Zaubes pusē aculiecinieks pamana bezpalīdzīgu zirgu, kas pamests likteņa varā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

7 komentāri
Zaubes pusē aculiecinieks pamana bezpalīdzīgu zirgu, kas pamests likteņa varā

Zaubes pagasta iedzīvotājs Jānis šokā par kaimiņu tīrumā ieraudzīto. Zirgs bezpalīdzīgi gulējis lauka vidū. Bijis redzams, ka izdzīvo pēdējos sava mūža mirkļus. Dzīvnieks gribējis piecelties, bet nav varējis. Ar kājām kārpījis zemi un, kustinot ausis, mēģinājis atgaiņāt kraukļus, kas bija sākuši zirgu knābāt.

Liecinieki, ka zirgs atstāts novārtā, bijuši arī Jāņa ģimenes locekļi. Pirmais baiso skatu ieraudzījis Jāņa dēls, tad arī mazmeita. Zirga pēdējie dzīves mirkļi esot bijuši šaušalīgi. Uzskata, ka īpašnieces pienākums bijis sniegt zirgam palīdzību. Ziņojuši Pārtikas un veterinārajam dienestam un policijai.

Zirga īpašniece tīrumā parādoties reti, jo Zaubes pagastā nedzīvojot. Viņai pieder vēl kādi padsmit zirgi.

Zane Vaskāne
valsts policijas pārstāve

Par faktu, ka uz lauka guļ zirgs, iespējams, bez dzīvības pazīmēm, ziņoja kaimiņi. Uz notikuma vietu izbrauca Cēsu iecirkņa amatpersonas, kur konstatēja, ka zirgs ir gājis bojā. Nekavējoties par šo faktu tika informēts PVD. Patlaban ir policijā ir uzsākta administratīvā lietvedība un tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Raidījumam “Bez Tabu” telefonsarunā zirgu īpašniece teic, ka zirgi esot savvaļas un darbojoties dabiskās atlases principi.

Zirgu īpašniece

Viņš nebija vārgs. Tā bija veca ķēve, kuru sen jau gaidījām, ka tūlīt aizies..Lūdzu, interesējieties pie policijas un PVD! Es viņiem visu izstāstīju. Viņiem viss ir zināms. Mājās ir cilvēki vienmēr. Reizi nedēļā ejam apciemot zirgus. Tie ir savvaļas zirgi.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve gan norāda, ka tie neesot savvaļas zirgi. Beigtais dzīvnieks bijis reģistrēts kā zirgs, nevis kā savvaļas zirgs. Zirgu īpašniecei jāņem vērā gan dzīvnieku aizsardzības likumā teiktais, gan lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības. Proti, dzīvniekam ir jāsniedz palīdzība, ja tas jūt sāpes, un nedrīkst atstāt bezpalīdzīgā stāvoklī. Dzīvnieks jāaprūpē vismaz reizi dienā.

Par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība, kā arī tiek skaidroti notikušā apstākļi.

7 komentāri