“Zēni vēl aizvien gaida vēstules!” Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!

Krista Sokolovska

Autors: Krista Sokolovska

53 komentāri

Novembra sākumā Valkas iedzīvotāja Inese, vēloties iepriecināt savus krustbērnus svētkos, pa pastu nosūta apsveikuma kartītes, klāt pieliekot arī naudu dāvanām. Diemžēl vēstules ceļā no Valkas līdz Valmierai pazūd bez pēdām un adresātus nav sasniegušas vēl šodien!

Inese
vīlusies

Mājsēdes laikā man diviem tuviem zēniem Leonardam un Teo bija vārda diena. Tā kā viens zēns un viņa ģimene tajā laikā slimoja ar Covid-19, nolēmu sūtīt sveicienu pa pastu.

Pandēmijas ierobežojumu dēļ Inesei ar krustbērniem izpalikusi ne viena vien satikšanās, tāpēc gribējies gaviļniekus iepriecināt vismaz attālināti. Viņai patiesi sāp sirds, ka sveiciens ar vēstulēm tik īsā ceļa posmā, no Valkas līdz Valmierai, nieka 50 kilometru attālumā, pazudis bez pēdām! Krustmāte spriež, ka pie vainas noteikti ir līdz ar sveicienu sūtītā nauda – katram no zēniem Inese ielikusi aploksnē arī pa 20 eiro!

Inese
vīlusies

Es sūtīju vēstuli no Valkas uz Valmieru un zināju, ka šajā posmā adresātam vēstule tiek piegādāta otrās dienas rītā. Es piezvanīju piektajā novembrī lielākajam zēnam un teicu, ka pastkastītē gaida vārda dienas apsveikums. Zēni aizgāja līdz pastkastītei, bet vēstules nebija. Katru dienu zēni gāja skatīties, bet kā vēstules nav, tā nav.

Inese apzinās, ka sūtīt naudu aploksnē nav drošākais veids, tomēr, sazinoties ar “Latvijas Pastu”, bija gaidījusi lielāku atsaucību un vēlmi palīdzēt.

Inese
vīlusies

Gribu aicināt, ja Jums jauši vai nejauši ir nonākusi ne Jums adresāta vēstule, tad nogādājiet adresātā, jo zēni vēl aizvien tās vēstules gaida.

Neraugoties uz to, ka vēstuļu ceļš ir bijis tieši no Ineses rokām lielajā oficiālajā pasta urnā, “Latvijas Pasts” atbildību par zaudējumu neuzņemas, atsaucoties uz to, ka sūtījumus bez numura nav iespējams izsekot.

Kārlis Udrass
“Latvijas Pasta” kvalitātes daļas vadītājs

Ja nauda ir ievietota pasta sūtījumā, tad īsti nav iespējams pārbaudīt šīs naudas legalitāti, līdz ar to, atrodot naudu pasta sūtījumā, sūtījums var tikt apturēts un nodots tālāk atbilstošajām instancēm.

Uzņēmumā nav arī plānots ne aptaujāt Valmieras pasta nodaļas darbiniekus, ne mēģināt noskaidrot, kā ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā varēja izkūpēt 40 eiro?

Kārlis Udrass
“Latvijas Pasta” kvalitātes daļas vadītājs

Visbiežākie gadījumi, kad sūtījumi netiek saņemti, tie parasti ir, ja uz sūtījuma ir norādīta neprecīza adrese, bijis nepilnīgi apmaksāts sūtījums vai arī saņēmēja pastkastīte nav pienācīgā stāvoklī.

Tuvojoties Ziemassvētkiem, noteikti ar nelielu papildinājumu kabatas naudai savus mīļos gribēsies iepriecināt vēl kādam krustvecākam vai omītei, tāpēc eksperti, apelējot pie drošības, aicina padomāt par alternatīvām.

Jānis Krops
“Swedbank” pārstāvis

Visdrošākais veids ir bankas pārskaitījums, jo īpaši Latvijas iedzīvotājiem visas bankas ir zibmaksājumu režīmā, tas nozīmē, ka, pārskaitot naudu, tā pāris sekunžu laikā nonāks līdz adresātam.

Bankas eksperts tomēr mudina apgūt naudas sūtīšanu ar pārskaitījumu, jo šā brīža tehnoloģiju laikmetā tas ir drošākais veids, ka nauda līdz adresātam nonāks bez problēmām!

53 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"Troksnis bija tāds, ka visa māja drebēja!" Zasulauka iedzīvotājus neviens nebrīdina par skaļajiem nakts darbiem

"Viņš ēda manu Rosalindu nost!" Mārupē iedzīvotājiem un viņu mīluļiem uzbrūk agresīvs suns

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

"Pilnīgs "bardaks"!" Latviete Norvēģijā kritizē dzimtenes pasta darbību

"Nedod Dievs, "ātros" vajadzēs!" Pašvaldības neizdarība Aglonas puses iedzīvotājam liedz vienīgo ceļu līdz mājām

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!