi, vini ir laimiigi sadaa ieslodziijumaa, vini sapno visu muzu kalpot stulbiem cilvekiem kas vinus baksta un liek dariit mulkiibas par kuriem veel stulbaaki cilveki smejas! Jo inteligentaks ir cilveks, jo lielaka vinam ir apskaidriiba par visu dziivo sev apkaart, par vaajaakiem, par tiem kuri ir jaaizsargaa nevis jaliek dariit pretdabiskas lietas. Visi tie kas atbalsta dziivnieku bakstiisanu cirkaa, prieks manis ir neattiistiijusies pasi , vini dziivo ar loti zemaam vibracijam, primitiivo instinktu guustaa, neiesleedzot savas smadzenes. Punkts.
  • Māra Mročko

   Māra Mročko

   Piedodiet,bet apvainojot citus,tikai tādēļ,kad atšķiras viedoklis nav īsti "attīstītu " un augtu vibrācīju cienīga cilvēka rīcība ??
  • Gatis Lūsis

   Gatis Lūsis

   Māra Mročko Nu- krpolīši, jeb cilvēki ar iedzimtiem vai iegūtiem defektiem cirka arēnā jau arī ir sena un uzjautrinoša tradīcija. Un sabiedrībai kļūstot attīstītākai un humānākai, tā tradīcija atmira, tāpat kā šī- bezjēdzīga un primitīvā tradīcija- dzivnieki cirkā. Un kā tev škiet- vai tiešām dzīvnieks veikts nedabiskas kustības, kaut ko, kas ir pret viņu dabisko reakciju- konfektes dēļ vai tas viss (vismaz lielākā daļa) ir iedzīts caur sāpēm vai bailēm? P.S. tajā teikumā- "māras"bija domāts kā sugas vārds, nevis kā konkrēta persona, līdz ar to- tādā gadījumā to raksta ar mazo burtu )))))
  • Māra Mročko

   Māra Mročko

   Neesmu redzējusi cirku ne ar Jūsu nosauktajiem kroplīšiem(šo vārfu vaidzētu aizliet,ja to lieto tādā nozīmē kā jūs to darat) bet tas jau arī ir cits stāsts..arī cirku kur dzivnieki dara ko nedabisku..pieņemsim,kad sen neesmu bijusi cirkā un vis ir radikāli mainījies ?
   Paldies,kad vismaz Jūs esat tik gudrs un neatvainojiet citus dēļ atšķirīga viedokļa..respekts no manas puses Jums ? un par tām sugām..māras ir laba suga ? ceri kad gata suga ar ?
  • Velta Leskovica

   Velta Leskovica

   Māra Mročko -dzīvnieki neprot rādīt nekādus trikus!@@@Dresūra ir dzīvnieku spīdzināšana. neviens lauva savannā nekādus trikus nerāda,starp citu!
  • Māra Mročko

   Māra Mročko

   Tad jau visi kinologi ir zvēru mocītāji? Viņi ar liek dzivniekus rāmī..liek klausīt pavēlēm..stāvēt..gulēt..pie kājas.. Nu tā tak sanāk..
  • Sallija Lallija

   Sallija Lallija

   Nezinu nevienu sertificētu kinologu, kurš suni bāztu būrī un izlaistu tikai tad, kad pienācis kārtējais trenniņš un rokā tam ir miets ar asu uzgali, kas labi durās! Kā arī nezinu kinologu, kas sunim mācītu braukt ar trīsriteni, lekt ugunsriņķī, rausta aiz astes vai liek lēkāt pa degošu pannu, jo baigi smieklīgi vai balansēt uz virves! Varbūt ir tādi, bet tādam pašam vieta būrī! Nesalīdzini suņa disciplinēšanu, ar savvaļas zvēra psihisku traumēšanu....
  • Sanita Struža

   Sanita Struža

   Māra Mročko...pirms izsakāt savu it kā atšķirīgo viedokli vajadzētu iepazīties ar vēstures fakties,jo viedokli var veidot tikai un vienīgi zināšanas nevis pliks -man patīk,tātad tas ir normāli.
   Gatis Lūsis arī izsaka savu viedokli,taču to ir pamatojis pārzināt not vēsturi !!!!!
  • Māra Mročko

   Māra Mročko

   Salliija bet vai dabiski ir ja sunim jāklausa pavēles? Saprotiet te ir divi gali.. Un mīļo Sanita..visi dzivnieki ir savvaļas..arī suns,kaķis..zirgi u.t.t ko reiz mūsu senči ir pieradinājuši.. Tad mums ir jaatlaiž visi lopi lai skrauda pa mežu un būd ok. Padomājiet,kas notiks ar šiem cirka zvēriņiem ja viņus izlaidīs brīvībā..ticiet man viņi nomirs jo nemācīs pa sevi pastāvēt!! Par to gan kaut kā dzivnieku aiztāvji nepadomā.. Es varbūt esmu jauna,bet ne stulba... Un neuzskatu kad man ir jāizceļas ar vēsturiskiem faktiem. Visu cieņu tiem kas to spēj.
  • Sallija Lallija

   Sallija Lallija

   Māra, vai ir dabiski ,ka lācis brauc ar riteni un mērkaķis tam uz galvas lēkā tajā brīdī? Te ir atbilde! Bet, ja reiz dzīvnieks ir pieradināts, tas nekādā veidā nenozīmē, ka tas ir jāspīdzina! Arī bērnus audzinām ,liekam rāmjos un mācām disciplīnu! Un dzīvnieku aizstāvji nesaka, ka cirka lauva, lācis, zilonis utt ir jālaiž atpakaļ savvaļā, viņi, tāpat kā istabas runcis tur neizdzīvos, bet tam ir domāti speciāli rezervāti, kur šos dzīvniekus nekas neapdraud, un tie var atkopties savā dzīves nogalē. Ir dīvaini, ka cilvēks tā cīnās par to, lai cirkā var parēkt par dzīvniekiem, bet pēc tam raud ka , piemēram, ceļmalā sabraukts kaķens. Tie cirka zvēri ar labprāt būtu beigti nevis paciest vardarbību!
  • Māra Mročko

   Māra Mročko

   Sallija Lallija grūti spriest ko dzīvnieki domā.. mēs pieņemam, kad viņi tā domā... :D :D bet nu lai jau paliek :) Paldies Jums, bija patīkami padiskutēt un paldies, kad Jūs mākat aizstāvēt savas domas neaizvainojot citus, kam viedoklis atšķiras :) ;)
 • Maris Vnk

  Maris Vnk

  Nelegāls cirks un nelegālas sausās toletes ir Latvijas aktualitāte nr 1.
 • Juris Kante

  Juris Kante

  Vai tad tā var Latvijā uzspļaut likumam? Vai tad nav mumss likumu sargi?
 • Reinis Gipters

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!