Visgrūtāk veicās ar vēdera presi – godīgi atzīst tievētāji pēc pirmā treniņa

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

4 komentāri

Līdz šim abi projekta “Juris tievē” dalībnieki apmeklējuši mediķus, veikuši dažādas analīzes, uzsākuši pareizu ēšanu, bet šoreiz, sekojot profesora Danilāna ieteikumiem, paralēli šim visam sāk aktīvu kustēšanos fizioterapeita uzraudzībā. Lai nenodarītu pāri abu tievētāju veselībai, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts veiks abiem kardioslodzes testu, lai saprastu, kādas intensitātes sports abiem piemērots.

Sperot platu soli pretī savai veselībai, Juris ar Kasparu jau atkal ir ceļā uz “Veselības centru apvienības” poliklīniku “Aura”. Pār Kaspara plecu pārmestais dvielis liecina vienu, – šoreiz joku nebūs, un abiem tievētājiem nāksies krietni pasvīst. Abiem speciālistu uzraudzībā veiks kardioslodzes testu, lai uzzinātu, kādas intensitātes fiziskas aktivitātes piemērotas projekta dalībniekiem.

Abus tievētājus sagaida “Veselības centru apvienības” poliklīnikas “Aura” vadītāja Anita Kamenščikova, kura atklāj, kas šodien notiks:”Sākumā veiksim kardioslodzes testu, lai fizioterapeits varētu zināt, cik nopietni var nodarboties ar Jūsu sirsniņām.”

Jurim un Kasparam tiek piesolīts, ka ar viņiem darbosies smuka meitene.

Kardioslodzes tests norit abiem projekta Juris tievē dalībniekiem pēc vienas formulas – vispirms izmēra asinsspiedienu, tad apliek ap krūtīm, Jura vārdiem runājot, krūšturīti jeb ierīci, kas kontrolēs sirdsdarbību testa laikā. Tests aizņem pārdesmit minūšu, kura laikā uz trenažiera abi dalībnieki soļo, pamazām pieaugot ātrumam uz soļošanas celiņa.

Svarīgi sākt ar zemu intensitāti, lai varētu noteikt, kāds ir veselībai drošs pulss fiziskās slodzes laikā. Šādu testu vajadzētu izpildīt ikvienam pirms sportošanas uzsākšanas tikai paša veselības labad.

Kad abi tievētāji savu ceļa gājumu nogājuši un testa aktīvā daļa veikta, atkal mēra asinsspiedienu, un ārsts novēro, cik ilgā laikā organisms atgūstas no slodzes. Tad ar iegūtajiem rezultātiem ārsts iepazīstina gan Juri un Kasparu, gan fizioterapeiti. Fizioterapeitei jādod abiem tievētājiem tādas intensitātes vingrojumi, lai aktivitātes laikā pulss nepārsniegtu 130 sitienu minūtē.

Fizioterapeite aprīko abus ar ierīcēm pulsa uzraudzīšanai un gatava uzsākt apļa treniņu. Juris gan ir neizpratnē, ko nozīmē apļa treniņš. Taču trenere nomierina, sakot, ka apļa treniņš nozīmē tikai to, ka palīgierīces, trenažieri vienkārši izkārtoti apļa formā un katram nāksies vienu vingrinājumu izpildīt vienu minūti, tad pusminūte laika atelpai un trenažiera nomaiņai. Fizioterapeite visu laiku uzpasē, lai vingrojumus izpilda pareizi, kā arī uzmana, lai pulss nepārsniegtu veselībai atļauto normu. Abiem projekta dalībniekiem, kā atklājas, lielākās grūtības sagādā vēdera preses vingrinājumi, kurus viņi izpilda, guļot uz paklājiņiem.

Juris:”Signāls ir diezgan biedējošs. Ja rokas un kājas ikdienā vēl vingrinām un to vingrojumu izpilde nesagādā problēmas, tad vēdera prese gan. Paceļam kājas guļot uz muguras, un viss…, pamēģiniet paši, un tad jūs brālīši redzēsiet.”

Sviedros lietā darba augļus abi projekta dalībnieki bauda, kāpjot uz svariem, kas rāda iepriecinošu rezultātu.

JURIM IEPRIEKŠ 149,5 KG

TAGAD 147, 8 KG

KASPARAM IEPRIEKŠ 132,1 KG

TAGAD 129,7 KG

Pēc nedēļas abi tievētāji satiksies laboratorijā, kur Juris Kasparam veiks ģenētisko analīzi.

Foto

4 komentāri