Zaķumuižā ir autovadītāju naudas maka lamatas. Uzmanieties!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

40 komentāri
Zaķumuižā ir autovadītāju naudas maka lamatas. Uzmanieties!

Autovadītājs Guntars no Zaķumuižas ceļa posmu, pa kuru brauc katru dienu, pārzina kā savu kabatu. Ceļazīmes ievēro, ātrumu arī, taču, pašam nenojaušot, kļuvis par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēju. Uzskata, – netaisnīgi un nepamatoti.

Guntars saņēmis 80 eiro lielu sodu, jo Zaķumuižā, kur atļauts braukt ar ātrumu 30 km/h, pārvietojies ar 51 km/h. Guntars uzskata, ka tā drīkstējis, jo maksimālo ātrumu ierobežojošās ceļazīmes darbības zona aiz krustojuma, kur bijis pārvietojamais fotoradars, beidzas.

Lai būtu uzskatāmāk, atkārto braucienu pa ceļa posmu, par kuru saņēmis sodu. Zīme, kas norāda, ka jābrauc ar 30 km/h, bijusi pirms krustojuma, pēc krustojuma turpinājis braukt ar ātrumu 50 km/h, pārliecībā, ka ceļu satiksmes noteikumus ievēro.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda, ka Guntaram nav taisnība, jo ceļš ar nelielu asfaltētu daļu pie galvenā ceļa esot blakus teritorija, nevis krustojums. Ja būtu ceļazīme, kas norāda uz galveno ceļu, tad to varētu uzskatīt par krustojumu. Ceļa zīme, kas norāda, ka jādod ceļš, vēl nenozīmē, ka ir krustojums.

Guntars gan nav vienīgais, kas uzskata, ka tas tomēr ir krustojums. Konkrētajā ceļa posmā, veicot kontroli ar pārvietojamo fotoradaru, jau 235 autovadītājiem noformēti protokoli par to, ka neievēro ātruma ierobežojumu.

Zigurds Blaus
Ropažu novada domes priekšsēdētājs

Ceļazīmi ”Maksimālā ātruma ierobežojums” Zaķumuižā uzstādīja valsts autoceļu uzturētājs, pašvaldība uzskata, ka minētā vieta ir uzskatāma par krustojumu, jo iela (Mazā mežziņu iela), kas krustojas ar Vidzemes prospektu, ved uz Valsts mežu dienesta ugunsdzēsēju depo un pašvaldības ūdenssaimniecības punktu.

Pašvaldība uzskata, ka ātrumā samazinājums konkrētajā ceļa posma ir ļoti būtisks, jo tas ir ciemata centrs, ikdienā šeit pārvietojas daudz iedzīvotāju –  uz pāri ceļam esošo veikalu un kafejnīcu, tai skaitā bērni, kuri dodas uz skolu un atpakaļ uz mājām, tādēļ valsts autoceļu uzturētajam būtu jāsakārto ceļa zīmes tā, lai tās nemaldinātu autovadītājus un arī pēc krustojuma tiktu uzstādīta ceļa zīme ”Maksimālā ātruma ierobežojums”, kas saglabātu maksimālo braukšanas ātrumu līdz 30 km/h.

Ropažu novada domnieki vērsīsies ar lūgumu AS “Latvijas valsts ceļi”, lai sakārto minēto ceļa posmu tā, lai tas nerada šaubas un vairs nekalpo kā autovadītāju naudas maka lamatas.