Vienkārši pretīgi! Kāds nenoskaidrots ļaundaris izgāž savus mēslus Rāmavas upītē

0 Komentāru
Vienkārši pretīgi! Kāds nenoskaidrots ļaundaris izgāž savus mēslus Rāmavas upītē
Foto: Flickr / fs-phil

Nepatīkama smirdoņa un piesārņots ūdens… Rāmavas upes krastā dzīvojošie meklē ļaundari, kurš bezkaunīgi izgāzis mēslus ūdenstilpnē.

Visas nebūšanas sākas šā gada pavasarī. Ja līdz šim vietējās Rāmavas upītes ūdeņi bijuši dzidri, tad vienā jaukā dienā te dzīvojošie mana, ka pa upi plūst neciešamu smārdu izplatoša zampa. Un tā tas atkārtojies regulāri.

Šobrīd upes akmeņi pārklājušies ar smirdīgiem, pelēkiem nosēdumiem. Iedzīvotājiem pirmās aizdomas ir uz netālu esošo loģistikas centru. Kad tas būvēts, zem ceļa esošajā caurtekā ierīkota lietus ūdeņu novades caurule, kuras sākums ir tieši uzņēmumā. To, ka tieši te upē ieplūdusi šmuce, pierāda tas, ka pēc izvades upe piegānīta, pirms tās – tīra.

Pēc pirmajām upes piesārņošanas reizēm iedzīvotāji informējuši Vides dienestu. Mēs arī padodam dabas sargiem ziņu par atkārtoto šmuci, un brīdī, kad esam Rāmavā, redzam, ka inspektori ieradušies pārbaudē. Aiz žoga esošie uzņēmuma pārstāvji nav īpaši runātīgi. Sagaidām, kad beidzas pārbaude, un inspektori iznāk pie mums. Pēc pirmajiem signāliem tie veikuši izmeklēšanu.

Izrādās, ka uzņēmums ne pie kā nav vainīgs. Kāds asenizators gaišā dienas laikā, absolūti nebaidoties ne no kā, lietus ūdens notekā izgāzis mēslu mucu saturu. To, ka auto bijis, esot apstiprinājuši vairāki iedzīvotāji.

Ķekavas pašvaldības policijā apstiprina, ka viņi ar vaktējuši pārkāpēju, bet tas pamanījies izsprukt no bargās likuma rokas. Gan vides dienests, gan pagasta likumsargi aicina Rāmavas iedzīvotājus, ja tie redz asenizācijas auto, kurš mucas saturu izgāž kādā no ielas akām, nekavējoties ziņot dienestiem un arī censties nofotografēt likumpārkāpēju darbībā, lai to varētu saukt pie atbildības.

Video

0 Komentāru